Hiidämblik (Kuvatõmmis / ERR)

Eesti kõige suurem ämblikhiidämblik –, kellel täiskasvanuna on jalgade siruulatus kuni 7 sentimeetrit, elab jõgede ääres ja mujal niisketes paikades.

Ämbliku iseloomulikuks tunnuseks on hele vööt mõlemal küljel, tutvustas ETV „Osoon“ hiidämblikku, kes suudab mööda veepinda joosta ja vajadusel koguni sukelduda. Veest püüab ta kalamaime, konnakulleseid ja putukate vastseid, vahendas Novaator.

Saagi püüdmiseks hiidämblik võrku ei kasuta, vaid püüab selle varitsedes. Muidu on ta üsna pelglik – ohtu märgates poeb ta taimelehtede alla peitu.

Jaga artiklit

8 kommentaari

A
aajot  /   15:08, 3. okt 2017
nõmmehiid on vist pisem,ühel peagu enda suurune hiidkärbes saagiks,suurim on kännuhiid on saanud ka pildistatud,portreed,oli niitidega kobrulehe rulli keeranud passis seal,pildid delfis kasutaja-loodus,seda vee peal sebivat musta hiidu, heledate juttidega, sai ka kohatud paar korda rabaäärses kraavis jahtimas,seda tegelast on huvitav jälgida,pildistada,üldse peaks suurust ikka kere suuruse,mitte koibade siruulatuse järgi.
üht pirakat võrgu ämblat sai ka kohatud,suurema männikäbi mõõtu,sarved kere peal,mugis parajasti kimalast männi peal,teine ots oli teise 3-4 meetri kauguse männi külge veetud,võrk oli üle poole meetri ring ja katsusin sedaveetud niiti,nagu õnge jõhv,võib sokid kuivama riputada,pildid delfis.
P
Poechiloteria  /   00:57, 3. okt 2017
Räägitakse siis Dolomedes Fimbriatusest? Need peaks 8cm+ kasvama. Eesti suurim ämblik? Väga küsitav hetkel :P
Pmst 99,9% ämblikuid eelistab põgeneda, samas ei kohku see ämblik hammustamast kui teda rahule ei jätta, päris valus.. omad kogemused :)

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis