Mustamäel ahistati 10-aastast tüdrukut. Pilt on illustratiivne.Foto: TAIRO LUTTER
Toimetas Liis Vaksmann, Kristiina Tilk 28. september 2017 12:49
Sotsiaalmeedias levib postitus, kus murelik ema räägib oma kümneaastase tütre ahistamisest Mustamäe trollis.

Facebooki grupis „Märgatud Mustamäel“ kirjeldab ema, kuidas tema kümneaastane tütar läks teisipäeva õhtul kella viie paiku Kristiine keskuse juurest trollile number neli, et minna koju Mustamäele.

„Järgmises peatuses sisenes trolli meesterahvas, kes käitus tütre jaoks veidi kummaliselt. Ta liikus trolli eest taha poole minu tütreni ja püüdis üle tütre, teda emmates, oma piletit registreerida,“ kirjeldab ema juhtunut, mille peale liikus tüdruk trolli sisenenud mehest eemale ja istus vabale istmele. „Kui Lepistiku peatuses rahvast vähemaks jäi, istus meesterahvas tema kõrvale ja jõllitas teda pingsalt, tekitades ebamugavust,“ jätab mures ema juhtunu kirjeldamist.

„Liivaku peatuses tütar väljus ja märkas, et meesterahvas tuleb talle järele. Ta püüdis mulle helistamiseks telefoni haarata ja kiirendas sammu, mida tegi ka meesterahvas. Konsumi poe kõrval hakkas ta juba jooksma, mees kannul. Poe taga sai ta mu tütre kätte, sulges ühe käega suu ja teisega haaras mõlemast käest. Tõmbas enda vastu ja ütles: „Tule minuga kaasa“. Tütar osutas vastupanu ja üritas lüüa ja appi hüüda," kirjeldab naine toimunut.

„Tekkinud rüselust märkas Konsumi taga suitsetav meesterahvas, kes jooksis tütre poole ja selle peale ahistaja põgenes. Appi rutanud meesterahvas küsis, mis juhtus ja kuulas tütre ära. Selleks ajaks oli ahistaja silmapiirilt kadunud. Ta lohutas tütart ja julgustus teda koju jooksma. Koju jõudis tüdruk šokis ja nuttes.“

Ema kirjeldab ahistajat tütre sõnade järgi kui umbes 40-aastast ja 170 cm pikka meest. Ta on tumedajuukseline ja tüseda kehaehitusega. Mehe juuksed on patsis, ta kannab prille, nii-öelda Hitleri vuntse ja kitsehabet. Seljas kandis ta tumedat nahkjakki ja jalas siniseid teksapükse, rääkis aktsendiga eesti keelt.

Ema ütles Õhtulehele, et ta on elektroonilisel kujul avalduse politseile edastanud ja lähiajal läheb ka politseisse koos tütrega kohale.

Politse- ja Piirivalveameti Lääne-Harju politseijaoskonna juht Veiko Randlaine ütles Õhtulehele, et politsei asus juhtunu asjaolusid välja selgitama ning on saanud ühendust võimaliku kannatanu vanemaga.

"Töötame aktiivselt juhtunu asjaolude välja selgitamise nimel, vaatame läbi videosalvestusi ja profileerime isikuid," ütles Randlaine. Samuti tõi ta välja, et sarnaseid teateid piirkonnast viimastel kuudel laekunud ei ole, kuid julgustab kõiki, kel on infot, millest võiks politseile abi olla, sellest politseile teada anda.

"On väga oluline, et inimesed annaksid sellistest intsidentidest koheselt teada hädaabinumbril 112. Nii saab politsei reageerida operatiivselt ning asuda kuumadel jälgedel teo võimalikku toimepanijat tabama," toonitab Randlaine ja viitab, et Häirekeskusega suheldes tuleks jagada võimalikult palju informatsiooni, mis aitaksid inimest tuvastada - välised tundemärgid ja eritunnused, riietus ja inimese liikumissuund.

Hea lugeja, anna palun teada, kas sinugi laps või sina ise oled sattunud mõne ahistaja küüsi.Kirjuta meie reporterile Liisile aadressil liis.vaksmann@ohtuleht.ee!