Maailm

KODUMAATA RAHVAD: iseseisvuspüüdlused Veneetsiast Gröönimaani (24)

LISA KOMMENTAAR

Madara 4. oktoober 2017 19:55
Miskipärast oli artiklist välja jäetud Flandria?!
4. oktoober 2017 10:33
Euroopa Ühendriikide loomine muudaks eestlaste kodumaa palju suuremaks!
Moderaator korjas ära. 4. oktoober 2017 09:01
Vaata et eile õhtul ära modereeritud kommentaarid ei ole senini ilmunud. Käksid ning jäidki. Slliste rahvaste üles lugemine on vist tabu jaeelatud? Või vajab moderaator lihtsalt töötulemusi ett näitamiseks, et preemiat saada.
L-Osseetia näide on väär 4. oktoober 2017 07:22
Siin tungis vene armee Gruusia territooriumile ja võttis jõuga tükikese ära(nagu ka hiljem Ukrainas ja Krimmis).Aga eraldumisest on räägitud ka Siberi,Uiguuri,Sava ja kindlasti teistegi piirkondadega seoses.
kolla 4. oktoober 2017 09:09
Kui Uraali tagused rahvad eralduksid oleks ülejäänud venemaaga kööga,vaevalt putka isegi midagi niisugust mõelda lubaks.
Linnart Mäll 4. oktoober 2017 01:54
Peab mainima ka Esindamata Rahvaste Organisatsiooni, kes ühendab riikideta rahvaid. ERO looja oli Linnart Mäll.
Moderaator korjas taas ära. 4. oktoober 2017 01:47
Ei mingit taoliste rahvaste üleslugemist. Ega modereerimise üle imestuse avaldamist. Kõik see läheb modereerimisele!
Riigita rahvas 4. oktoober 2017 02:32
Kodumaalt on rahvaid välja aetud ka.
! 4. oktoober 2017 09:11
Eriti suured traditsioonid on taoliste ümberasustamise alal just Venemaal. Teatavasti vallutas Moskva suurvürst Ivan III värast ränki sõdu lõpuks demokraatliku Novgorodi linnriigi. Kui nood panid ikkagi igal võimalusel taas vastu. Asja lahendas alles lapselaps Ivan IV Groznõi. Kes laskis oma opritˇbńikutel suure osa novgorodlasi mahalüüa. Ülejäänud aga küüditada ning mujale hajutada. Ka Peeter Esimene praktiseeris küüditamisi. Juigi väikseas mastaabis. Näiteks küüditas ta Vnemaale kogu Tartu linna rahva.
Kuid ületamatu kõrguseni jõudis isake Stalin. Tema küüditas ära tteveid rahvaid. laskis vastu võtta seaduse "Reeturlikest rahvastest" ja aidaa, kogurahvas vagunitesse ning Siberisse! Tuntuimad reeturlikud ja küüditatud rahvad on krimmitatarlase ning tšetšeenid. Kuid oli veel tosin väikerahvast. Näiteks krimmitatarlaste deporteerimisel hukkus ainuüksi transpordi ajal nälja ning veepuuduse kätte ligi 30% küüditatavaid.
4. oktoober 2017 09:17
kas uute rasside konstrueerimine on kuidagi parem, mida illuminaadid teevad?
??? 4. oktoober 2017 01:42
Kodumaata? Kodumaa on pea igal rahval (kui näiteks mustlaste moodi nomaadid välja avata). On põlised asuala, kus on elarud sadu või lausa tuhandeid aastaid. Kodupind ja kodumaa. Kus peremehetsevad aga võõrad Kus oma riiki ei ole! Sest mingid naabrid on selle maa endale kiskunud ja oma riigiga liitnud.
Oma riiki pole Euroopas katalaanidel, šotlastel, baskidel, valloonidel, provaanslasteel, laplastel Kui vaid tuntumaid nimetada. Aga kui nimetataks ka arvukaid Venemaal elavaid soomeugrilaste ning tatari rahvaid, siis on Euroopas neid märksa rohkemgi.
Autorile 4. oktoober 2017 01:34
Põhja iirimaalased ei ole rahvus. Need on ebaseaduslikud briti kolonistid, kes võtsid Iirimaa küljest tüki. Põhja Iirimaa = Donetsk, Lugansk.

tokumusik 4. oktoober 2017 00:06
Äkki ka Skoone maakond Rootsis, kuna need on sundrootsistatud taanlased.
jah 3. oktoober 2017 21:21
...aga baskid , Am.põlisrahvad?Seal ju käib ammu käärimine.
3. oktoober 2017 20:03
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
politoloog 3. oktoober 2017 22:19
Ühe riigi relvajõud võivad dislotseeruda teise riigi territooriumil kas (a) selle teise riigi seadusliku valitsuse kutsel / nõusolekul; või (b) vastu selle teise riigi seadusliku valitsuse tahtmist ja eelistust, ehk ennast vägivaldselt peale surudes. Esimesel juhul on tegemist sõjalise / poliitilise liitlassuhtega, teisel juhul okupatsiooniga.
Mõned näited sõjalisest / poliitilisest liitlassuhtest: Vene Föderatsiooni relvajõud Süüria ning Armeenia territooriumil. Mõned näited okupatsioonist: Vene Föderatsiooni relvajõud Gruusia (Abhaasia, Lõuna-Osseetia), Ukraina (Krimm, Donbass) ning Moldova (Transnistria) territooriumil.
USA relvajõud asuvad liitlassuhte vormis (asukohariigi seadusliku valitsuse soovil / nõusolekul) umbes 150 riigis üle maailma. Okupatsiooni vormis (vastu seadusliku valitsuse tahtmist) - ei suutnud hetkel tuvastada ühtegi sellist riiki. Kui keegi midagi leiab, siis postitagu siia kah, oleks endalgi huvitav teada saada.
kas pagulased on 3. oktoober 2017 20:02
siis kodumaaga? naera lõhki
mingugi 3. oktoober 2017 20:12
kõik oma kodumaale tagsi.
3. oktoober 2017 20:32
kõtt eestlased koju, ainult Soomes teid 60 000 +
Ei mitää välijä 4. oktoober 2017 05:14
Bulgarid ,, speak english ,, tulevad juba soome ,espoos juba kolmas riigikeel kehtestatud ,,thank you wery much,,
4. oktoober 2017 09:20
Eestlased, kes on Soomes legaalselt töötamas või võtnud Soome kodakondsuse ei kuulu antud teema alla üldse kuidagi.
4. oktoober 2017 09:21
täna oma valitsust ja tööandjaid.
kratile 4. oktoober 2017 14:37
Võta kott näppu ja sõida oma kaameleid söötma...
4. oktoober 2017 09:19
Ikka kodumaaga, ainuüksi pagulase määratlus eeldab sõjakoldeks tunnistatud riigi kodakondsuse olemasolu.
see on mingi lausrünnak ve, et kui kõigile nende tahtmist anda, siis läheb asi käest? 3. oktoober 2017 19:11
Jaanus Betlem 36 minutit tagasi
Jama ei tasu kokku kirjutada ses mõttes, et mõned neist kohtadest ei ole mingisugused vähemusrahvuse kompaktsed territooriumid, nagu näiteks on Kataloonia. Näiteks flaamidel on oma riik olemas ja suur riik: Holland. Neil puudub rahvuslik põhjus oma eraldi riigi loomiseks Belgias. Küll on aga rahvusterritooriumid ning neil on täielik õigus rahvuslikule enesemääratlusele: Baskimaa, Korsika, Kalmõkkia, Tšerkessia, Wales, Fääri saared. Karjalas aga näiteks on karjalased venelastega võrreldes sellises ülisuures vähemuses ja suures osas venestatud, et seal pole isegi mitte iseseisvusliikumist. Sama on Ingerimaa rahvastega, kus vadjalased on välja surnud, isureid ehk paarsada hinge parimal juhul, ingerisoomlased valdavalt juba ümber asunud Soome ja ka Eestisse, vadjalasi on ehk tuhatkond, enamik neistki venestunud. Venelasti on aga Ingerimaal miljoneid (sk kogu Peterburi linn).
VASTA
16 3
Teata sobimatust kommentaarist
J
Jaanus Betlem 34 minutit tagasi
Aga ma saan aru, et sääraste hämavate lolluste produtseerimisega ja ägava ülevindi sõna "kubiseb" lisamisega soovitakse saavutada kätelaiutamine, a la no mida te veel ei taha, nii ju laguneks kõik.