Eesti uudised

Viru väljak neelab 1,7 miljardit krooni  

Linda JÄRVE , 23. aprill 1999 00:00
Kui volikogu leiab, et Viru väljakule kavandatud täishoonestus tallegi meeldib, hakkab sel Tallinna kesksel platsil kõik kiiresti edenema.

Viru väljaku detailplaneeringu esimene etapp kiideti linnavalitsuse poolt heaks ja saadetakse kehtestamiseks volikogule.

Linnaplaneerimisameti juhataja Hain Karu: "Kaks aastat tagasi arhitektuurivõistluse võitnud Künnapu & Padriku detailplaneering on valmis juba ammugi, kuid lahendamist nõudsid liiklusprobleemid. Viru väljaku maa-ala kuulub Tallinna linnale ja Viru hotelli omanikule SRV Kinnisvarale. Viimane ootab pikisilmi kavandatu ehitamise võimalust."

Hotelli juurdeehituse, nn. Viru poja ehitamisega jääb hoonestu pargipoolsesse külge ainult üks bassein, kuhu viiakse üle ka "Merineitsi" kuju. 16korruseline juurdeehitus jääb sedavõrd vana maja külje alla, et ei sega riigi muinsuskaitseinspektsiooni arvates vaadet vanalinnale.

Väljakule, praeguse Viru kaubanduskeskuse kõrvale tuleb teine, 4-7korruseline kaubandus- ja teeninduskeskus, mis tahetakse käivitada juba tänavu.

Viru väljaku täisehitamisse tuleks investeerida 1,5-1,7 miljardit krooni. Viru hotelli krundile ehitatavad objektid rahastab SRV Kinnisvara. Ülejäänule otsitakse investeerijaid.

Linnamaale Postimaja vastu tulevad 10-11korruseline äri- ja büroohoone ning 5korruseline parklamaja 400 autole. Väljaku keskele on kavandatud multimeediakeskus paljude kinosaalide ja vaba aja veetmise võimalustega. "Kõige suurem saal võiks olla 200kohaline," arvas Karu.

Tallinna Kaubamaja vastu tuleb samuti kaubanduskeskus. Väljaku servas Gonsiori tänava pool on koht nn. infoväljakule, kust inimesed võivad saada teavet terve Eesti kohta, aga ka lihtsalt jalgu puhata.

Jalakäija saab liikuda hooneid ühendavates galeriides kolmanda korruse kõrgusel. Sealtkaudu pääseb väljakult ka Postimajja ja Tallinna Kaubamajja. Kavandatud on trollide ja trammide liikumisala, koht liinitaksodele ning umbes 11 peatusega bussiterminal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee