Eesti uudised

Töötukassa pakub nüüdsest ka töötavatele inimestele tasuta eesti keele õpet (5)

Toimetas Maria Rozbaum, 2. oktoober 2017, 07:52
EESTI TÖÖTUKASSA Foto: STANISLAV MOSHKOV
Sel kevadel avatud töötukassa töötust ennetavate täiendusõppe võimaluste vastu tuntakse enim huvi Ida-Virumaal, 80% koolituskaardiga koolitustele suunamisi on seotud eesti keele õppega. Esimese viie kuuga on suunatud eesti keelt õppima 602 inimest.

„Erinevad uuringud näitavad, et riigikeele oskus on üks peamisi tegureid, mis määrab muu emakeelega inimeste edukuse tööturul. Meil on olnud pikalt tõsine mure, et tasuta eesti keele õppimise võimalusi pole olnud piisavalt. Töötukassa toel avatud keeleõpe on toonud sellele murele olulist leevendust,“ ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski..

Alates 1. maist 2017 pakub Eesti Töötukassa tuge lisaks töötutele ka töötavatele inimestele, kes vajavad abi töökoha vahetamisel või tööl püsimisel oskuste aegumise või puudumise tõttu. Töötuse ennetamiseks toetatakse nii tasemeõppes ja täienduskoolitustel osalemist kui ka kvalifikatsiooni saamist.

Tööealist töötavat inimest toetatakse eesti keele õppimisel, kui tal on viimase kolme aasta jooksul kogunenud vähemalt 12 kuud töötuskindlustusstaaži, kui ta keskmine sissetulek kuus oli alla 731 euro ning kui ta eesti keele oskus on tööalaseks arenguks ebapiisav.

Seni on kõige suurem vajadus olnud B1- taseme ja B2- taseme koolituste järele, samuti A2- taseme koolituste järele. Arvestatav on ka nende inimeste hulk, kes vajavad C1 taseme koolitust ehk soovivad tööalaste võimaluste laiendamiseks täiendada juba heal tasemel eesti keelt.

5 KOMMENTAARI

k
2. oktoober 2017, 10:15
keeleoskus pole üldse tähtis kohalike valimiste kontekstis. Jääb mulje, et Oss on skiso
k
kolla 2. oktoober 2017, 09:23
Miljoneid on maetud keeleõppesse aga slaavlased ainult irvitavad ja ootavad oma putsini valitsust.
Loe kõiki (5)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee