Eesti uudised

GALERII | NAGU VUTIMATŠIL: Kultuurikatla ees vilistati Merkeli peale ja nõuti Eesti päästmist (104)

Denes Kattago, 29. september 2017 13:35
NEUTRONPOMM: Vanahärra võrdleb kantsleriprouat ülima surmarelvaga.Foto: Robin Roots
Samal ajal kui Saksa liidukantsler Angela Merkel saabus jänesehaake tehes Kultuurikatlasse digitippkohtumisele, oli selle kõrvale haljakule kogunenud mitusada tema ja Brüsseli juhitava immigratsioonipoliitika vastast inimest.

Merkel saabub Kultuurikatlasse digitippkohtumisele. Foto: Robin Roots

Oli tunne nagu viibiksid jalgapallimatšil fännide seas, kes vilistavad vastasmeeskonna mängijaid. Käiku läks nii inimesele loodusest antud, kui ka võimas kunstlik vile. Kohati oli lärm nii kõva, et inimestel oli helivõimendusest hoolimata raskusi kõnedest aru saamisega. Olukord muutus üritusele saabunud peaesineja rahvuskonservatiivide riigikogu fraktsiooni Martin Helme kõne ajaks.

undefined Foto: Robin Roots

Üritusele oli saabunud inimesi igas vanuses: noortest päris eakateni. Lehvisid eri riikide lipud. Lisaks mitmele EKRE poliitikule oli rahva seas näha liikumas ka aktivist Neeme Lalli ja muusik Emil Rutikut. Tipphetkel oli inimesi ligi 200.

Meeleavaldust kajastasid teiste seas ka Poola ja Sloveenia televisiooni ning üleilmse infoagentuuri Associated Press võttegrupid, kes usutlesid hiljem huviga Helmet, kes selgitas ürituse tagamaid.

Neeme Lall koos protestijatega. Foto: Robin Roots

Samal teemal

Merkeli multikulti ämmaemandaks risitinud Helme ütles oma kõnes, et Eesti valitsus peab kaitsma Eestit ELi hukutava immigratsioonipoliitika eest. „Meie valitsus peab aru saama, et nende ülemus ei ole Brüssel – see on eesti rahvas! Jüri Ratas ja Andres Anvelt peavad andma riigikogule aru, mitte täitma Brüsseli Eesti-vaenulikke käske,“ ütles Helme. „Demokraatliku riigi tunnus on kaitstud riigipiir. Meie siseminister laiutab käsi, et ei saa midagi teha. Pangu siis amet maha ja andku see pädevatele inimestele. Mujal Euroopas ka.“ 

Osalejate seas oli ka kaugemalt tulnud inimesi, näiteks Riiast saabunud Meelis Keerberg. Meelis tuli siia kodanikualgatuse korras, sest tema arvates on Merkel Euroopat juhtides oma volitusi ületanud. „Lätis on muidugi Eestiga võrreldes olukord parem – selle poliitika vastased on juba valitsuses ja tõkestavad sellist seadusloomet, mis praegu siin läbi läheb. Me näitame täna siin, et kõik ei ole nõus sellisele poliitikale alla kirjutama,“ märkis Keerberg Õhtulehele ja lisas, et Lätis käib ka palju rohkem inimesi meeleavaldusel.

Meelis Keerberg Riiast. Foto: Robin Roots
Martin Helme Foto: Robin Roots

Samal teemal

04.06.2018
EKRE sügisene miiting Kultuurikatla juures jäi Jüri Ratase hinge närima
13.10.2017
Kuulsa Stalkeri tsoon ehk Kultuurikatel on taas avatud!
30.08.2017
Digitaalvaldkonna tippkohtumise ajal tagas Tallinnas turvalisust 800 politseinikku
30.08.2017
Digitaalvaldkonna tippkohtumise näituseala ootab täna külastajaid