Norra merel pöörleva aktiivse madalrõhkkonna lohk liigub homme, 3. oktoobri, päeval üle Eesti ida suunas ning sunnib kuiva ja rahulikku ilma hoidnud kõrgrõhkkonna taanduma kaugele Venemaale. 

Riigi Ilmateenistuse teatel läheb ilm taas sajusemaks ja tuulisemaks. Eeloleval ööl tugevneb juba täna päeval hoogu kogunud kagutuul veelgi. Tihedam sajuala jõuab enne keskööd Lääne-Eesti saartele ning liigub sealt edasi mandrile. Hommikuks on ilm sajune ka Kesk-Eestis ning päeva jooksul laieneb sadu Ida-Eestisse. Kagu- ja lõunatuul püsib tugevana, alles õhtul annab tuul veidi järele. Termomeetrinäit jääb aga tagasihoidliku 5..9, saartel 11°C ümbrusse.

Eeloleval ööl on pilves selgimistega ilm. Lääne-Eestis sajab vihma, hommikuks jõuab sadu Kesk-Eestisse. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-11, puhanguti kuni 15 meetrit sekundis, saartel ja rannikul 10-15, puhanguti 17-22 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 5..9, saartel kuni 11°C.

Päeval puhub kagu- ja lõunatuul 6-11, puhanguti 15 meetrit sekundis, saartel ja rannikul 9-15, puhanguti 20 meetrit sekundis, õhtupoolikul tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on 7..11, saartel ja rannikul kuni 14°C.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis