Eesti uudised

BLOGI | Katel podises! Euroopa eliit arutas Tallinnas meie kõigi digitaalse tuleviku üle  (52)

Õhtuleht.ee, 29. september 2017 12:12
Foto: Robin Roots
Tallinna digitippkohtumisele saabusid neljapäeval Euroopa Liidu riigijuhtide koorekiht, eesotsas mõjukate poliitikute Angela Merkeli ja Theresa May ning president Emmanuel Macroniga. Kuidas aasta tähtsaima poliitsündmuse korraldamine välja näeb, loe meie blogist!

18:34
Geidi Raud

Enamik eile õhtul Eestisse saabunud Euroopa Liidu riikide liidritest sõidab täna tagasi kodumaale. Õhtulehe fotograaf hoiab lennujaamas sündmuste käigul silma peal, vaata galeriid SIIT !

Merkeli lennuk tõusis õhku! (Robin Roots)
18:14
Geidi Raud

Delegatsioonid sätivad koduteele.

(Gerly Mägi)

(Gerly Mägi)

18:09
Geidi Raud

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker: digitaalse ühtse turu loomine on olnud liiga aeglane, kuna osade liikmesriikide ministrid blokeerivad tööd. Euroopa Liit vajab stabiilsemaid ja tõhusamaid struktuure, et tagada tugev kübervastupidavusvõime ja reageerida küberrünnetele. Me ei taha selle üleilmse ohu puhul olla nõrgimaks lüliks. 

18:07
Geidi Raud

Saksa liidukantsler Angela Merkel andis kodumaa ajakirjanikele intervjuu plaanitust tunduvalt varem ning näib, et tema jaoks on Tallinna visiit lõpusirgel. Kultuurikatlast lahkusid ka Hollandi ja Sloveenia delegatsioonid. 

17:52
Geidi Raud

Ratas vastab pressikonverentsil ajakirjanike küsimusele eesti keeles. Tõlk tõlgib välisajakirjanikele Ratase jutu inglise keelde. 

17:47
Geidi Raud

Juncker: Tallinna üritus on digimaailmas oluline samm edasi. 

17:46
Geidi Raud

Kuna ERR oli arvestanud, et pressikonverents algab kell 18.15, siis praegu seda tele-eetris üle ei kanta. Käib hoopiski "Lastetuba". :)

17:45
Geidi Raud

Donald Tusk: me hakkame peagi koos peaminister Ratasega kokku panema tänase digitaalteemade tippkohtumise arutelude tulemusi. Need tulevad ettekandmisele oktoobris Brüsselis.

17:43
Geidi Raud

Jüri Ratas: Ma loodan, et Tallinnast algab retk digitaaltuleviku. Pole küsimustki: tulevik on 100 protsenti digitaalne!

17:42
Geidi Raud

Algas Jüri Ratase, Jean-Claude Junckeri ja Donald Tuski pressikonverents.

16:05

Katlas toimus ka kõrgtehnoloogiliste imevidinate väljanäitus.

(Robin Roots)
(Robin Roots)
15:51

Grupikas!

15:01
Geidi Raud

Hispaanias Barcelonas tegutseva väljaande La Vanguardia ajakirjanik tähistab parasjagu pressikeskuses sünnipäeva, pakkudes kolleegidele kooki ja vahuveini. Ta kiidab ürituse korraldust, kuid kaebab pressikeskuse internetiühenduse üle. „Wi-Fi on küll üle mõistuse aeglane – see on ju ometi digitaalvaldkonna tippkohtumine! Ma saan aru, et sajad ajakirjanikud laevad videoid ja fotosid üles, kuid sellele oleks pidanud mõtlema.“

14:58

"Oli tunne nagu viibiksid jalgapallimatšil fännide seas, kes vilistavad vastasmeeskonna mängijaid. Käiku läks nii inimesele loodusest antud, kui ka võimas kunstlik vile. Kohati oli lärm nii kõva, et inimestel oli helivõimendusest hoolimata raskusi kõnedest aru saamisega," vahendab reporter muljeid kohapealt. Loe pikemalt SIIT!

(Robin Roots)
13:46

Tihedavõitu päevakavasse mahutas Prantsusmaa president Macron ka jalutuskäigu vanalinnas! Vaata rohkem pilte SIIT!

12:44


12:16
Geidi Raud

Tähelepanekuid kõrgete külaliste saabumiselt: kui kõik teised valitsusjuhid, riigipead ja delegaadid saabusid valdavalt mustade autodega, siis Ühednkuningriigi peaministri hall soomustatud BMW mõjus värskendavalt. Kõige tõsisemad turvamehed olid ilmselt Ungari peaministril – nii kui "kotkas maandus" tormas kokku kolmest autost välja kamp kurjade pilkudega turskeid mehi, kes ministrit korrakski silmast lasta ei tahtnud. Portugali peaministriga autot jaganud delegaadi taskust pudenes aga midagi autoistmele ja Eesti turvamees hõikas talle järele ning andis kaotatud eseme üle. Kui valdavalt olid kõigi autode roolis mehed, siis Sloveenia ja Kreeka delegaate sõidutasid naised. 

11:49

Protestijate möll on täies hoos!

(Robin Roots)
11:30

Vaata järele ka Kaljulaidi kõnet!

11:06

10:55

Esimesena saabus Kultuurikatlasse peaminister Jüri Ratas, nagu ühele kombekale võõrustajale kohane

(Robin Roots)
(Robin Roots)
10:40

Ei saa me läbi EKREta! Erakonna poolehoidjad on kogunenud Kultuurikatla lähedale haljasalale ning ootavad Saksamaa liidukantsler Angela Merkeli delegatsiooni saabumist. Miks? Tusased tüübid plaanivad sakslased vilekooriga katlasse saata. Abiks on võetud ka loosungid. Meeleolu kütab saksakeelne muusika.

(Robin Roots)
(Robin Roots)
10:36

Millega kinnitavad keha sajad ajakirjanikud ning korraldajad ja turvateenistus?

10:35

Et tegemist on terve eesistumise kõige tähtsama üritusega ning kohal on juhtivad poliitikud, on kohale oodata ka enam kui pool tuhat ajakirjanikku! Kuid mitte kõik nad ei saa pildistada saabujaid ning teha pilte majas sees. Eelistatud on suured telekanalid ja agentuurid

10:31

Ettevalmistused delegatsioonide saabumiseks käivad! Esimesed külalised on juba katlas koha sisse võtnud

10:15

Tänase digitippkohtumise eel külastasid Ratas, May ja Macron Tapa sõjaväelinnakut, et tutvuda seal teenivate Eesti ja NATO lahingugrupi kaitseväelaste ülesannetega ning saada ülevaade 1. jalaväebrigaadi ja liitlaste relvastusest ja taristust.

(Marko Mumm /valitsuse kommunikatsioonibüroo)
10:00

Olgugi, et tähtis, aga siiski inimene! Vaata videot sellest, kuidas Macron pärast õhtusööki linna peal jalutas, SIIT.

09:18

Õhtuleht soovis läinud nädalal teada, mida ka prouadele-härradele süüa pakutakse, kuid see osutus arvatust keerulisemaks. Kuidas menüüd kiivalt saladuses hoiti, saad lugeda SIIT
Salajane menüü osutus aga peenete nimetuste ja maitsenüanssidega üsna omapäraseks. Euroopa juhtidele pidulikul õhtusöögil kama ja mulgiputru ei pakutud. Mida kokad taldrikule panid, vaata GALERIIST!

(Arno Mikkor (EU2017EE))

09:05

Mida erilist ja meeldejäävat kinkida Eestit esimest korda külastavale president Macronile? Loomulikult purgike Roosiaia mett! 

(Annika Haas/VPK)
08:52

Enne veel, kui Kultuurikatel podisema hakkab, pidasid Euroopa liidrid üheskoos töise, ent piduliku õhtusöögi. Milline meeleolu seal valdas ning kes kohale tulid, vaata SIIT GALERIIST!

(Arno Mikkor (EU2017EE))
08:50

Et Eestisse oodati Euroopa kõige tähtsamaid inimesi, olid turvameetmed erakordselt ranged. Kuidas lennujaamas autodele põhjalikku pommikontrolli tehti, saad vaadata SIIT!

(Alar Truu)
08:47

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise tähtsaim päev on käes! Neljapäeva õhtul kogunesid Euroopa liidrid – Angela Merkel, Emmanuel Macron, Theresa May jt – Tallinnasse, et reedel Kultuurikatlas ühise laua taha maha istuda ning Euroopa tulevikuvisioon paika saada.