Eesti uudised

Vaata popimate tegevuste nimistut!

Uuring: selgus mida Eesti lapsed internetis tegelikult teevad 

Toimetas Maria Rozbaum, 4. oktoober 2017 10:25
Foto: Vida Press
Rahvusvahelise uuringufirma Norstat küsitluse kohaselt veedab 82 protsenti 9–14-aastastest eestlastest aega YouTube’ist videosid vaadates ning midagi loeb internetist vaid 15 protsenti. 

Uuringu kohaselt kasutab YouTube’i regulaarselt 82% noortest eestlastest, populaarsuselt järgnevad Google 45, Facebook 40, Instagram 26 ning Snapchat 17 protsendiga. 

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul langeb televiisori ja klassikalise meedia osatähtsus ning uue põlvkonna poptähed ehk juutuuberid tulevad internetist. „Uuringu kohaselt ei tea kaks kolmandikku Eesti vanematest, mida nende lapsed internetis teevad ja ilmselgelt tarbivadki nad väga erinevaid meediakanaleid,“ ütles Seliov. 

Uuring Twitterile siin regioonis pikka tulevikku ei ennusta

Samal teemal

Seliovi sõnul näitab laste seas läbiviidud uuring, millisel tehnoloogial ja meelelahutusel on tulevikku.

„Lapsed vaatavad peamiselt videoid ning näiteks millegi lugemiseks kasutas internetti 15 ning audioraamatuid kuulas vaid neli protsenti lastest,“ lisas Seliov. „Ka ei julgeks Twitterile siin regioonis pikka tulevikku ei ennustada, sest nii Eestis kui teistes Baltimaades kasutab lastest seda regulaarselt vaid üks protsent.“

Uuringu kohaselt on 96 protsendil Eesti lastest vanuses 9-14 oma mobiiltelefon, 43 protsenti kasutas isiklikku tahvel- ja 42 protsenti tavaarvutit. Eesti lastest kasutab internetti iga päev 83%, lätlastest 85 ja leedukatest 88 protsenti. 

Populaarseimad Eesti laste tegevused internetis:

  • mängude mängimine (79%)
  • filmide vaatamine (74%)
  • suhtlusrakendused (55%)
  • piltide vaatamine (48%)
  • sotsiaalmeedia kasutamine (42%)
  • videosuhtlus (22%)
  • lugemine (15%)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee