(Alar Truu)

Kui äsjalõppenud ELi tippkohtumisega kaasnes kardetud liikluskaos, siis  – elavaid klassikuid parafraseerides – sellises kaoses tahaks edaspidigi kogu aeg elada. Sedavõrd autotühja linna kui tippkohtumise aegu polnud näha isegi pühapäevale tõstetud autovabal päeval, harilikest nädalavahetustest rääkimata.

Järelikult politsei korduvad hoiatused mõjusid ning tundidepikkuste ummikute kartuses jätsid paljud autoomanikud oma sõidukitega kesklinna trügimata. Sellest saab teha veelgi olulisema järelduse – et Tallinnas on täiesti võimalik autota hakkama saada. Ei pandud ju ühtki ettevõtet-asutust tippkohtumise päevadeks kinni ega öeldud töötajaile, et ärge täna tööle tulge. Täpselt samamoodi töötasid koolid ja lasteaiad, ei antud lastele vabu päevi. Järelikult suutsid kõik mõne kvartalivahe autoga sõitmise asemel ka jala tööle minna ja kaugemalt tulijad tõi paljukirutud ühistransport õigeks ajaks vajalikku kohta.

Kui autota sai hakkama tippkohtumise ajal, siis küllap saaks edasipidigi, kui vaid tahtmist oleks. Pole vaja liikumisvaeguses võsukesi autoga koolimaja treppi viia, käigu jala või sõitku bussiga. Pole vaja ka vanematel endil igale poole autoga trügida, käigu samuti jala või jätku mõttetud sõidud tegemata.  

Linn peaks sõiduteed kitsamaks tegema, et ratta- ja kõnniteid nende arvelt laiendada.

Jaga artiklit

4 kommentaari

A
arvamus  /   18:13, 2. okt 2017
Juba Stalini ajal sai selgeks tõsiasi - kõige kiiremini toob edu ainult terror. Keelame seadusega ära Tallinnas täielikult autod ja keelust üleastujaid trahvitakse ebatavaliselt suurte summadega. Kui raha pole, siis vanglakaristus. Oletan, et kui sellised meetmed kasutusele võetakse, siis Tallinn saab tõesti autovabaks. Ainult, et kas keegi tahab siis Tallinnas enam elada?
K
kodanik to rumal autor  /   09:08, 2. okt 2017
Paar päeva erandolukorra talumist ei tähenda, et selline pidevalt võimalik on. Tallinn on liblikakujuline ja tiibu ühendab 4 sõltumatut koridori millest kahele pääsmine on juba raskeks tehtud ja sellega liikumist tiibade vahel tunduvalt raskendatud ning ülejäänud kaks on tänu sellele suurema osa tööpäevast mingil määral järjekordadega..

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis