Eesti uudised

Riik otsib lahendusi enda pereliikmeid hooldavate inimeste olukorra parendamiseks

Sotsiaalministeerium: „Me ei soovi, et ligi 50 000 omastehooldajat on tulevikus ise abivajajate hulgas.“

Kristiina Tilk, 1. oktoober 2017 15:06

86 KOMMENTAARI

n
nimi/ 3. oktoober 2017 15:21
No mida juttu-- või ministeeriumil on plaanid. Naerukoht. Eks realiseerige siis need suured ja üllad plaanid. Vaadake, etseda sisteemi veel rohkem perse ei keera.
p
3. oktoober 2017 08:37
Põhja-Tallinna LOV teab ainult ühte sõna kui puudega inimesele abi lähed küsima - EI!
m
mari/ 3. oktoober 2017 05:30
Et 25 aastat on läinud ja nüüd lõpuks avastatakse... Asi seegi. Ega ennem asi ei huvita, kui enda vanemad saavad vanaks ja tuleb vaeva nägema hakata. Reformierakond oli võimul, kui neid asju oleks pidanud ajama hakkama, muideks...
a
Annika/ 3. oktoober 2017 01:28
Järjekordne tibin Sotsiaalministeeriumist, kel pole vähimatki aimu omastehooldusest. Palgaku siis vähemalt mõni kogemusnõustaja, kes räägiks, kuidas päris elu on. Nagu minister Iva ees, kes "kaagutab ammu enne munemist" (uued teenustekohad, mis vabastavad omastehooldajad hoolduskoormusest, aga mida pole veel olemaski), nii kogu sots.min. järgi. Piinlik ja häbi neid üllitisi lugeda.
n
Need sotsmin/ 2. oktoober 2017 18:09
Toolisoojendajad tuleb lahti lasta! Kolmveerand nendest kindlasti. Samuti palku vähendada sots alal. Ja omaste hooldajatele normaalne kuupalk ning 1 aasta hooldajana=1 aasta tööstaazi.
o
oot oot/ 2. oktoober 2017 14:20
Hea teada, et Sots. min.-i töötaja arvates on 25€ just sobilik summa maksta kuupalka hooldajale´!!! SUPER. Tarum, kui suur sinu kuupalk on? Tarum, ma loodan ja soovin, et tulevikus oled ise samas seisus, siis saad aru, millist mula sa kunagi suust välja oled ajanud. Südamest soovin sulle.
o
oot oot/ 2. oktoober 2017 14:39
Unustasin veel lisada, tundub, et Tarum ei tea ise neist reeglitest, mis kehtivad hooldajatele, mitte midagi. On kirjutatud selges eesti keeles, hooldajal on keelatud kusagil mujal ametlikult töötamast. Millisest töö tegemisest ta soiub? Hooldaja tööpäeva pikkus on 24h, olgugi, et vahelduva tempoga, millisest töö tegemisest ta veel mõtleb? Uskumatu kui kaugel võib ametnik olla oma tööalasest valdkonnast, mida ta haldab.
a
2. oktoober 2017 16:47
aga sellised on nüüd kõik ametnikud - pooletoobised
m
2. oktoober 2017 10:26
Mis reeglistik siin on? Kui kiidulaulu laulda, et kõik on hästi, siis läheb läbi. Kui elust realistlikult kirjutada, siis ei vasta reeglistikule. Tähendab pole eesmärgikski midagi parandada. Ainult enne valimisi on tarvis natuke sooja õhku puhuda.
m
maakas/ 2. oktoober 2017 11:57
Ei tea jah, mis reeglistik see on? Paraku on tõde olnud ikka väga valus. Samas vallas ja samas trepikojas on meil veel teinegi juhtum. Suvel kukkus üksi olev mees endal jalaluu katki. Kaebustega valla poole pöördunud said ainult üheks korraks valla sots.töötaja kohale. Mees jäi aga ratastooli ja pole valla asigi kuidas ta endaga hakkama saab. Siiani on naabrid ja üks hea sõber talle abiks olnud. Alles täna aitasime ta ratastooliga trepist alla, et naabermajast keegi sai ta viia Tartu arsti juurde.
Ilmselt on sots. valdkond üks paremini rahastatud värke ja see annab ka tulu rahade kantimiseks reaalsete abivajate arvelt. Tegu jällegi Jõgevamaa Palamuse Vallaga.
a
ametnik/ 2. oktoober 2017 16:49
see raha kulub meile omale ära nii reisideks valla kulul ...
v
2. oktoober 2017 12:22
Vald on kohe siis jaol kui näeb et kinnisvara on saadaval. Siis helistatakse köik läbi et ka kauged sugulased loobuksid kinnisvarast.
n
2. oktoober 2017 16:50
nii me omale seda sahkerdame salaja
k
KOV-i "hoolimisest"/ 2. oktoober 2017 09:05
Olen emale omastehooldaja ja "hoolimise" näide on see, et ema on peale abipalumist ja sellest keeldumist veendunud, et ei soovitagi abistada. Selgus, et kodukülastusteks ja abist keeldumise administreerimiseks ning paberimajanduseks on aega ja ressurssi küll, kuid mitte abistamiseks. Parim kompliment valla sotsiaaltöötajalt emale oli - te näete väga hea välja ja pakuti takso dispetšeriteenust.

m
maakas/ 2. oktoober 2017 08:55
Kuhu kadus lugu, mis kajastas Jõgevamaa Palamuse Vallas läinud nädalal juhtunut? Jälle moderaatorid ei lasknud läbi. Ju liiga otsekohene lugu ja ärriatsn nähtavasti. Jah! Naabritele avanenud vaatepilt oli tõesti õudne, mis avanes kui vanainimest kiirabiautole pandi.
Need samad naabrid on nüüd mures, set me ei tea kuidas suudab see psüühiliselt sügava puudega poeg olukorraga toime tulla ja mida mõeldakse naabritest kes käisid talle peale, et ema vajab meditsiinilist sekkumist? Igatahes vallal on korralik supp kaelas ja trepikoja naabrid hirmul.
m
Money talks/ 2. oktoober 2017 07:38
Abivajaja saab ca 400 euri pensioni, hooldekodus nõutakse ca 800 e siis inimene saab üksi oma kodus 400-ga hakkama, kuid hooldekodus, kus on koos kümned ja kümned, kulub 800. Kuhu kaob hooldekodus raha? Toidule ei tohiks kuluda rohkem kui 100 inimese kohta (vana inimene vajab vähe ning ei saa nad ju a-la-cartet), majutus - võiks ka sajast piisata - KUID - siin on koht, kus nn ärimehed võivad kasumit teenida. Sots min on hooldekodudega lepingud sõlminud - ajakirjanikud võiksid päevavalgele tuua, kes konkreetselt on lepingud sõlminud ja kui kasumlikud need "ärimeestele" on. Ka kes on need "ärimehed", millise parteilise kuuluvusega? Lisaks toitlustuse ja majutuse on hooldekodus veel sanitarid - kui mitme abivajaja kohta peab olema üks sanitar? Palgad on neil väikesed, nii et siit ei saa tulla rohkem kui 100 hooldatava kohta. Seega kokku 300 eur, kuid ülejäänud 500? Kuhu see läheb? Juhtkonna palkadeks, hooldekodu omaniku kasumiks? Uurivad ajakirjanikud - kiskuge need kulud pulkadeks ja tooge valguse kätte.
k
Kortermaja elanik/ 2. oktoober 2017 09:09
Selle raha eest tuleb palgad ja riigile ka maksud maksta.Ikkagi äriline tegevus.
j
Jüri/ 2. oktoober 2017 05:18
Aeg ajalt on nii, et üks lastest (täiskasvanud inimene tegelikult) jääb haiget vanemat hooldama ja hakkab ise hävima, teised lapsed või laps jätavad ta omapead kogu seda ränka raskust kandma. Nad elavad mujal, ei näe - tea midagi ja tahavad vaid tööl käia ja raha teenida. Ja keegi ei tunne muret mis temast saab, hoolealune saab ju hooldatud. Omavalitsus ei hakka ja ei peagi neid teisi lapsi otsima ega sundima. Ise olen selle kõige üle elanud ja minust on tõepoolest vähe järgi jäänud.
m
Mari/ 4. oktoober 2017 09:47
Hea veel kui teised lapsed ei tule peale vanema surma oma pärandiosa nõudma,milleks neil on seaduslik õigus. Kasvõi seesama kodu kus vanem koos teda hooldava lapsega elas. Kui arvate,et see on ulme,siis eksite,see on igapäevane.
a
Aadu/ 2. oktoober 2017 05:14
Keegi ei tea kas õnnestub jalapealt minna või peab pikemalt abivajanuna lahkuma. Lugupidamine vanemate põlvkondade panustamisest praegusesse elutasemesse on järjest väiksemaks lihvitud. Ka praegused prominendid saavad tunda, kuis haljale oksale edutatud ja igati materiaalselt kindlustatud lihased järglased jätavad vanad ükskõikselt omapäi valudega siit ilmast minema. See teema ei ole meedias praegu moes.
i
inimkonnale/ 2. oktoober 2017 02:11
Pange poliitikud miinimipalga eest tööle ja vaatake kui kiiresti asjad muutuma hakkavad!
m
Maali/ 2. oktoober 2017 01:49
Asi on riigis ikka niru. Olen olnud 20 aastat hooldekodu palgal ja tulin masendudest ara. Vanad inimesed ei saanud normaalselt toitu, olid naljas. Toodi taksoga restost toitu, mida vanainimene katte ei saa. Kohapealne toitlustamine lopetati. Ja isiklikud paremad asjad pandi ka neil pihta. Aga koha maks oli #missugune#. Leian ka, et kui inimesed saaksid normaalset palka, ma motlen koik inimesed, mitte ainult ametnikud, siis hooldaks ka ise oma vanemad jne. Otsustaks ise, mis rahaga teha, nagu Ameerikas. Seal ei opetata abituks ja kerjajaks. Sinnapoole peaks liikuma. Mitte vaesematelt makse votma ja siis on ahastus kui raha otsas, et mis nyyd saab? Meil on vaga palju rikkaid, kes makse ei maksa. Seda pole vaja arvestadagi, naha on vara pealt.
k
Kortermaja elanik/ 2. oktoober 2017 09:14
Terve ameerika on täis vanaks jäänud kerjuseid ja mitte keegi ei tunne neile kaasa.Midagi ilusat pole rahatu linimesel ka seal maal.
s
2. oktoober 2017 10:49
Sa kortemaja elanik ära keksi siin. Pole veel teada kuhu sina satud.
m
Mädanik/ 2. oktoober 2017 18:43
Täna läks hulluks head elu nautiv pensionär seal kaugel ameerika maal.
p
Pikivahe/ 1. oktoober 2017 23:20
Mul ei lubatud kommentaari avaldada. Tõde on valus.
m
maakas/ 2. oktoober 2017 09:51
Ka muk ei libtatud lugu avaldada. Tõde on ikka väga valus, eriti kui see puudutab veel valla juhtivametnikke ja rahakantimist.
v
2. oktoober 2017 16:51
vargus on riigi alustugi

r
reet/ 1. oktoober 2017 23:00
riigipoolne toetus hooldajale on olematu(26 eur) kuus,pole puhkepäevi ega puhkust 24/7 teed tööd,milleks mulle 26 euri? soovin puhkepäevi ja korralist puhkust tehtud töö eest, teen tegelikult tööd rohkem kui valitsuses tehakse ja maksan oma tervisega veel peale, pole ka ühegi kandidaadi jutust sellekohast arvamust kuulnud
v
Vaatleja/ 2. oktoober 2017 01:26
Reet, see on hea, et niipalukestki. Harjumaal Rae vald ei anna omastele üldse hooldusõigust ja abi. Ei mingisugust.
k
Kortermaja elanik/ 2. oktoober 2017 09:23
Rae valla elanik on ise rikas seal elama ja miks peaks rikast inimest aitama.
m
Mari/ 4. oktoober 2017 09:42
Riigi rahakott pole põhjatu!Lihtne. Tuleb tõsta makse,et hooldaja soove täita. Teine võimalus,paigutada hooldatav hooldekodusse ja minna ise tööle.
m
Miks see "Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna juhtaja Häli Tarum"/ 1. oktoober 2017 22:27
Endast mitmuses või teiste nimel kõnõlleb?
n
No jah/ 1. oktoober 2017 20:53
Kui mu 79 aastane ema öösel EMO st tänavale visati ja kästi koju minna ,ning kùsimusele,et Mis ma siis nùùd teen?sai arstilt vastuseks "Sul on lapsed,need organiseerigu"millest me siis räägime? Need lapsed on emallia nii 400 km kaugusel ja poleks mitte ùhegi nipiga ema juurde öösel jõudnud. Paari päeva pärast viis kiirabi ema ägeda soolte põletikuga haiglasse.Olgu öeldud,et tegemist oli hiljuti vähi opit tulnud inimesega. Nii,et ei usu ma,et omased kedagi tegelikult huvitaks. Omased on riigi jaoks hetkel tasuta resurss.Hiljem võib muidugi kalliks osutuda. Eestis on ju seadus,et lapsed ja lapselapsed peavad oma vanu sponssama ja hooldama.
e
EMO püsiklient/ 1. oktoober 2017 22:14
Omavalitsused on käed puhtaks pesnud, esiteks hooldatavate visiiditasudest ja katsu sa öösel ametlikku hooldajat haiglasse jäärele saada, ta ei tule, tal ei ole ka tööaeg. Erakorralisest hooldajate valvest pole midagi kuuda olnud. transport hüvitatakse napi limiidi alusel, kui see on otsas ja omal raha ei ole siis ööbi haigla lähima nurga taga, kust sind hommikul kindlasti leitakse.
k
Kodanik/ 4. oktoober 2017 09:33
Seadus ongi õige. Vanemad on panustanud teisse ja nende abi vajaduse kasvades on laste kohustus vanematele abi ja tuge pakkuda. Nii on olnud läbi aegade! Nüüd, kus oleme taas kapitalistlikus ühiskonnas
k
Kodanik/ 4. oktoober 2017 09:38
...tahate kõike vastavalt vajadustele!See kõlab juba nagu lubati utoopilises kommunismis. Inimesed,tulge reaalsusesse. Tehke ettepabekuid tõsta abivajajate hüvanguks veelgi töötavatel inimestel makse. Toetused suurenevad ja elu läheb paremaks
m
Mari/ 4. oktoober 2017 09:52
Kas omakseid huvitab,kuidas 79 aastane inimene üksi toime tuleb?Ilmselt mitte. Võtke vanem enda juurde elama või palgake talle hooldaja, kes suudab talle vajadusel ka EMOsse järgi tulla. See pole koht kus on võimalik lihtsalt olla.
e
Esimese asjana tuleks/ 1. oktoober 2017 19:34
muuta perekonnaseadus ära. Võib olla meil ongi sündivus nii väike seetõttu, et noored pered on kohustatud hoolitsema oma vanemate eest, elik hoolitseda oma laste ja pere eest. Vanurite hooldamine on riigi ülesanne, vähemalt põhjamaades on see nii.
o
1. oktoober 2017 22:19
omast arust olid riigikogujad jube kavalad, et sokutasid hoolduskohustused täielikult peredele, tulemus on nüüd juba teada, kes tehtud kahju kokku arvestab?
.
.../ 1. oktoober 2017 22:56
... elik hoolitseda oma laste ja pere eest. Vanemad ei olegi enam pere liikmed?
p
Pikivahe/ 1. oktoober 2017 23:03
Kui juhtud olema oma vanema eestkostja, siis ta seaduse silmis ei ole ennam pereliige.
n
2. oktoober 2017 10:54
Noorel perel oleks siis hooldada kokku 4 vanainimest, sest nii mehel kui naisel on ema ja isa, kes vananevad. Mõelgu ka mida noortelt nõutakse - maksta 4 inimese hooldekodu priskeid arveid.
p
paha naine/ 2. oktoober 2017 13:57
noorel perel (arvan, et noor pere on kõige rohkem 40 aastani) ei ole vanemaid valdavalt hooldekodus, sest vanemad peavad töötama 65 aastani. Aga arveid ei peaks sellele vaatamata AINULT lapsed tasuma. Süsteemis on suur viga,
o
2. oktoober 2017 15:06
olgu noor või veidi vanem pere, nii mehe kui naise peale on kokku 4 vanainimest, keda vaja hooldada.
m
Mx35/ 1. oktoober 2017 19:17
miks pole hooldekodu kus pensionär saaks olla vaid pensioni eest ja millele ei peaks teist kõrvale maksma???
m
Mädanik/ 1. oktoober 2017 19:26
Kui sa oled nõus tasuta töötama siis pole ka veel selline asi võimalik.
v
Vamm/ 1. oktoober 2017 20:36
pensionär tuleb oma pensioniga muidu toime ... aga vot kõik koos kus peaks odavam olema enam ei tule.. muidugi kui kogu vägi üle tuhande (neto) palka ei soovi ja juhtkond 1,5 eesti keskmist...
Pealegi kui nende 50 tuhande hooldajate toetused läheksid sinna ja nad saavad siirduda puuduvatele töökohtadele... kas poleks kasulik
p
1. oktoober 2017 22:30
Pole tahtmist asja sellisel viisil organiseerida. Valimised on tulemas, mõelge ka enne, kelle poolt hääletate. Omvalitsused korraldavad peamiselt hooldamist. Kui palju kandidaate üldse hoolduse teema on üles võtnud? Tartus on ühel parteil kindlasti selline lubadus antud, et aidata oluliselt omastehooldajaid.
h
1. oktoober 2017 22:23
Hooldekodud on pandud kasumeid teenima (kellele?), lisaks personali kulud, see ajab hinna kõrgeks.
m
Mari/ 4. oktoober 2017 09:24
Sellepärast, et hooldamine hooldekodus pole heategevus. Teenus tuleb kinni maksta. Alates sellest,et hooldajad tahavad oma raske või isegi väga raske töö eest tillukest töötasu saada. Maja korrashoid,küte,elekter,toit,pesud ja muu eluks vajalik maksab. Hooldekodud on eraettevõtted!
o
Oi, vabandust./ 1. oktoober 2017 19:02
Vaatasin alguses, et see mustas kleidis naine on Radari saatejuht :-(
m
Ma ei tea vist moest midai?/ 1. oktoober 2017 19:00
Sellel saatejuhil on kummaline maitse, riided on seljas väga koledad :-(
o
omastehooldaja/ 1. oktoober 2017 18:58
Teate kulla ametipulgad!Teie tasane ja aeglane soigumine ei vii kuhugi.Olen 11 aastat hooldanud oma sügava puudega ema ja nüüd läheb kolmas aasta abikaasa hooldust.Ema hoolduse eest ei saanud ma mitte sentigi,siis elasime minu abikaasa sissetulekust.Nüüd saan siis SUURT RIIGI POOLSET TOETUST - 26£.Kohe ei teagi ,mis selle summa eest osta.See on ikka lolli mängimine kuubis,sest nii saab ju linnukese kirja,et MEIE AITAME JA TOETAME.Teate,mis on minu ettepanek:Kui saaks asjad niikaugele,et ma saaks selle TÖÖ eest omale 1 tööaasta iga hoolduse aasta eest.See oleks ka inimlik.Te ei saa seda ka teoks tehtud.Kui minu ema taevariiki läks,siis olin omadega nii otsas,et andis enne toibuda sellest raskusest ja nüüd kümne aasta möödudes siis "õnnestus" mul oma abikaasa hooldajaks saada.See on kohutavalt raske nii pshüühiliselt kui füüsiliselt.Ikka 24/7 ja aastatst aastasse.Kes pole seda läbi elanud,ei saa sellestki IIALGI aru.Ja mina oma lähedasi hooldekodusse ei pane.Korralikku ja heasse hooldekodusse paigutuseks pole raha ja tava hooldusasutusi tean ma ülimalt hästi.Ja minu lähedased ei ole ka ise nõus sinna minema.Ja üks aspekt on veel.Ma ei suuda aru saada,miks minule ei või hoolduse eest normaalset tasu maksta,aga kui ma palkaks võõra inimese OMA koju,siis temale makstaks.No ei saa arum,is juperdamine see käib.
Arvan,et mina suren enne ära,kui meoie riigis selles osas pisutki miskit normaliseerub.
S
((/ 2. oktoober 2017 04:25
Sotsiaaltöö ametnike palgafond ületab kindlasti paljukordselt toetused mis makstakse eraisikust hooldajatele. Likvideerige see muidusööjate armee ja oleks kohe paarsada eorot kuus võimalik maksta.
m
Mari/ 4. oktoober 2017 09:18
Likvideerime jah sotsiaaltöötajate ametikohad,siis ei tegele teie sotsiaalprobleemidega enam keegi. Vaatate ise,kuidas hakkama saate. Oleme kapitalismis,ärge unustage.Aeg,kus kümneid erinevaid toetusi pakutakse ei ole olnud kuigi pikk.Aastatuhandeid on tulnud peredel oma hädalisi ise aidata. Mõelge!

n
nonii/ 1. oktoober 2017 18:50
Liigume aga samm sammult selle poole, kus on normaalne, et inimene saab vananeda oma kodus - Kuid Rõngu vallavanem arvas ju hoopis teisiti, ning tema tahab sinna minna.
s
1. oktoober 2017 19:39
saatus talle selle ka kindlustab ...
v
veel suur küsimus ka, meedias olid need arvud 50000/ 1. oktoober 2017 18:30
need olid nädal tagasi nälgivate laste arv , mis ka ilmselt vaeste perede arv ... 50000
n
No jah/ 1. oktoober 2017 18:26
Kes on pidanud olema aastakümned kellegi hooldaja, see jääbki ministeeriumi leivale.Minsteeriumil ja OV vesi ahjus.Kurb, kuid tõsine olukord
n
1. oktoober 2017 22:32
nad ongi juba sandid valmis, omaksehooldaja vananeb u. 2x kiiremini, seda on mõõdetud just pikaajaliste hooldajate peal.
s
sant/ 1. oktoober 2017 18:22
makse ju tõstetakse ,ainult ametnikud saavad juure aga meil vähendatakse.
k
ka riigikogu/ 1. oktoober 2017 19:40
sai nädal aega tagasi üle saja kõrgepalgalise algharidusega nõunikku
s
1. oktoober 2017 22:34
seal pole rohke haridust vaja kah, et nõtrusi läbi suruda.
m
Mari/ 1. oktoober 2017 18:17
Riik,see oleme meie kõik. Kui tahate suuremaid toetusi ja rohkematele inimestele, tuleb tõsta makse. Raha ei tule lihtsalt "seina seest" Euroliidu toetused pole samuti igavesed. Inimesed,enne kui nõuate,mõelge... Kust tuleb raha?
m
1. oktoober 2017 22:35
Maksud ongi järgest tõusmas, oled vist maha maganud kehtestatud pikaajalised järkjärgulised maksutõusud. Mine valima, tee puhas vuuk!
m
Mari/ 4. oktoober 2017 09:11
Mina käin alati valimas. See on kodaniku kohustus. Kes valimas ei käi,ärgu vingugu. Makse tõstmata pole võimalik kõigi abiküsijate ja toetusetahtjate nõudmisi täita, saage aru,see tuleb kogutud maksudest. Riigi rahakott on meie kõigi maksud! Kes ei maksa või pole kunagi maksnud,nt lapseeast puudega, vajavad ka toetamist.
h
hea tõde sul/ 2. oktoober 2017 04:28
Maksude peal elab eestis kümneid tuhandeid ametnikke 1000-5000 palgaga, kiskuge sealt ülevalt 500 alla ja oleks kõik korras, aga ei ei sobi härradele, vaja helikopter osta - katsuge aru saada ja leppige 26€ toetusega, temokraatia.
h
Hetk/ 1. oktoober 2017 17:34
Valitsusel tuleks lõpetada sandi arvel elamine. Miks peab kerjama, kui oma vara on olemas? Siim Kiisler ei suuda kuidagi vastata, milline looduslik väärtus on kahel metsatukal, et omanikult on võetud kasutusõigus sihtkaitsevööndi sildi all? Keskkonnaministeeriumi vastus kinnitab, et pole kõrget väärtust, riik antud kinnistut ei osta. Miks keegi ei kontrolli Keskkonnameti tegevust, kuna just nemad teevad ettepanekuid looduskaitseliste piirangute kehtestamiseks.
Lp. Ümmarguse jutuga mees ehk suvatseks vaadata, mis toimub tegelikult riigis! Miks peab abivajaja kerjama toetusi, mis pole inimväärsed, kui valitsus elab laia elu sandi arvel. Anna vara tagasi!
h
Hetk/ 1. oktoober 2017 17:22
Kas jutust ka kaugemale jõutakse? Igal isikul on õigus saada abi omas kodus temale vajalikul moel.
Omavalitsuse kohustus on koostada hinnang hindamisinstrumendi alusel isiku abivajadustest ja luua vastavad teenused. Paraku, keegi ei kontrolli omavalitsuste tegevust. Nõutud dokumenti ei väljastata, et ei saaks talle ettenähtud mahus teenuseid nõuda. Ülenurme Vallavanem Aivar Aleksejev on seda meelt, et piisab solvangutest abivajaja esindajale. Tartu Maavanem pole võimeline oma sõna maksma panema, kuigi just tema kohustus on valla tegevuse kontrollimine selles osas. Ilmselt usaldab ta liigselt Aime Kogerit. Maksmine koduhooldusel on igati põhjendatav, kuna saadakse võtta usaldusväärset isikut abivajaja juurde teiste kodus mitteviibimise ajaks. Hooldekodude seis ei parane kunagi ning abitute isikute sinna panek võrdub piinarikkasse surma saatmisega. Kõik abivajajad pole ühesugused. Koduhooldust tuleb kindlasti rahastada vastavalt abivajaja vajadustele.
m
Mädanik/ 1. oktoober 2017 19:39
Las lapsed ja sugulased siis rahastavad.Hiljem saavad tänutäheks päranduse.Te ei taha riigiga pärandit jagada siis hooldage ise omade eest.
m
1. oktoober 2017 22:38
mädane oma tuntud saaamahimus.
m
Mädanik/ 2. oktoober 2017 18:46
Võid kogu oma varaga alla vett minna.Kõik ei mõtle taskuga.
l
lahendus on lihtne-/ 1. oktoober 2017 17:16
elamisväärsed palgad-pensionid ja kõik saavad ise hakkama. Pole vaja seda kallist ametnike armeed ülal pidada.
a
1. oktoober 2017 18:26
aga nad valivad meie erakonda
t
1. oktoober 2017 22:42
Turvalist kodust hooldusteenust sa vabalt turult ei saa. Igasugu liisusid ja mädanikke on liiga palju.
m
Mädanik/ 2. oktoober 2017 18:48
Igasuguseid vaeseid maksejõetuid pensionäre on veel rohkem kes kõike tahavad ainult tasuta saada võõraste laste kukil elades.

v
vwrev/ 1. oktoober 2017 17:10
Nagu selgub on vastutus kogu ühiskonnal ja valitsus peseb käed puhtaks. Nii on ju see kogu aeg olnud. Inimesed ise tulevad kuidagi toime ja riik ainult teeb möh. Muutusi pole silmapiiril
r
riik/ 1. oktoober 2017 18:27
köki möki , köki-möki
m
Mädanik/ 1. oktoober 2017 19:34
Meil on peremeeste ja eraomanike riik ja igaüks vastatagu oma probleemide eest ise.
v
1. oktoober 2017 19:41
või varastage hoolikalt
v
1. oktoober 2017 22:46
varastamine hoolealustelt eeldabki, et ov organiseeritud teenust ei ole ja kõik ohvrid pannakse vabale turule. Pange veel turuplatsile nimed ja aadressid üles, kes enam hakkama ei saa poes käimise jmt hädapäraste tegevustega, küll need raisakullid asja korda ajavad. Igasugu tädikesed käivad nagunii ukse taga uurimas, kus üksikud inimesed elavad.
p
1. oktoober 2017 16:13
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
1. oktoober 2017 22:59
Raske puude pension väheneb palju rohkem kui 30 euri, puudetoetuse vähenemine on väga erinev.
e
ei midagi uut/ 1. oktoober 2017 16:11
muudkui teooria, aga tegelikkuses ei muutu midagi. Kui kaua juba on asi päevakorral.
m
muutub ikka/ 1. oktoober 2017 18:20
toetusi ju vähendatakse meil ja ametnikud saavad juurde aina

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee