Eesti uudised

Metsaülem: inimesed toovad terve korterisisustuse metsa alla (22)

LISA KOMMENTAAR

narr 29. september 2017 14:09
Vahele jäänud metsareostajate pildid ja nimed peaksid olema avalikud. Trahvid sellise teo eest vähemalt 100kordsed keskmise eraisiku eluaegsed prügiveomaksud. Ja igasugu loll jutt, et tellisin ettevõtte remonttöödeks aga vot kes see täpselt oli, ei tea, tuleks kohe ära unustada.
tegelikult 29. september 2017 11:47
võiks kasvõi igal õhtul enne AK-d näidata ekraanil neid telefoninumbreid, kuhu erinevat sorti prügi saab tasuta ära anda. Enamus inimestest lihtsalt ei tea seda. Need metsaservade reostajad sõidavad kohale autoga, seega eeldatavasti vaatavad ka telekat ja võiksid autoga sõita prügi kogumise punkti. Teine võimalus on, et iga kohalik omavalitsus teavitab oma elanikke, olgu siis meili või kirjaga, kuhu nende kandis on võimalik prügi tasuta ära anda. Need kellel autot ei ole, st päris vaesed, need korjavad oma prahi õuele ja seda niikuinii kuhugi ei vii. Maapiirkondade paneelikates elavad inimesed toovad sageli oma pakendilauad, diivanid jm lihtsalt prügikastide kõrvale, mis on kole, aga kust praegu prügifirma selle ikkagi ära viib. Tartu linn on täis prügikonteinereid, kuhu igaüks võib tasuta oma sorteeritud prügi panna. Olmejäätmete jaoks on kastid kõigi majade juures. Tolle pildi peal, mis oli artikli kõrval ei olnud küll ühtki diivanit ega kappi. Seega lendab rämps metsa alla peamiselt inimeste laiskusest ja lollusest.
Sama teema jätkuks on prahti täisloobitud maanteekraavid. Krt kui sa jaksasid endale auto osta ja kütte ja õlle ka, siis vii oma tühi õllepurk konteinerisse ja ära loobi loodusesse. Edasi: suitsukonisid täisloobitud akende alused suurmajade ümbruses. Eramaja õuel pole kordagi konisid märganud.
Prügi täis teed paljudes teistes riikides, on sageli tingitud sellest, et seal üldse prügi kogumise teenus puudub. Pole kellegi asi.
Sellised lood siis prahiga - 29. september 2017 09:47
- Peruu on tore ja vägev maa,kuid maanteekraavid tõelised
prügimäed,sadade kilomeetrite ulatuses.Tihtilugu on jupike
puhtaks koristatud,seal siis katoliku usundi kohaselt pisike
kirikumakett ja jälle lõputud prügimäed.Millal ükskord hakkavad
inimesed sellel planeedil ka natuke mõtlema ?
Mx35 29. september 2017 07:37
Miks pole tehtud platsi "Prügi maha paneku koht" -- sealt juba kopaga kokku ja ahju ...
mari 29. september 2017 07:22
Jälestan selliseid inimesi. Kusjuures konkreetselt Viimsi kandis elavad jõukad inimesed ja Jõelähtme prügila on lähedal. Haiged inimesed!
ab 29. september 2017 08:59
las viimsil siis oma rubljovkat ei olegi?
kuhu 29. september 2017 04:52
võiks siis riided anda. ja kuhu mööbel.
Antsik 28. september 2017 23:17
Metsaülem-Ha-HA-Metsaülem on ammu surnud!!!
Seeneline. 28. september 2017 21:29
Põlvamaal Miiaste-Vanaküla teeäärses metsas suur hunnik riideid.

Krõõt 28. september 2017 20:38
Prügivedu võiks olla tasuta.Olen seda juba aastaid mõelnud -kirjutanud!!!
jupats 28. september 2017 19:25
Mis teil inimestel viga on .Vedasin oma vana mööbli Tartus Jaama tänava jäätmejaama ja ei küsitud sentigi,samas olen sinna vedanud aiaprahti mille eest maksin paarkümmend senti.
andrus 28. september 2017 19:12
Just nädala vahetus viisin kärutäie vana mööblit jäätmejaama.koorrma mõõtmed 0,5x1,5x3. see2,25 kuupmeetrit. ja maksin selle eest 50.- see kõik oli põlemis kõlblik.kui seda võetaks tasuta vastu ei viidaks metsa alla.aga vaja ju eesti metsad katlasse ajada
tolarastid võtku vastutus! 28. september 2017 18:37
Kes õpetas et kõik võib ja erinevus rikastab?
Tehke oma 28. september 2017 17:56
maksud korda, saab ka prügi ladustamine korda. Esiteks on inimene oma pakendi, kauba, ükskõik, mille eest maksnud. Siis veel maksa äraveo eest. Ja lõpuks toasoojuse eest, mis makstud tavaari eest sooja annab.
28. september 2017 17:18
prahi äraandmine vöiks eestis tasuta vöi odavam olla,siis ikka nii metsikult loodust ei reostataks,aga näituseks ehitusprahi vastu vötmise eest tahavad prahilad ikka päris räiget pappi saada.
kannatlik 28. september 2017 19:18
Tõsiste erivajadustega inimestele kordame kannatlikult üle
"Jäätmejaamades võetakse elanikelt tasuta vastu .... sorteeritud ehitus- ja lammutusjäätmeid: "
http : //www.tallinn.ee/est/Jaatmejaamad-Tallinnas
Seda infot saab jagatudiga kord kui on juttu i...katest, kes oma rämpsu metsa alla veavad. Aga alati hakkab keegi "räigest papist" jahuma.
Vanamees 28. september 2017 19:34
Naljamees ,paljugi mis kirjas ! Kõike pläma uskuda ... !
kannatlik 28. september 2017 19:54
Sul on vist hea tunne kui oligofreenikud Sinu läkitust loevad ja oma rämpsu jätkuvalt metsa alla veavad sest "seda, mis jäätmejaama koduleheküljel kirjas, ei tasu uskuda"?
28. september 2017 20:24
käi pekki,kannatlik,mitte halligi ei saanud ma tasuta kui oma ehitusprahi ära viisin.maksta tuli ja mitte vähe(prahti oli muidugi palju ka).mingi jäätmejaama boss oled vöi?!
kannatlik 28. september 2017 21:17
Kui Sulle ehitusprahi äraandmisel liiga tehti võid Sa alati kommentaariumis räuskamise asemel oma õiguste kaitseks kohtusse pöörduda.
Kehtiv hinnakiri on siin: http : //www.ragnsells.ee/wp-content/uploads/2015/08/hinnakiri_jaatmejaam_tallinn_erakliendile.pdf Küsimusi?
trifiid 28. september 2017 21:57
See on suht mõttetu hinnakiri. Heal juhul saab ainult puhtaid telliseid tasuta ära anda. Värvitud, immutatud ja muud moodi töödeldud puit pole tasuta kuid ehitusjäätmed suures osas nendest koosnevadki.
Mööbel peaks hinnakirja järgi olema kasutamiskõlbulik ja realiseeritav??? Metsa lendavad tavaliselt närakad diivanid jms mida nagunii tasuta kuskil vastu ei võeta.
Segaolmejäätmeid, lääpatallatud kingi jms vastu ei võeta - see ongi kõik selline kraam, mida metsast leida. Või arvab kommentaator "kannatlik", et keegi sinna äsja saekaatrist tulnud laudu ja tehasepakendis köögimööblit viib?
Arvos 28. september 2017 22:18
Muus osas on sul õigus kuid kive viisin Pääsküla jaama ja seal polnud küll probleemi, peaasi, et kivi on. Üks vedas sinna lausa suurte tükkidena vana kasvuhoone vundamenti. Mina viisin vana pliidi ja korstna ning muid kive segana.