Maailm

Ukraina võimud näevad megaplahvatuse taga (Venemaa) diversiooni (47)

Toimetas Aadu Hiietamm, 27. september 2017 18:00
Tulekahju ja plahvatused Ukrainas laskemoonalaos.Foto: REUTERS/Scanpix
Ukrainas Vinnõtsja oblastis Kalõnivka linna lähistel puhkes teisipäeva õhtul kella 21.50 paiku suures laskemoonalaos tulekahju, mille tagajärjel hakkasid plahvatama suurtükimürsud, vahendab agentuur UNIAN. 

Arvestades, et selles laos hoiti 188 000 tonni laskemoona, oli toimuv võrreldav maapealse põrguga. Politseinikud ja rahvuskaartlased sulgesid ümbruskonna teed ja evakueerisid üle 30 000 inimese. Vigastada sai kaks inimest ja mitu maja.

Tulekahju ja plahvatused Ukrainas laskemoonalaos. Foto: AP/Scanpix

Samal teemal

Pärast südaööd saabus sündmuskohale peaminister Volodõmõr Groisman, et saada olukorrast ülevaade ja aidata päästetööde koordineerimisel.

 Ukraina kaitseministri Stepan Poltoraki abi ja president Petro Porošenko koosseisuväline nõunik Juri Birjukov ütles, et üks valves olnud sõduritest kandis enne plahvatuste algust ette kuuldud kummalisest helist. Tõenäoliselt kasutati laskemoonalao ründamisel drooni ning tegemist on diversiooniaktiga. Ukraina prokuratuur uuribki toimunut kui diversiooni.

Kalõnivka lähistel asuv laskemoonaladu on tohutu suur. See asub 60 hektaril. Esialgsetel andmetel hävis tulekahju ja plahvatuste tagajärjel 30% lao territooriumist. 

Ajakirjandus meenutab, et eelmine suurem põleng ja plahvatusteseeria toimus 23. märtsil Harkivi oblastis Balaklijas asuvas laskemoonalaos. Ka siis kasutasid diversandid drooni. Ukraina kaitseminister Stepan Poltorak ütles tookord, et diversiooni taga võib olla „sõbralik riik – Venemaa Föderatsioon“, kuid konkreetseid tõendeid ta ei esitanud.       

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee