Eesti uudised

ÕL FOTOD JA VIDEOD | Vive la France! Kartmatu Macron nautis öist Tallinna ja läks Kadriorust jala hotelli (67)

Denes Kattago, 29. september 2017 15:30
Foto: Denes Kattago
Koos teiste Euroopa Liidu riigijuhtidega digitippkohtumisele saabunud Emmanuel Macron üllatas hilisel tunnil koju tõttavaid tallinlasi oma öise jalutuskäiguga, mida ta kordas ka täna päeval.

Tallinnasse saabunud Prantsuse president Emmanuel Macron on tuntud oma jalutuslembusega. Nii ka täna öösel, kui riigipea otsustas limusiini tagaistme asemel tervislikku ja värskendavat öist jalutuskäiku nautida. Temaga ühines ka Luksemburgi peaminister Xavier Bettel.

„Vive la France!“ tervitas üks koju kiirustav tallinlane vastu tulnud Prantsuse riigipead.

Euroopa ühte tähtsamat meest märgati poole kahe ajal öösel Narva maanteel, kus ta koos mereväelasest käsundusohvitseri ja kaaskonnaga jalutas pärast Kadriorus antud pidulikku õhtusööki oma hotelli poole. Kunstimuuseumis toimunud piduõhtu võõrustajad olid Eesti peaminister Jüri Ratas ja Euroopa Nõukogu president Donald Tusk. 

Igaks juhuks sõitis turvakorteež mööda trammiteed kõnnikiirusega kõrval. Macron on ka varem politseile oma jalutuslembusega peavalu valmistanud. President ise ütles, et ta oma turvalisuse pärast ei muretse ja seda ka Eesti-suguses ELi idapiiril asuvas riigis.

Macroni seiklused Eestis jätkusid täna hommikul Tapa sõjaväelinnaku külastusega. Temaga koos austasid liitlassõdureid ka Ühendkuningriigi peaminister Theresa May ja võõrustaja Jüri Ratas. Pärastlõunal võis Macroni kohata juba Tallinna vanalinnas jalutamas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee