Maailm

Eestlane Las Vegases: tänavad on kinni ja inimesi hoitakse hotellides 

Teet Teder, 2. oktoober 2017 15:36
Foto: Gert Laasme
USA ohvrirohkeima massitulistamise ajal – praegu on teada vähemalt 50 hukkunut – oli Las Vegases vähemalt kuus eestlast. Nende seas on ka meelelahutusärimees Gert Laasme.

Tulistamine leidis aset peamisel kasiinotänaval Las Vegas Stripil festivali Route 91 Harvest ajal, kus astus parajasti üles kantristaar Jason Aldean. Sajad inimesed põgenesid enam kui viis minutit kestnud tulistamise ajal.

Samal ajal oli Las Vegases ka Gert Laasme, kes oli õnneks küll vapustavatest sündmustest pisut eemal. „Olen samal tänaval Las Vegas Stripil mõni kilomeeter sellest kohast,“ ütleb ta.

„Olen hotellis luku taga, kuna kedagi liikuma ei lasta, kogu peatänav suleti. Kõik inimesed pandi hotellidesse luku taha. Kes oli oma hotellis, sellel vedas, kes olid tänaval või restoranides, pandi lähimasse hotelli konverents saalidesse ja fuajeedesse ja on siiani kõik nii kinni. Ootavad, mis saab edasi, liikuda ei tohi.“

Õnnelikul kombel jäi Laasme oma hotelli ja oma tuppa. 

„Ma jäin kogemata magama oma tuppa, kuigi oli plaan minna tänavale ringi vaatama. Sõbrad läksid ja nad on nüüd mujal hotellis kinni.“

Tänavad, mis muidu on väga tiheda liiklusega, on praktiliselt tühjad.