Eesti Esitajate Liit käib kohut ühe suure tantsuklubiga. Tegu on põhimõttelise küsimusega. Kas vaevu ots otsaga kokku tulevad huviklubid peavad maksma trennis kasutatava muusika eest või mitte?

Tantsuklubid on mittetulundusühingud ja ei tegele kommertstegevuse, vaid laste ja noorte kultuurilise, haridusliku ja sotsiaalse arendamisega. On igati arusaadav, kui tasulise kontserdi eest peab maksma autoritasu, kuid mitte selle eest, kui lapsed teevad trenni ja laevad siis selle video sõpradele vaatamiseks YouTube’i. Või peaks tantsima vaikuses?

Nagu tantsuklubi juht kohtus selgitas, ei ole tegu kommertstegevuse, vaid haridustegevusega. Kui üks suur klubi lüüakse risti, siis ootab oma kurba järge sadu tantsu-, aeroobika- ja võimlemisklubisid üle Eesti.

Viljandis maksavad lapsed tänavatantsu trenni eest 21 eurot kuus. Peab olema väga lennuka fantaasiaga inimene, et arvata, et peale ruumide rendi ja treeneri bussipiletite midagi palgaks või kasumiks jääb.

Muusika kasutamise eest hariduslikel eesmärkidel tasu maksma ei pea. Jah, tänavatants ongi tänapäeva kultuur ja osa laiapõhjalisest haridusest. Raha ei pea mitte lastelt välja pressima. Trenni saaterütm ei ole meeleolumuusika poe- või tanklaketis, kus tõesti raha teenitakse.

Jaga artiklit

2 kommentaari

A
Arvo  /   12:19, 5. okt 2017
Jah, sama kehtib ka laulustuudiotele.
P
Peep  /   15:01, 4. okt 2017
Sama kehtib ka laulustuudiotele? Kes kaverdavad laule ja muu selline? Kuna nad ei kasuta ometigi õppeeesmäärgil neid laule? Kui see läbi läheb, on ka laulustuudiotel jama. Rumaluse tipp!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis