Maailm

Prantsusmaal mõisteti vangi radikaliseerunud pojale raha saatnud ema (2)

Toimetas Piret Kütt, 29. september 2017 12:56
Nathalie Haddadi kohtumajasFoto: Reuters / Scanpix
Prantslanna Nathalie Haddadi (43) mõisteti eile kaheks aastaks vangi, kuna ta saatis ISISega ühinenud pojale raha. Usutavalt on Haddadi poeg Süürias tänaseks hukkunud, mistõttu leiab leinav ema, et on saanud kaks karistust korraga, vahendab The Local.

Nathalie Haddadi kohtumajas Foto: Reuters / Scanpix

Kohtuotsuse järgi toetas Alsace'is elav prantslanna oma pojale raha saates terrorismi, kuid Haddadi kinnitab, et ta ei teadnud, kuidas tema poeg Belabbas Bounga (21) raha kasutas. "Aitasin oma poega," ütles naine, kelle sõnul ei saatnud ta raha kunagi Süüriasse, vaid Malaisiasse. Kohtunik jäi siiski seisukohale, et Haddadi teadis väga hästi, et tema poeg kavatseb suunduda just Süüriasse.  “Ilma teiepoolse majandusliku toeta poleks tal nii hõlbus olnud Süüriasse sõita,” ütles kohtunik.

Nathalie Haddadi kohtumajas Foto: Reuters / Scanpix

Turundusnõustajana töötav naine oli pojale ühtekokku saatnud 2 800 eurot.

Haddadi maksis ka, et Bounga saaks reisida oma Alžeerias elava isa juurde, kes poega heale teele juhataks. Nimelt oli Bounga meelemürkide tõttu sattunud vanglasse ja just seal radikaliseerunud. Nagu kord ja kohus, teavitanud Haddai tol ajal poja uutest vaadetest ka võime.

2016. aasta augustis sai ema telefonikõne, milles talle teatati, et tema poega pole enam elavate kirjas.

Haddadi advokaat Herve Denis on kohtuasja kommenteerinud järgmiselt: „Mõista süüdi leinav ema... see pole karm, see on jälk.“

Nathalie Haddadi kohtumajas Foto: Reuters / Scanpix