(Tatjana Iljina)

Jüri Mõis, Savisaare Valimisliit ja Tegus Tallinn:

1. Lasteaedade järjekorrasüsteemi kaotamine; üks trenn igale lapsele tasuta; koostöö kõikide Tallinna volikogu volinikurühmadega.

2. EKRE pagulaste mittelubamine Tallinna – läheb vastuollu Eesti riikliku poliitikaga ja pole kohalik teema. Reformierakond ja kõik lasteaiad eestikeelseks – peame seda ahistavaks rahvuslikul pinnal, ingliskeelsed lasteaiad küllap jäävad. Reformierakond ja Tallinna TV sulgemine – Tallinna TV-l on selge nišš, mida ei kata ükski teine eestikeelne telejaam. Küll tuleks vähendada TTV kulusid linnaeelarvest.

3. Lasteaiad 14 miljonit eurot aastas, tasuta trenn 7 miljonit eurot aastas, ja koostöö ei maksa midagi. Eelarve suureneb linna maksutulu suurenemise tõttu ca 40 miljonit eurot aastas praeguse majanduskasvu juures.

4. Võiks olla sorteeritud prügi osas jm olmeprügi osas, kui sel on toorainena väärtus, mis katab äraveokulud. Püüdleme selle poole.

5. Tasuta asi ei ole tegelikult ju tasuta. Parem on rakendada „kasutaja maksab“ printsiipi. Siis on tarbimine säästlikum.

6. Põhimõtteliselt võiksid olla nagu koolidki, kuid enne peab lasteaiakoht muutuma kõigile kättesaadavaks ka olemasoleva tasu eest. Ja enne tuleb ka era- ja linnalasteaia kohatasud võrdsustada. Praegune kättesaadavuse probleem ei ole mitte hinnas, vaid sobivate kohtade füüsilises puuduses.

7. Ühistranspordi eest ei pea linlased ise maksma, aga eelarvekulu, mis kaudselt on samuti linlaste raha, on selleks ca 200 eurot aastas elaniku kohta. Seega ühistransport jääb tasuta.

8. Jah.

9. Ca kord päevas meie viie pereliikme peale kokku.

10. Nagu seni – tasuta.

11. Tallinnas oleks vaja keelata naastrehvid, mõjuks hästi tänavaäärsele õhule. Kesklinnas autode kiirused alla ja jalakäijatele laiemad kõnniteed autoteede arvelt.

12. 2018

Jaga artiklit

13 kommentaari

T
T.Mets  /   11:44, 4. okt 2017
Vaata, Mõis, rikka mehena lubad pööblile ikka liiga vähe
T
tähelepanelik  /   11:41, 4. okt 2017
Praegune kättesaadavuse probleem ei ole mitte hinnas, vaid sobivate kohtade füüsilises puuduses Kui avalikult kontrollitav järjekord kaotatakse ja kohti napib-mis toimuma hakkab? Hakatab pistise andmine ja koruptsioon. Paljud lapsed saavad lasteaia koha kooli mineku ajaks. Nagu nõuka ajal. Kas Mõis tõesti sellise olukorra tekkimist ette ei näe?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis