Eesti uudised

Süstlavahetuspunkti ukse täis sodinud Gaievoi: "Mina seda vandalismiks ei pea!" (10)

Geidi Raud, 30. september 2017 16:02
Foto: Facebook/ Дмитро Гаевой
"Mina seda vandalismiks ei pea," kommenteeris Õhtulehele Savisaare valimisliidu ja Tegusa Tallinna poliitik Dmytro Gaievoi, kes sodis koostöös Sitsi tänava elanikega täis sealse süstlavahetuspunkti ukse.

"Esiteks tänan kõiki kohalikke elanikke toetuse eest, kellega sel hilisõhtul see asi tehtud sai. Tänan ka Raimond Kaljulaidi, kes meid Facebooki postituses toetas. Arvan, et õiglane oleks majaelanikelt ikkagi enne süstlapunkti avamist luba küsida," räägib Gaievoi. 

Samal teemal

Poliitik ütleb, et ta ei pea oma tegu õigustatuks, kuid märgib, et põhiseaduses on olemas inimese õigus enesekaitsele. "See, et kohalikud iga päev sinna selliseid ähvardusi kirjutavad, võib tuua veel suurema probleemi. Arvan, et see punkt tuleb peatada." 

Gaievoi postitas täis soditud süstlavahetuspunkti ukse juures tehtud foto sotsiaalmeediasse ja kirjutas juurde: "Kallid sõbrad, eile õhtul suhtlesin Sitsi tänava elanikega, kelle maja juures avati süstlavahetuspunkt. Sealsed inimesed on juba meeleheitel. Ma ei tea, kas käitusin õigesti, aga teistmoodi sel hetkel ei suutnud." Nii haaras poliitik koos kohalike tüüpidega kätte oranži ja rohelise värvi ning sodis süstlavahetuspunkti ukse täis. "Tegime, mida tegime."

Ka postitas Gaievoi Facebooki foto süstlavahetuspunkti külastavatele narkomaanidele mõeldud kirjast, milles soovitakse nende surma. "Neetud! Te pole inimesed! Surma, surma teile! Minge siit ära!" seisab venekeelses kirjas, mis kraabitud ruudulisele vihikulehele.

Samal teemal

01.01.2018
Lasnamäele tuleb narkoprobleemidega tegelemise keskus
11.09.2017
Tervise Arengu Instituut loodab peagi vurama saada süstlavahetusbussi
04.09.2017
SÜSTLAPUNKTI REAALSUS: 14 päeva ümber palava pudru ehk kuidas narkarid tuppa ei julge tulla
03.09.2017
Kohus ei rahuldanud süstlavahetuspunkti vastaste esialgset palvet