Maailm

Otto Warmbieri vanemad tõid päevavalgele poja kohutava seisundi: ta oli pime, kurt ning häälitses ebainimlikult (6)

Toimetas Piret Kütt, 27. september 2017 10:56
Foto: AFP / Scanpix
USA tudengi Otto Warmbieri (22) vanemad otsustasid avalikustada poja surmaeelse seisundi kohutavad üksikasjad. Fred ja Cindy Warmbier esinesid telekanalis Fox News, kus ütlesid, et põhjakorealased on terroristid ning piinasid nende poega süstemaatiliselt. 

Foto: Reuters / Scanpix

Ameeriklane vahistati 2016. aastal Pyongyangis pärast seda, kui ta oli varastanud hotellist poliitplakati. Noormehele mõisteti teo eest karistuseks 15 aastat sunnitööd. Tänavu juunis saadeti Warmbier aga meditsiinilistel põhjustel koju, kuid mees suri mõned päevad hiljem Cincinnati ülikooli meditsiinikeskuses.  Põhja-Korea on eitanud üliõpilase väärkohtlemist, öeldes, et Warmbier sai vanglas toidumürgituse ning tarvitas unerohtu. Sellekohaseid jälgi USA arstid aga ei tuvastanud. 

Foto: Reuters / Scanpix

Samal teemal

„See ei olnud õnnetusjuhtum,“ kinnitasid Otto Warmbieri vanemad esimeses intervjuus, mille nad pärast poja surma andsid. Fred ja Cindy kinnitasid, et poja seisundit koomaks nimetada on ebaõiglane. 

Vanemate sõnul oli nende poeg pime ja kurt ning tõmbles tugevalt. Lisaks tekitas ta kontrollimatuid ja ebainimlikke helisid. „Ta jõllitas tuimalt tühjusesse,“ rääkisid Warmbierid. Isa sõnul nägi Otto suu välja nõnda, nagu oleks keegi tangide abil tema tagumised hambad ümber tõstnud. Samuti oli noormehe jalal seletamatu arm ning ta kannatas koju naastes kõrge palaviku käes.

Nähtu oli nii kohutav, et noormehe ema ja õde esimese vaatepildi peale lennukist välja jooksid. „Me polnud selleks valmis... Mitte üksi lapsevanem ei peaks üle elama seda, mida meie,“ ütles Cindy. Naise sõnul on andestamatu, et tema poeg pidi nõnda kaua olema üksinduses, ilma, et keegi teda lohutanuks. Cindy sõnul võttis ta end kokku ning jäi oma poja kõrvale kuni viimase surmahetkeni. 

Foto: AFP / Scanpix

„Põhja-Korea saatis ta koju, sest nad ei tahtnud, et ta sureks nende pinnal,“ on Cindy Warmbier veendunud. 

Pere keeldus lahkamisest, kuna nende arvates oli Otto juba piisavalt kannatanud. 

Foto: AFP / Scanpix

Usutlust on kommenteerinud ka president Donald Trump, kes kirjutas Twitteris, et tegemist oli suurepärase intervjuuga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee