Maailm

„Ma ei usu, et iseseisvus 48 tunni jooksul välja kuulutatakse“ (12)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. oktoober 2017 20:23
Iseseisvuslaste meeleavaldus Barcelonas.Foto: AFP / Scanpix
Estel elab Les Franqueses del Vallèsi linnakeses ning kirjeldab, et seal möödus referendum rahulikult. Siiski ei ole naine kuigi lootusrikas, et Kataloonia iseseisvuse väljakuulutamine kuigi lihtsalt läheb.

Les Franqueses del Vallès ei ole suur linn, elanikke on seal 19 000 ringis. Referendumi eel oli rahvast rohkem, sest ümberkaudsete külade elanikud kogunesid juba ööl vastu 1. oktoobrit. Valimisjaoskonnas seisid valimiskastide juures vabatahtlikud, kes palusid mõnel hääle andnud kodanikul igaks juhuks samuti valvesse jääda. Juhuks kui politsei oleks tulnud kaste konfiskeerima. Selle hirmus paluti rahval ka planeeritust varem - kell viis pärastlõunal - jaoskonnast lahkuda. Varem lõppenud hääletuse tõttu jäi hääl andmata vaid üksikutel inimestel ja kõik möödus rahulikult.

Estel ei usu siiski, et iseseisvus kõigest 48 tunni järel välja kuulutatakse. Seda lubas Kataloonia valitsus. Ehkki Estel on Kataloonia iseseisvuse pooldaja, usub ta, et valitsus peab asja kõigepealt Euroopa Liidu võimuesindajatega läbi rääkima.

Samal teemal

05.09.2017
Hispaania kohus keelab Kataloonia parlamendil istungit pidada
04.09.2017
Politico: Kataloonia kriisi üks läbirääkijatest võiks olla Toomas Hendrik Ilves
04.09.2017
Puigdemont: Kataloonia iseseisvus on päevade küsimus
03.09.2017
FOTOD | Kataloonias on täna üldstreik