Kommentaar

Jüri Mõis | Üks trenn igale lapsele tasuta (13)

Arvamustoimetus, 3. oktoober 2017, 19:06
Foto: Tatjana Iljina
Jüri Mõis, Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn:

1. Lasteaedade järjekorrasüsteemi kaotamine; üks trenn igale lapsele tasuta; koostöö kõikide Tallinna volikogu volinikurühmadega.

3. Lasteaiad 14 miljonit eurot aastas, tasuta trenn 7 miljonit eurot aastas, ja koostöö ei maksa midagi. Eelarve suureneb linna maksutulu suurenemise tõttu ca 40 miljonit eurot aastas praeguse majanduskasvu juures.

4. Võiks olla sorteeritud prügi osas jm olmeprügi osas, kui sel on toorainena väärtus, mis katab äraveokulud. Püüdleme selle poole.

5. Tasuta asi ei ole tegelikult ju tasuta. Parem on rakendada „kasutaja maksab“ printsiipi. Siis on tarbimine säästlikum.

6. Põhimõtteliselt võiksid olla nagu koolidki, kuid enne peab lasteaiakoht muutuma kõigile kättesaadavaks ka olemasoleva tasu eest. Ja enne tuleb ka era- ja linnalasteaia kohatasud võrdsustada. Praegune kättesaadavuse probleem ei ole mitte hinnas, vaid sobivate kohtade füüsilises puuduses.

7. Ühistranspordi eest ei pea linlased ise maksma, aga eelarvekulu, mis kaudselt on samuti linlaste raha, on selleks ca 200 eurot aastas elaniku kohta. Seega ühistransport jääb tasuta.

8. Jah.

9. Ca kord päevas meie viie pereliikme peale kokku.

10. Nagu seni – tasuta.

11. Tallinnas oleks vaja keelata naastrehvid, mõjuks hästi tänavaäärsele õhule. Kesklinnas autode kiirused alla ja jalakäijatele laiemad kõnniteed autoteede arvelt.

12. 2018

13 KOMMENTAARI

t
T.Mets 4. oktoober 2017, 11:44
Vaata, Mõis, rikka mehena lubad pööblile ikka liiga vähe
t
tähelepanelik 4. oktoober 2017, 11:41
Praegune kättesaadavuse probleem ei ole mitte hinnas, vaid sobivate kohtade füüsilises puuduses Kui avalikult kontrollitav järjekord kaotatakse ja koh...
(loe edasi)
Loe kõiki (13)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee