Eesti uudised

FOTOD | Politsei korraldas Tallinna keskturu kodututele reidi (58)

Toimetas Kristjan Väli, 27. september 2017, 16:00
Foto: Tallinna munitsipaalpolitsei Amet
Täna korraldasid kesklinna politsei, munitsipaalpolitsei ja sotsiaalosakond ühisreidi keskturu ümbrusesse, et kaardistada sealset kodutute ja asotsiaalide kohalolu ja tegevust. Kontrolliti kodutute dokumente ja kaasas olnud sotsiaaltöötaja pakkus oma nõustamisabi.

Mitmed kohalolnud kodututest olid korrakaitsjatele varasemast tuttavad ja mõned neist kasutavad ka sotsiaalmajutusüksuste poolt pakutavat abi. Paraku puudub neil inimestel huvi töökoha vastu ning tegevusetus toob nad kokku kindlatesse kohtadesse, millest keskturg on üks menukamaid.

Kohalikele elanikele tekitavad räpased ja ümbrust  saastavad asotsiaalid suurt meelehärmi. Lisaks kipuvad ebakaines olekus kodutud omavahel kaklema ning möödujaid tülitama. Samuti kipuvad asotsiaalid hõivama trammi- ja bussipaviljonid – seal nii magatakse, sõneldakse kui ka rahuldatakse oma ihuhädasid. Kohalike sõnul on suur miinus see, et turuputkades on saadaval odav piiritusjookide, odekolonnide ja muu samalaadse joogikraami valik. Turult saadakse ka kasutatud riideid ja päeva lõpus ehk ka üht-teist söödavat.

Tänase reidi tulemusel lahkusid kodutud oma kogunemiskohtadest, kuid ilmselt on sama kontingent homme-ülehomme taas kohal.

Munitsipaalpolitsei ameti juhataja Aivar Toompere sõnul on tegemist sotsiaalse probleemiga, millele tuleks lahendus leida koostöös riigi ja linnaga. Samas on keeruline sundida sotsiaalmajutusüksustesse inimesi, kes seda selgelt ei soovi.

„Minu suurim soov on siit ilmast võimalikult kiiresti kaduda,“ ütles üks kodututest, kes oma sõnul olevat käinud ka psühholoogilisel nõustamisel. „Psühholoog ütles mulle, et kui sul on hulkuripisik sees, siis ei aita ei kodu ega töökoht. Olete ise lugenud hulkur Rasmuse või Tom Sawyeri seiklusi. See on haigus, millega kaasneb alkoholism, mitte vastupidi. Vähemalt minuga on nii,“ oli mehe kurb tõdemus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee