Krimi

Tartumaal hukkus liiklusõnnetuses 67aastane rollerijuht (5)

Toimetas Kristin Aasma, 29. september 2017 18:17
Foto: Aldo Luud
Täna pealelõunal juhtus Tartumaal Kõrveküla alevikus raske liiklusõnnetus, kus põrkasid kokku motoroller ja sõiduauto. Motorollerit juhtinud 67aastane mees hukkus õnnetuskohal.

Politsei sai teate raskest liiklusõnnetusest Jõhvi-Tartu-Valga maantee 126. kilomeetril täna pealelõunal kella 15.30 ajal. Esialgsetel andmetel liikus 67aastase mehe juhitud motoroller Jõhvi poolt Tartu suunas, kui talle sõitis kõrvalteelt otse ette 29aastase mehe juhitud sõiduauto Volvo. Kahe sõiduki kokkupõrke tagajärjel sai motorolleri juht sedavõrd raskelt viga, et meedikutel tema elu päästa ei õnnestunud, edastas Lõuna prefektuur.

Samal teemal

Politsei selgitas välja, et sõiduautot juhtinud 29aastane mees oli kaine ning omas juhtimisõigust. Tema liiklusõnnetuses viga ei saanud. Motorollerit juhtinud mehe kainus selgitatakse ekspertiisi käigus. Sõidutee avariipaigas oli asfaltkattega ning kuiv, õnnetuse ajal paistis päike. Liiklus sündmuskohal oli õnnetuse tõttu häiritud.

Lõuna prefektuuri avariipolitseinik Rando Jõemets ütles, et kuigi selle õnnetuse täpsemad asjaolud on veel selgitamisel, võib eeldada, et nii raskete tagajärgedega liiklusõnnetuseni võis viia tähelepanematus ja hooletus kõrvalteelt peateele sõites. „Õnnetuste vältimiseks tuleb igal juhil veenduda, kas soovitud manööver õnnestub ohutult, ennast ja kaasliiklejaid ohtu seadmata sooritada,“ ütles Jõemets ning paneb autojuhtidele südamele, et manöövrite sooritamisel tuleks varuda aega, olla kannatlik ning mitte kiirustada.

Õnnetuse üksikasjade väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust, mida juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur.

Samal teemal

29.09.2017
NAGU MÄRULIFILM: mees asus liiklushuligaani taga ajama ning nägi pealt Ääsmäe laupkokkupõrget
29.09.2017
FOTOD | Veoauto keeras sõiduautole ette. Kes on tegelikult süüdi?