Eesti uudised

SUUR GALERII | Kaitseliidu üksused pistsid rinda liitlaste soomustehnikaga (3)

Õhtuleht.ee, 2. oktoober 2017 17:10
Foto: Eveliis Padar, Karri Kaas, Asso Puidet
Kaitseväe keskpolügoonil lõppes pühapäeval Kaitseliidu Lõuna Maakaitseringkonna (LõMKR) lahingugrupi reservõppekogunemine ja suurõppus SIBUL17, kus Lõuna-Eesti malevad harjutasid koostöös Eestis asuva NATO lahingugrupiga konventsionaalse lahingutegevuse oskusi.

Õppuse SIBUL 2017 stsenaariumi ründasid Kaitseliidu LõMKR lahingugruppi NATO lahingugrupp, keda toetasid kergjalaväekompaniid ning samuti toimusid õppuse käigus lahinglaskmised, kus tulistati nii 120 mm miinipildujatest kui ka tankitõrjeraketisüsteemist Javelin.

KL Tartu maleva pealiku ja õppuse juhi kolonelleitnant Kalle Köhleri sõnul võttis õppus kokku KL Lõuna-Eesti malevate kolmeaastase õppetsükli ja andis hindamatu kogemuse nii kaitseliitlastele kui ka meie liitlastele.

„Lõppenud õppus näitas suurepäraselt, et jutud Eestist 24 tunniga läbijalutamisest on vaid jutud. Meie üksused suutsid meie maastiku võimalusi ära kasutades osutada rasketehnikale arvestatavat vastupanu,“ võttis kolonelleitnant Kalle Köhler õppuste tulemused kokku.

Samal teemal

07.09.2017
Riigikogulased lendavad NATO sügisistungjärgule Ida-Balkanile