3
fotot
Peter Madsen (paremal). (Reuters / Scanpix)

Taani politsei ei ole veel kindel Rootsi ajakirjaniku Kim Walli surma põhjuses. Juhtumi uurimise käigus on aga selgunud, et naist pussitati mitu korda.

Kindlat surma põhjust ei ole veel välja selgitatud, kinnitas prokurör Jakob Buch-Jepsen täna Kopenhaageni linnakohtus, mis pikendas allveelaeva omaniku, 46aastase Peter Madseni vahi all hoidmist 31. oktoobrini, kirjutas thelocal.se.  Madsen peeti kinni kahtlustatuna 30aastase ajakirjaniku Kim Walli surma põhjustamises. Talle on esitatud süüdistus Walli tapmises ja tema keha ebasündsas kohtlemises. Madsen eitab mõlemaid süüdistusi ning keeldus  kinnipidamise pikendamisest.

Pärast seda, kui kadunuks jäänud ajakirjaniku torso leiti Kopenhaageni lähedalt mererannast, tegi kohtuekspertiis kindlaks, et naise pea, käed ja jalad olid eemaldatud ettekavatsetult. 

Kim Wall (AFP / Scanpix)

Prokurör ütles kohtus, et Kim Walli rindkerest ja kõhust leiti mitmeid pussitamise haavu. Naise alakeha piirkonnas oli neliteist haava, vahendas agentuur Ritzau prokuröri teadet. Vigastused olid tekitatud kas surma ajal või lühike aeg pärast seda. Pea ja jäsemed eemaldati kehast sae abil.

Süüdistaja sõnul viis juhtumi uurimine kõvakettani, mis kuulub tõenäoliselt Madsenile ning millele on salvestatud videod, milles näidatakse naiste hukkamist poomise ja põletamise teel. Prokuröri sõnul on need videod tõenäoliselt ehtsad. Süüdistatav väitis ülekuulamisel, et sellele kõvakettale, kust need videod leiti, oli juurdepääs teistel isikutel.

Madseni advokaat ütleb, et tema kaitsealune tuleb vabastada, sest Wall suri õnnetuse tagajärjel.

Vabakutseline ajakirjanik Kim Wall jäi kadunuks pärast seda, kui ta läks 10. augustil tegema artiklit Peter Madsenist tema 18 meetri pikkusele allveelaevale UC3 Nautilus.

Jaga artiklit

9 kommentaari

Ü
Üks on kindel  /   12:28, 4. okt 2017
Allveelaevnik on igatahes ebanormaalne sadistlik pervert. Normaalne inimene ei suudaks teist inimest tükeldada ja peale seda naeratades politseile ning uurijatele luiskelugusid vesta.
M
Marta  /   10:07, 4. okt 2017
Vaevalt tapetu mingit põhjalikku taustakontrolli tegi sellele allveelaeva omanikule. On ilmnenud, et talle meeldisid sado-maso mängud. Muidugi kalduvad inimesed arvama, et mis ikka saab juhtuda kui lähedastele on teada kellega ja kuhu läksid. Aga ilm on täis haigeid ja perversseid inimesi. Ja osade meeste tegemisi juhib see alumine "pea". Olgu ta pervert või president.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis