(Arno Saar)

Rainer Vakra, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna linnapeakandidaat:

1. Renoveerime nelja aastaga kõik lasteaiad; ehitame trammiliinid kesklinnast Järvele, Lasnamäele, Haaberstisse, Mustamäele ning reisisadama terminali; vaatame üle iga keskerakondlase pädevuse ning need, kes on töökoha saanud tänu parteipiletile, vabastame päevapealt.

2. EKRE „Anname tuld!” – meil tuleb hoida joont, mis tagab Tallinnale edu- ja uuendusmeelse linna kuvandi. Reformierakonna „Tallinn on kodu ja kodus räägitakse üht keelt!” – iga lasteaias õpitud lisakeel tõstab laste konkurentsivõimet, eesti keele omandamine vene lasteaedades on meie meelest iseenesestmõistetav. Keskerakonna „Säilitame linnameedia kanalid: Tallinna Televisioon, linna ja linnaosade ajalehed” –  sulgeme ajalehed Pealinn ja Stolitsa ning lõpetame linna kuluka lepingu Moskva kesktelevisiooniga (PBK), alles võivad jääda linnaosalehed.

3. Näeme lähiaastatel olulist välisrahastuse mahu kasvu. Kindlad kokkuhoiukohad on jaburate Savisaare projektide, nagu Tallinna ühistupanga, linnapoe ja propagandaimpeeriumi sulgemine jne.

4. Seame eesmärgiks, et sorteeritud olmejäätmete vedu oleks kõigile Tallinna elanikele tasuta. Tegutseme põhimõttel: kes saastab, see maksab.

5. Vee- ja kanalisatsiooniteenuse hind peab jääb samaks. Majades, kus siiani puudub kanalisatsioon, tuleb see linna abiga kiirkorras välja ehitada.

6. Suurendame lasteaedade rahastamist linna poolt ja toome lasteaedadesse tasuta ning tervisliku toidu. Tagame sotsiaalpedagoogilise ja psühholoogilise nõustamise kõigis koolides ja lasteaedades ning tõstame õpetaja abide palga 75%ni õpetaja palgast.

7. Kindlasti avame koolide välispordirajatised avalikuks tasuta kasutamiseks. Samuti ehitame igasse linnaossa kõigile tasuta kasutamiseks tenniseväljakud ja valgustatud multifunktsionaalsed palliväljakud. Pariisi eeskujul avame iga kuu esimesel pühapäeval linnamuuseumid tasuta külastusteks. Avalikesse parkidesse ja liikumisradadele paigaldame joogiveekraanid.

8. Jah. 

9. Kasutan iga päev ühistransporti ja üks minu kindlaid lemmikuid on rong.

10. Ühistransport on ja jääb tasuta. Loomulikult tuleb panustada ühistranspordimarsruutide nüüdisajastamisse.

11. Lähtume iga uue tänava rekonstrueerimisel põhimõttest: esiteks jalakäija, siis jalgrattur, seejärel ühistransport ning viimasena auto. Rajame ohutud ja kvaliteetsed eraldi rattarajad võimalikult paljudele tänavatele ning linnaruumi jalgrattaparkimismajad. Arendame koostöös ettevõtjatega välja ühistranspordisüsteemiga integreeritud moodsa ülelinnalise jalgrattalaenutuse võrgustiku.

12. Esimesed liinid saame käivitada juba 2018. aasta algusest.

Jaga artiklit

8 kommentaari

N
nõmmekas  /   20:27, 4. okt 2017
Vakral on palju radikaid renoveerimiseks kõrvale pandud?
O
oi jah  /   11:56, 4. okt 2017
1. ... vaatame üle iga keskerakondlase pädevuse ning need, kes on töökoha saanud tänu parteipiletile, vabastame päevapealt.
Ja sotsidest parteipiletiga töökoha täitjatele vaatame läbi sõrmede ja vabanenud kohtadele upitame
omad broilerid asemele. Üldiselt vaatame kõigist parteipiletiga toolisoojendajatest mööda, ainult keskidele näitame. Mage. Vakra, mage!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis