Maailm

Prokurör: Kim Walli oli mitu korda pussitatud (8)

Toimetas Kristin Aasma, 3. oktoober 2017 23:24
Peter Madsen (paremal).Foto: Reuters / Scanpix
Taani politsei ei ole veel kindel Rootsi ajakirjaniku Kim Walli surma põhjuses. Juhtumi uurimise käigus on aga selgunud, et naist pussitati mitu korda.

Kindlat surma põhjust ei ole veel välja selgitatud, kinnitas prokurör Jakob Buch-Jepsen täna Kopenhaageni linnakohtus, mis pikendas allveelaeva omaniku, 46aastase Peter Madseni vahi all hoidmist 31. oktoobrini, kirjutas thelocal.se.  Madsen peeti kinni kahtlustatuna 30aastase ajakirjaniku Kim Walli surma põhjustamises. Talle on esitatud süüdistus Walli tapmises ja tema keha ebasündsas kohtlemises. Madsen eitab mõlemaid süüdistusi ning keeldus  kinnipidamise pikendamisest.

Pärast seda, kui kadunuks jäänud ajakirjaniku torso leiti Kopenhaageni lähedalt mererannast, tegi kohtuekspertiis kindlaks, et naise pea, käed ja jalad olid eemaldatud ettekavatsetult. 

Kim Wall Foto: AFP / Scanpix

Samal teemal

Prokurör ütles kohtus, et Kim Walli rindkerest ja kõhust leiti mitmeid pussitamise haavu. Naise alakeha piirkonnas oli neliteist haava, vahendas agentuur Ritzau prokuröri teadet. Vigastused olid tekitatud kas surma ajal või lühike aeg pärast seda. Pea ja jäsemed eemaldati kehast sae abil.

Süüdistaja sõnul viis juhtumi uurimine kõvakettani, mis kuulub tõenäoliselt Madsenile ning millele on salvestatud videod, milles näidatakse naiste hukkamist poomise ja põletamise teel. Prokuröri sõnul on need videod tõenäoliselt ehtsad. Süüdistatav väitis ülekuulamisel, et sellele kõvakettale, kust need videod leiti, oli juurdepääs teistel isikutel.

Madseni advokaat ütleb, et tema kaitsealune tuleb vabastada, sest Wall suri õnnetuse tagajärjel.

Vabakutseline ajakirjanik Kim Wall jäi kadunuks pärast seda, kui ta läks 10. augustil tegema artiklit Peter Madsenist tema 18 meetri pikkusele allveelaevale UC3 Nautilus.

Samal teemal

08.03.2018
Algab kohtuprotsess Peter Madseni üle, ütlusi annab ligi 40 tunnistajat
30.11.2017
Taani politsei on üles leidnud kõik Kim Wallile kuulunud kehaosad
30.10.2017
Leiutaja Peter Madsen tunnistas end ajakirjaniku keha tükeldamises süüdi
09.10.2017
Madseni DNA-d võrreldakse seni lahendamata mõrvade tõendusmaterjalidega