16 kommentaari

A
Arvamus  /   12:15, 2. okt 2017
Katalaane enam tagasi "pudelisse" ei topi.
A
arvamus  /   09:13, 2. okt 2017
Madridi sõnum katalaanidele oli, tuleb Hispaania vaesemat osa edasi orjata ja vait olla, kes sellest aru ei saa, saab kumminuiaga "valgustatud".
M
Mees45  /   07:59, 2. okt 2017
Täiesti võimalik muide et praegune peaminidter kes ilmselt käsu andis inimesi pelsts tõmmatakse oksa .
N
nägin olukorda  /   05:00, 2. okt 2017
politseinik hoidis naist juustest,teine tagus jalaga kõhtu.
K
Keeras vindi üle on liiga pehme väljend  /   04:18, 2. okt 2017
Pigem tõmbas solgiämbri kõrvuni pähe.Kataloonlaste peresidemed ulatuvad kindlasti palju ka Hispaania poolele ja valitsusparteil ilmselt järgmistel valimistel suurt pidu ei ole.
Peaministrile võib aga paista ka Nürnberg.
  /   01:36, 2. okt 2017
oot aga ega madriid ei peagi katalaane omadeks. madriid on kataloonias ehtne okupant ning anastaja ja seda juba kolmsada aaastat.
M
MK  /   01:33, 2. okt 2017
22. oktoobril on Lombarias ja Venetos referendum. Tahetakse suuremat autonoomiat, sest mis sest vaest Lõuna-Itaaliat ikka üleval pidada.
Policia Nacional ja Guardia Civil tegid seda, mida otsustas ülemkohus. Mossos vedas kõiki alt. KÕIKI. Kuigi ka nemad on Hispaania riigi ametnikud.
Mis Kataloonias toimus, oli õigusriigi ja põhiseaduse vastane, mis oli ära keelatud põhiseaduskohtu poolt. Ses mõttes on Postimehe juhtkiri asjalikum. Rõhkem faktidele toetuv ning emotsioonideta. Nõukogude Liidu ja Hispaania võrldemine on täiesti asjakohatu. juba alustades sellest, et üks oli okupatsioonivõim ja Hispaanias on absoluutselt KÕIK õigused tagatud.
V
Võtad katalaanide eest kõnelda   /   02:42, 2. okt 2017
Tundub et suudad justkui samastuda katalaanidega ja tead täpselt kuidas nad ennast suure hispaania rüpes tunnevad. Tõeline fenomen . Hispaania on kunagi jõupositsioonilt moodustatud survestatud ühiskond ja franko tegi seda eriti julmalt. Stalin kõrvaldati kah võimult , kuid vene sõjaväes teenistuses ja sellele järgnevatel aastatel ei tundnud sugugi et riigis rahvastevahelised suhted normaliseerumise tendentsi näitaksid . Muud juttu ei kuulnud et oleme tänamatute fašistinärude pojad kes õilsaid N liidu kodanikke keelduvad armastamast ja meid tuleks isoleerida kui mitte juba elimineerida.
K
Karta on ,et ei lagune mitte Hispaania vaid EL. Sotsialismi ehitamises on, kui üldse,siis üksainus hea pool -   /   23:45, 1. okt 2017
omaenda rumalusest tingitud õhinas keeravad sotsid alati vindi üle ja nende inimvaenulik marksistlik ühiskonna"ehitis" kukub varem või hiljem vältimatult kokku.
  /   23:11, 1. okt 2017
Sellist vabadust tahtsid M.Lauristini esivanemad 1940.a.- see on sotsialistide,kommunistide, vasakpoolsete vabadus nõukogude liidus. Tuletate meelde NSV Liitu, mis oligi kommunistide, sotsialistide, trotskistide jt. vasakpoolsete poolt loodud moodustis, mis moodustati Venemaa Tsaaririigi lammutamisel.
Kataloonias on 1917 aasta kordus .Vasakpoolse intelligentsi(kommunistide, sotsialistide, trotskistide, maoistide jne.) jaoks on see muidugi ennekuulmatu, et Hispaania Kuningriiki lammutada ja nõukogudest koosneva liiduga asendada ei lasta.
Eesti Vabariik taasiseseisvus kommunistliku reziimi kokkuvarisemisel.
V
Vassia sa oskad   /   02:52, 2. okt 2017
Vasakpoolsus pparempoolsus kommunistid, kui referendum oleks näidanud et enamus kataloonia elanikkonnast ei poolda kataloonia omariiklust siis millega sa seletaksid oma vaidet hispaania lammutamisest sarnaselt tsaari venemaal toimunuga võrdlemisel. Referendumi mistahes tulemuse korral jääb Hispaania alles omades piirides ja Kataloonia territooriumil kehtestatakse omariiklus ja euroliidust väljumist sellega ei taotleta. Aaa vassi edasi kuitahad, savi.
J
Je suis catalan.  /   22:50, 1. okt 2017
Ich bin ein Katalanisch.
Rahvusriigivastastest koosnev sotside-kesikute-irli koalitsioon on muidugi katalaanlaste referendumi vastu.
  /   21:10, 1. okt 2017
Silmakirjalikud ajakirjanikud, mis juhtus Venemaa tsaarivõimuga? Kui tsaar oleks kohe sotsialistidele-bolshevikele nuia andnud, siis oleks siiamaani Venemaa tsaaririik.
  /   01:33, 2. okt 2017
eks see kolja II oli pisut möku tõepoolest. mis parata.
  /   20:44, 1. okt 2017
Venemaa uudistekanali reporter ütles üheselt: politsei kohtles võrdselt parem ja vasakpoolseid, vahet ei tehtud. Sündmused Rootsis, Hamburgis, USA-s, Tallinnas 2009, kus vasakpoolsete vastasseis keskvõimuga viis süütepudelite, kaigaste, süütamisteni, lõpetati eos.
I
Isegi  /   22:32, 1. okt 2017
venemaalased ei vaata enam oma uudistekanaleid,mis siis sina temast vahid.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis