Eesti uudised

Konguta valla elanikud pidasid müügimehi pättideks (16)

Geidi Raud, 27. september 2017, 18:29
Foto: Erakogu
Tartumaal tekkis Konguta valla rahva seas paanika, et külades sõidavad ringi kuldse Volvoga mehed, kes ihuvad hammast nende kodudes leiduvale varale. Selgub aga, et tegemist oli teleteenuseid pakkuvate müügimeestega.

Facebookis on sadu korda jagatud postitust, milles hoiatatakse Konguta inimesi Volvoga liikuvate meeste eest. Teates väidetakse, et kuigi mehed pakuvad näiliselt inimestele teleteenuseid, siis tegelikult on ilmselt tegu petturite või röövi plaanitsejatega: istuvat ju ühes autos konkureerivate ettevõtete Starmani ja Viasati müügimehed.

„Osa seltskonnast käib inimeste uste taga, teised jälgivad ümbrust ja vaatlevad. Kardan, et tegemist on vargatöö vaatlejatega, kes koguvad infot, kust mida saab,“ paanitseb postituse algataja.

 Starmani esindaja ütleb, et nende firma pole Konguta kandis teenuseid pakkumas käinud. Viasati pressiesindaja Karin Laurima kinnitab aga, et nende töötajad käisid tõesti 16. septembril Kongutas ukselt uksele müümas. „Neil olid tööriided seljas, töötõendid kaasas. Nad pakuvad vaid Viasati teleteenust, kuid inimesed võivad teinekord erinevaid teenusepakkujaid segamini ajada, mis on mõistetav. Müügiinimesed sõitsid tõesti Volvoga. Nad kohtusid ka politseiga, kes kontrollis müüjate dokumente, tõenäoliselt ka töötõendeid, ning segadus lahenes,“ räägib Laurima.

Laurima selgitab, et Viasatil on küll olemas äratuntavate kleebistega buss, millega tehakse töösõite, kuid sesoonselt töömahu suurenemise tõttu võivad müügiinimesed sõita ka eraautodega, millel puuduvad Viasati kleebised. Kahtluse korral, kas tegu on müügimehega, soovitab Laurima alati küsida töötõendit. „Inimesed on isegi Viasati infotelefonil helistanud ja uurinud, kas tema juurde tulnud inimene on meie töötaja. See on täiesti normaalne,“ lisab ta.

Kongutas Viasati müügimeestega kokku puutunud Õie ütleb, et tema küll neid pättideks ei pidanud. „Meie maja ees see auto seisis jah. Noormehed oli soliidselt riides. Nad polnud absoluutselt pättide moodi.“

Õie tuhnib natuke aega korteris ringi ja leiabki üles sel päeval saadud reklaami. „Selline ilus läikiv reklaam, telefoninumber on ka peal, ükski pätt oma numbrit ju ei kirjutaks,“ arutleb Õie.

Tartumaa piirkonnapolitseinik Alik Säde tõdeb, et viimastel päevadel on kohalikud elanikud teavitanud Konguta vahel ringi liikunud kahtlasest sõidukist. Politsei teada ei ole võõrastesse hoovidesse tükkivad müügimehed seni end kellegi elamisse jõuga sisse pressinud. Ka ei ole politseil infot, et keegi oleks müügimeeste tegevuse tõttu kahju kannatanud.

Säde rõhutab: „Kui inimene tõesti tunneb, et mõni sõiduk ja selles olevad inimesed võivad tema või naabruses elavate inimeste varale ohtu kujutada, siis tuleb võimalikult kiiresti teha kõne häirekeskusesse ja kahtlase sõiduki number üles märkida. Vähimagi kahtluse korral soovitame üles kirjutada sõiduki eritunnused, värvi ja margi ning võimalusel sõidukit ka fotografeerida. Selliselt talitades on tähelepanelikust kogukonnaliikmest politseile suur abi.“

Säde lisab, et politseisse teatamise kiirus on määrava tähtsusega. „Kui kahtlane sõiduk ja isik viibib veel piirkonnas, on tema kontrollimise võimalus suur. Kui teade tuleb tunde või isegi päevi hiljem, on politseil keeruline midagi ette võtta,“ tõdeb piirkonnapolitseinik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee