57
fotot
Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid Võrus Narva Keeltelütseumi õpilastega (Viktor Burkivski)

Täna, 2. oktoobril kohtus Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid Võrus Narva Keeltelütseumi õpilastega, kes on sukeldunud eestikeelsesse keskkonda Võrumaa peredes. 

President tuli külla käsitöötuppa, kus lapsed meisterdasid šokolaadiümbriseid ja kaarte. Kõige kaunimad meisterdused kinkisid lapsed kohtumise lõpus presidendile, kutsudes teda ühtlasi Narva külla. 

Sel aastal osaleb pereõppes 120 Ida-Virumaa õpilast. Kersti Kaljulaid ütles kohtumisel, et pereõppesse, kui väga tõhusasse keeleõppevormi võiks kaasata veelgi rohkem õpilasi. Samuti kutsus ta Integratsiooni Sihtasutust üles nuputama, kuidas pärast koju tagasi naasmist suunata nende laste ’värsket õhinat edasi. 

Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaare sõnul on pereõpe üks parimaid keeleõppevorme just seetõttu, et peres olles tekivad sõbrad pikaks ajaks. „Eesti ja vene emakeelega lapsed hakkavad omavahel suhtlema ning Võrumaale tullakse külla veel teist ja kolmandatki korda,“ lausus Käosaar.

Nii palju kui käsitöötegemine võimaldas, vastasid lapsed ka presidendi küsimustele. Lapsed küsisid omakorda presidendilt selle kohta, mis oli tema lemmikõppeaine koolis. Selgus, et bioloogia. „Mulle meeldis maid avastada – bioloogiat õppides sai palju ringi reisida,“ vastas Kersti Kaljulaid.

Koos kaheksa Narva Keeltelütseumi noorega olid kohal ka nende tugiõpilased Osula Põhikoolist ja Võru Kesklinna Koolist. 

Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid Võrus Narva Keeltelütseumi õpilastega (Viktor Burkivski)

Vaata pildigaleriid!

Jaga artiklit

36 kommentaari

M
Muigega  /   14:03, 3. okt 2017
Psüholoogia. Kui vaadata viimase aja esinemisi, siis on ta olnud suurepärane esineja. On pannud EU juhte oma pilli järgi tantsima (loe: tuduma). See ei õnnestunud Rüütlil; Meril ega Ilvesel. Seega, ...
K
Küll on kole soeng sellel Kaljulaiul,  /   13:24, 3. okt 2017
juuksed sorakil, niikui oleks lakast või heinaküünist väljas pugenud. Kas tõesti ei osata või ei taheta talle parem soeng teha? Aga võibolla ta ise keeldub kangekaelselt sellest, näidates üles oma rumalust.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis