Eesti uudised

Veganist kirjanik: lasteraamatutes kasutatakse loomi ära

Johanna-Kadri Kuusk, 26. september 2017 21:01

113 KOMMENTAARI

s
Sakunne/ 28. september 2017 21:20
Veganitel oleks kasulik vait olla, asi on läinud niikaugele, et olen mitmelt poolt kuulnud-lugenud hämmastust, kui mõni vegan midagi asjalikku räägib, a'la:
"Sa kujuta ette, {see/teine/kolmas] on küll vegan aga päris tarka juttu räägib! [sic!]
v
velts/ 28. september 2017 10:07
Minu arust kaa, laseme kõik inimese käes olevad loomad vabaks, siis neil on ilus elu. Miljardid lehmad, lambad, sead, loomaaia loomad, jne, laseme nad lahti, nad on inimese juures ju jube õnnetud. Ja siis käime metsas lihasööjatele loomadele taimemuinasjutte ette lugemas, sest ei ole ilus teist looma süüa ja talle kannatusi põhjustada. Ja igasugused kahjurid ja kapsaussid ja lehetäid jätame ka tõrjumata, las loodus ise reguleerib. Ja ise sööme ainult kive...
v
vegan - führer Adolf / 28. september 2017 01:06
Vegan Hitler kirjutas ka raamatu. ,,Mein Kampf,, nagu oli.
l
lucky/ 27. september 2017 21:17
Indiviidi võimetust täiel määral realiseerida oma bioloogilist otstarvet nimetatakse PUUDEKS. Inimene on bioloogiliselt loodud toituma segatoidust. Puudega inimestesse tuleb suhtuda lugupidamisega ja mõistmisega. Samas on täielikult ebakohane puude reklaamimine. Seega on nii samasooliste kui kaldega toitujate poolt teostatavad rongkäigud ja "võitlus" taunitav ja ei peaks olema riiklikult toetatav.
h
Heiki/ 27. september 2017 19:38
Kirjanikupreili võiks neid raamatuid mitte lugeda,nagu ta lihagi ei söö.Miks need raamatud teda häirivad-lihapood ei häiri ju,saab mööda minna küll
e
elus ja elutu loodus/ 27. september 2017 18:59
Ka end veganiks nimetav peab tunnistama, et mistahes elu jätkub teise elu arvelt. Mitte üksnes loom pole eluvorm, vaid ka taim, puu, seen ja sitikas ka igasugune bakteri - kõik on elav loodus, kes eksisteerib oma elust surmani kellegi teise elust sõltuvalt. Taimtoitlane ei ole millegi poolest paremate omadustega, keda tunnustada või eelistada, sest on täpselt samasugune elusast loodusest toituja kui iga loomulik lihasööja. Kui üks lasteraamat seda fakti ei toeta, on tegemist valeliku ja ebahariva pahnaga.
k
27. september 2017 18:09
Kas vegani kass sööb ka ainult porgandeid ja muid juurikaid? Konservid, mida kassid söövad sisaldavad linnuliha, loomaliha, kala, maksa. Au ja kiitus, kui kassid ja koerad on ka juurikate peale üle läinud. Kui lihtne oleks, siis oma lemmikuid toita.
e
Ennustaja/ 27. september 2017 17:19
PRAEGU TE RÄÄGITE VEGANLUSE VASTU, MIS ON TEGELIKULT UUS POSITIIVNE ARENGUSUUND.VASTU,SEST SEE VÕTAB ÄRA TEIE LÄBUMÕNUD ja/või SISSETULEKU,SEST UUT OTSIDA TE EI VIITSI.
SELLINE ÜKSKÕIKSUSE,TUIMUSE,VASTUTUSTUNDETUSE,SÜDAMETUNNISTUSE VÕI PEENEMA SISETUNDE PIDEV LÄMMATAMINE TULEB TAGASI,SEST ELUKESKKOND AKTSEPTEERIB SARNASEID VÄGIVALDSEID,TEISELE ELUSOLENDILE PIUIUNA TEKITAVAID SUHTUMISI.
JA ETSKAE - LOE SAMAST LEHEST KOSE HOOLDEKODUST - SELLINE ON SELLISTE SUHTUMISTE TAGASITULEKU ÜKS NÄGU-TEIE TULEVIK!
m
Miks.../ 27. september 2017 17:52
...sa laiutad,ennustaja,nende suurte tähtedega,kas arvad et su jutt paistab siis targemana?
K
"Läbumõnude" pooldaja/ 27. september 2017 18:05
Kulla ennustaja. Istud oma mõnusas toakeses arvuti taga ja siunad kõiki siinkirjutajaid, samas endale aru andmata et tarbid ise täie mõnuga seda, mille eest on lugematu arv loomi, linde, putukaid oma elu andnud. Ainuüksi linnad, külad, asulad on rajatud endistele metsa- ja karjamaadele, hävitades metsloomade elukeskkonna ja kustutades nende ellujäämisvõimalused. Nii on ka sinu pesapaik rajatud mõne looma elu hinnaga.
Samuti sinu lauake, voodike, toolike on tehtud materjalidest, mis on osa loodusest. Rääkimata sinu riietest, (taime)toidust jne. Igal pool on peidus osake elusloodusest. Ilmselt ainus lahendus kuidas saaksid “meie tulevikust” ennast säästa on unustada kõik inimkonna poolt loodud hüved ja saada osaks pärisloodusest. Ja siis saad proovida kuidas sul õnnestub toitumisahelast väljaspool eksisteerida ja ellu jääda nii, et mitte ükski elusolend sinu eksistentsi tõttu ei kannataks. Sellise eeskujuga paneksid sal alguse tõelisele vägivallatu elustiili epohhile, kus me ei räägi enam ainult veganlusest vaid uuest inimkonna evolutsioonist. Mõtle, milline au ja hiilgus sind on ees ootamas!
l
Lapsearu/ 28. september 2017 00:55
Minu ajal kirjutasid ainult esimese klassi lapsed kogu teksti suurte tähtedega. Ja nii kogu vihiku kaanest kaaneni täis. Ava üks priske lihakonserv, homme - ülehomme ka ja varsti tunned kui positiivselt see aju arengule mõjub.
a
Andrus/ 28. september 2017 01:15
Ka lambad söövad ainult taimset toitu,veganluse abil kasvatatakse meil vaguraid inimlambaid-orje kes süsteemile vastu ei julgeks astuda ja end alandlikult tapale lubaks viia.

k
27. september 2017 14:56
Kas kellelgi on enam kahtlust, et veganlus on agressiivne ususekt?
k
Kristlane/ 27. september 2017 16:52
Tema agressiivsus on vaid TERETULNUD!
Sest ainult äärmuslikust ja annaks Jumal et agressiivsest,saab sündida midagi uut. ja positiivset. Sest ainult nii saab pesta maha vanad häbiväärsed demagoogiad ja raiskavad harjumused.Ainult nii suudetakse ärgitada kedagi mõtlema ja tegutsema uudselt.
k
Kristlasele/ 28. september 2017 00:49
Kui sina oled kristlane, siis olen ma vähemalt peaingel Miikael.
J
!/ 27. september 2017 16:54
Ja loomi kujutatakse ,nagu NAD OLEKSID HIRMUS HEA MEELEGA VALMIS LAPSI TEENIMA,RÕÕMUSTAMA,AITAMA jms.MINETADES OMA ISIKLIKU ELU JA VAJADUSED.
Nii EI ÕPI NEED LAPSED IIALGI HUVI TUNDMA JA AKTSEPTEERIMA TEISTE ELUSOLENDITE VAJADUSI.
Lähevad ja käituvad valesti loomadega ja tagajärjed valusad.
Terved põlvkonnad sel viisil üles "kasvatatud".
m
muinasjuttudes/ 27. september 2017 14:25
on isegi puu- ja juurvilju ära kasutatud!
t
tunnen kaasa/ 27. september 2017 11:56
need veganid on tõesti kinnisesse haiglasse vaja panna - appikene, mis nüüd saab Karlssonist, kui maitsvaid lihapalle ka enam Väikevenna pool ei pakuta, vaid hoopis kapsakotlette!
v
Veganlus massidesse!/ 27. september 2017 11:52
Ma olen ikka mõelnud, et miks meid veganite tarkusega pidevalt õnnistatakse. See on teadmine, mis puudutab kõiki inimesi. Sealhulgas ka polaar- ja tundrapiirkondades elavaid inimesi. Need, barbarid, ammutavadki oma energia vaid loomsest toidust (põrdad, jänesed, karud, hülged jne).
Esmajärjekorras tuleb just nendele inimestele teha selgitusttööd, et ükski nendest loomadest, keda nad kütivad, ei ole andnud nõusolekut inimese toidulaual maandumiseks. Ainus, õige ja humaanne toit on kapsas-kaalikas. Muidugi, iseküsimus on, palju sealsetest elanikest suudavad veganitena karmis looduses ellu jääda, kuid see ei oma tähtsust. Oluline on võrdne kohtlemine. Mis sobib veganite arvates kõigile meile, peab sobima ka neile. Oleme ju üks liha ja veri ja loomade õnn ei saa piirduda vaid meie väikese riigi piiriga. Nii, et soovitan raamatu autoril jagada oma häid mõtteid esmajärjekorras arktika- ja tundrarahvastele. Mõtle, milline rõõm oleks mõne aja pärast lugeda uudist sellest, kuidas näiteks kõik eskimod, laplased või saamid on otsustanud veganiteks hakata. Ja seda loomade õnne nimel!
v
Vau/ 27. september 2017 18:28
Tere, polaar-tundrapiirkonna-inimene. Kuidas seal ilm on ka?
a
A/ 27. september 2017 23:27
vegankirjanik ei pea mitte oma mõtteid jagama Arktika- ja tundrarahvale vaid jagama tundrarahvaga nende elukeskkonda. tahaks näha kaua ta seal vastu peaks. arvan, et mõne nädala pärast laseb loomsel rasval hea maitsta. lastele pole vaja ajupesu teha.esmalt raamat loomalastest kellel on kaks isa, nüüd taimesaaga. kas järgmiseks raamat sellest, et pedofiilia on norm. jätke lapsed rahule, jätke neile nende lapsepõlv.
1
11:52-le/ 28. september 2017 16:32
Mis ajast kapsad-kaalikad on andnud oma nôusolekut inimese toidulaual maandumiseks?
v
vana ja tark/ 27. september 2017 09:49
Oeh, kuidagi jõuetuks teevad sellised inimesed.. NAGU KOGU EELNEV MAAILMA EKSISTENTS OLEKS ENNE NEID OLEMATU JA VALE,aga tgl loodus on ammu ennast õigustanud, ainult osa inimesi läheb vahepeal lolliks ja hakkab süsteemi lõhkuma..
Minupärast söögu ja ealgu kes kuidas tahab, ärgu ainult arvaku, et kõik teised elavad valesti...
Vahel tundub, et loomad on targemad kui paljud inimesed..Kõik äärmused on ohtlikud, igas mõttes!
t
to vana ja peetunud/ 27. september 2017 17:00
ÄÄRMUSTE LÄBI SAABKI AINULT SÜNDIDA UUT JA POSITIIVSET.
KAHJUKS POLE VEGANID KÕIK LOOMAARMASTAJAD EGA KÜLLALT ÄÄRMUSLIKUD.
M
!!!/ 27. september 2017 09:36
Mõned lähevad turvalisusest, heaolust ning igavusest lihtsalt l o l l i d e k s, kui maakeeli väljenduda. Keelame siis ka ära muinasjutu hundist ning seitsmest kitsetallest, Punamütsikesst j.n.e.? Et laps ei tohi mitte midagi teada elusloodusest, olelusvõitlusest, oitumisahelatest jn.e.? Et laps kasvaks õndsalt roosamannapudru sees.
Ning tulemuseks onsellised täiskasvanud to.bukesed, kellel puuduvad teadmised loomadest ning elememtaarnegi ohutaju. Kasvavad sellised, kes lähevad oma koerahga lveisekarja vasikaid hirmutama ning saavad jalge alla tallatud. Võikes lähevad looduses krokodillevõikarusid uudistama. Või poevad loomaaias lõvipuuri.
k
khmm./ 27. september 2017 11:07
jõuab inimestele kohale, miks kodanikupalka ei tohi kehtestada.
m
Motja/ 27. september 2017 17:01
Liiga vara ei tohi,sest vastasel korral saab temast mammutikütt-metslane.
t
to !!!/ 27. september 2017 18:31
Kuule !!!, tapa kana ära. Muidu kana tapab ju sinu ära. Survival of the fittest! :D
V
../ 27. september 2017 09:01
Veganluse uus tase - kaitstakse loomi, keda ei ole olemas :D :D.
p
porgand/ 27. september 2017 08:47
Valus, valus, valus on kui te mind järate! Lõpetage see terror taimede vastu!

k
Katus/ 27. september 2017 08:42
on ikka totaalsel minema lennanud 😁
a
azza/ 27. september 2017 08:41
Püha taevas- minge ravile ,kulla veganid
i
Ingel/ 27. september 2017 17:04
Ravile tuleb minna karnivooridel,sest - liha ja piim on need,mis vähki tekitavad.
Ojjaa,isegi maheliha.Ja piim on vasika toit.Ja piim eemaldab organismist Ca,tegelikult.
Aga öeldud on,et KANNATUSTE läbi arendab Issand inimesi - noja küll saate neid kannatusi ,mida ise propageerite,soodustate ja üksteisele delegeerite.
e
Eriti tekitavad/ 28. september 2017 00:56
vähki kôiksugu taimekaitsevahendid. Teiseks miks vähk tekkib taimedel endil? Ja kolmandaks, vähk tekkis juba ammu-ammu üherakkulistel, vastaval juhul olekid kôik siia maani infusooriate ja amööbide tasemel olnud.
i
Inglile/ 28. september 2017 16:39
Kui sa natukese arenenum oleksid, siis eh teaksid, et taimed ise pôdevad samamoodi vähki. Veel tekitavad seda tôbe kôiksugu taimekaitsevahendid, mida me sisse sööme. Ja üks tähelepanek veel, nimelt môned Darwini teooria pooldajad arvavad, et tänu vähkkasvajale üldse tänapäevane elu siin planeedil alguse sai, kui üherakkulised, nagu a.mööbid ja i.nfusooriad hakkasid kasvama. Seega vähktôbi on vanem kui kôik loomad ja taimed.
k
kirjanik/ 27. september 2017 08:27
Enne kui lastele raamatu kirjutad, mõtle, miks lisaks rohutirtsule eksisteerib ka kanakull, hiireviu, sipelgasiil, raisakotkas jne. Viimane tõenäoliselt kartulit ja porgandit ei söö. Kui veel mõelda imiku peale, kes oma emast toitub...
k
kirjutagu/ 27. september 2017 08:17
kuidas veganid rikuvad laste tervist.
m
Mina arvan/ 27. september 2017 07:55
Ühel päeval sööme me veganid ära. Las seni nosivad idusid.
l
loodan et mõttetud raamatud ei ilmu/ 27. september 2017 07:00
u
uskumatu!/ 27. september 2017 06:37
Looduses nii ei ole. Loomad ei söö loomi! Taimed närbuvad kuna kardavad veganõgardeid.
v
vegan - führer Adolf/ 27. september 2017 06:00
Hitler oli ka vegan ja mis sellest kõigest välja tuli!
27. september 2017 06:17
😀veganid on Hitleri järgijad?
k
27. september 2017 06:25
Kui järele mõelda, siis võimalik. Nad ei piirdu sellega, et nad ise on taimejärajad vaid suruvad seda kõikidele peale.😕

k
Kes siis süüa ei taha/ 27. september 2017 02:14
Loomad on samuti inimesi söönud. Mõnel pool ka praegu. Veel ülemöödunud sajandil sõid hundid Eestimaal ära üksjagu koolilasi, kes taludest kaugele koolimajja pidid kõmpima.
Just praegu kui ma seda kommi kirjutan, on siin allpool näha rida pealkirju rubriigist LOETUMAD. Üks neist on järgmine: Venemaal vahistati inimsööjate perekond.
j
Jaanus/ 27. september 2017 02:00
Ei saa kohe mitte enam aru, et mis toimub.
Hea küll, loomakeste õiguse eest võideldakse küll kiivalt aga kas keegi on küsinud taimedelt midagi.
Kas taimsetel eluvormidel siis pole mitte mingisuguseid õigusi?!
Kas neid võib tõesti ohjeldamatult õgida?
t
27. september 2017 03:09
taimedel ei ole jalgu all, st nad erinevalt loomadest ei saa püüdagi eest ära joosta.
Taimede söömine on seega veel julmem tegevus, sest taimel ei ole mitte mingit teoreetilistki võimalust põgeneda tema sööja eest.
v
Veganist 5-liitrise maasturi omanik/ 26. september 2017 23:32
Soovin,et veganlusest ja saastepuhtast floorast rohkem räägitaks . Ka peaks olema rohkem veganitele mõeldud öko -kauplusi öko toidu ja laiade parklakohtadega
j
Ja raha tuleb seinast/ 26. september 2017 23:09
Artiklist : Kirjaniku sõnul on need raamatud ajast väga maha jäänud, sest enam ammu ei tule poes olev piim lehmalt ... ?
p
27. september 2017 05:42
Piim on väga rassistlik toiduaine. Kui sa piima tarbid, oled rassist! Päästab vast see, kui sa piima enne tarbimist mustaks värvid!💩
I
!/ 27. september 2017 09:40
Ilmselt hakatakse piimale lisama mitterassistlikke toisuvärvide aineid. Näiteks loodussõbralikku rohelist. Ilmselt lastakse valja ka klaverid, kus klahvid on näiteks roosad ning sinised. Samuti ka uutes värvides male ning kabenupud.
q
Q/ 27. september 2017 12:10
neegrimamma tissist saab kakaod näiteks...
j
Juulius/ 26. september 2017 23:05
Naabrimees Mardi peres on kass. Noor teine alles, aga selline tumepruun, pikakarvaline ja tige. Ning hea isuga. Söödetakse teda kah liha ja kalaga. Liha on parim ja kala tuuakse rannast, mitte mingit heiki, ikka meritinti. Elu oli ilus nii kassil kui tervel perel.
Ja siis pööras Mardi kaasa Piret ära. Hakkas veganiks. Esialgu hakkas ise tarbima taimseid asju ja siis pani terve pere taimetoidu peale. Terve pere, nii Mardi, papa ja lisaks ka kassi. Tegu ei ole mitte mingi lolli naisega, vaid keskastme juhiga, kes töötab pangas. Mart nõudis liha, papa läks külla sugulasele, Mardi poeg hakkas söömas käima vanaema juures. Kass vaatas vastikusega toidukausis olevat lürbet, ja hammustas Piretit. Kestis see jubedus 2 päeva. Siis hakkas naine jälle lihatoite tegema ja vandus peret, kes ei saavat aru loodusest ja loomade õigusest. Ise vaatas näljase näoga lihatoite ja sõi mingeid kapsaliblesid. Papa arvas, et kapsal olevat ka õigused ja kapsast süüa ei tohi. Et minija toitugu parem valgusest. Papa vaatas seda jama, silitas rahulolevat kassi ja lausus, et igaüks minevat lolliks omamoodi. Aga veganlusega oligi lõpp.
j
Joig/ 26. september 2017 23:02
Meedia kasutab veganeid ära, et palju klikke saada.
t
tegelikult/ 26. september 2017 22:47
kasutatakse päriselus loomi nagu lapsigi ära ja veganlusega pole mingit pistmist.
j
jälle see vanamees/ 26. september 2017 22:46
Vegan -see kes sööb taimi, sekundaarvegan - see kes sööb taimi söövaid loomi. Seega olen sekundaarvegan.

õ
Õudus kuubis/ 26. september 2017 22:41
Kas veganlased mäletavad mida/keda sõi kuri hunt Punamütsikeses? Punamütsike ei viinud vanaemale pekki või lihapirukat vaid mahla ja kooki. Ehk tegu oli puhta taimetoitlasega kelle hunt nahka pistis!
v
viis/ 27. september 2017 06:39
v
27. september 2017 13:42
vein ei ole vegantoit, see on puhtalt pärmiseente ekspluateerimise saadus. õlu samuti. nii kääritamine kui hapendamine on mikroorganismide jäme ekspuateerimine.
i
imelik.../ 26. september 2017 22:32
kui ta nii väga loomi armastab, siis miks ta nende eest kogu heina ära sööb
p
paeluss/ 26. september 2017 22:28
minu "vägivaldne" komment on ära modereeritud kuhugi....
küsisin midagi sellist, et mida arvab üks tõsine vegan, kui tal kõhus pesitseb nt. 10 meetrine väärikas paeluss? kas laseb väärikal loomal kõhus edasi pesitseda või hakkab tapma? :)
j
Jaanus/ 27. september 2017 01:55
Kindlasti mitte!
St, vegan ei tapa ju elu!
Pigem punnitab kuis jäksab saavutamaks paelussikesega täielikku sünergiat.
k
// 26. september 2017 22:23
keelame ära vanad muinasjutud või laseme need veganitel ümber kirjutada. hunt ja seitse kitsetalle, punamütsike- seal sööb ju loom inimesi, jne. tegelikult ei tohiks veganid kodus ka lemmikloomi pidada, kui siis vaid prussakaid, lutikaid ja muid parasiite, sest nemad elavad inimese kõrval omast vabast tahtest. ja ärge mõelgegi neid hävitada, sest see on nende väärkohtlemine.
v
vanamees/ 26. september 2017 22:15
Noh, oma veerand tundi kuulsust on kätte saadud ... Ja edasi?
e
26. september 2017 22:26
Edasi on see, et nad sunnivad lapsi ka veganiteks. Mitte ainult enda lapsi. See proua näiteks plaanib oma raamatuga laste @jude pesemist.
j
Julie/ 26. september 2017 22:46
Neid tuleb rohkem karta ,kui pagulasi.
o
oehh/ 26. september 2017 22:13
k
kui kogu inimkond neid järama kukkub/ 26. september 2017 22:10
Miks see tegelane taimi ära kasutab, kas taimedel polegi muid õigusi , kui mürki ja väetist taluda.
p
paeluss/ 26. september 2017 22:03
Ma ikka mõtlen, et kuidas suhtub üks tõsine vegan oma kõhus elutsevasse paelussi või mõnda muusse parasiiti? 10 meetrine paeluss on ju lausa "kõrgem eluvorm", sellist ei tohiks vist küll oma elukeskonnas häirida? ;)

i
Indrek2/ 26. september 2017 21:54
Kes selliseid de.biilikuid küll üles kasvatab?!? Kas see infantiilne olend ei tea, et loomad söövadki loomi ka päriselt??
l
26. september 2017 22:04
Loomad ei tohi ka teisi loomi süüa, see on väärkohtlemine!
j
26. september 2017 21:52
ja mõned veganiteks, kuna see on moes.
o
on/ 27. september 2017 01:11
mode ka kohutav vegan...
e
Edgar./ 26. september 2017 21:50
Kes küll selliseid väärnähtusi sünnitab....
n
noh../ 26. september 2017 21:49
...mõned näiteks hakkavad pe.deks kuna see on moes.
t
tibu/ 26. september 2017 21:48
hädasti oleks tsensuuri vaja ,et mingid veganid igasugu jama ei kirjutaks
j
Jorma/ 26. september 2017 21:44
Küll tänapäeval see elu on ikka mitmetahuline. Igasugused veganid, pe-ded, pedo-fiilid,kõik ajalehtede esikaantel. Ja tegelikult neil ju eriti vahet pole. Üsna tavapärane, et mingi les-bi on vegan.
v
26. september 2017 21:42
Veganiga ei maksa vaielda, sest veganil on ALATI õigus!🌵
o
on / 27. september 2017 01:14
hoopis nii, et temal pole õigus ja lapsi pole vaja kohelda enda järgi vaid ikka Jumala järgi ja kuni 5 aastani ei tohi lapsed paastuda, sest paastu aja toit ei sisalda vajalikke aineid mis lastele organismi arenguks hädavajalik.
i
issanda/ 26. september 2017 21:36
loomaaed on ikka väga suur.
t
tsirkusedirektor/ 26. september 2017 23:30
jah see loomaaed tegutseb tsirkuse juures.

k
26. september 2017 21:32
kas teil taimedest,mida sööte,pole kahju,veeganid?nemad tunnevad ju ka valu,vigala-sass oma raamatutes kirjeldas seda päris täpselt.
r
Reede/ 26. september 2017 21:28
Loodan, et veeganist kirjanik mitte mingil juhul ei paljune. Mehe seemnerakudki on loomset päritolu.
t
26. september 2017 21:43
Tema paljuneb taimedega.
m
Mees oma parimates aastates/ 26. september 2017 21:27
Sööge jah maltsa ,nõgeseid ,ka ohakas on noorest peast OK !
e
26. september 2017 21:30
s
selisele/ 26. september 2017 22:57
soovitaks ossinovski karuputke
m
26. september 2017 21:25
Maal elab kass õues, püüab hiiri, magab lakas - nii on ju normaalne. Mitte suur linnas, kus peab elama korteris ja ei saa kunagi õue ja sööma peab krõbuskeid - see on ju väär.
o
26. september 2017 21:28
Ooo ôudust, see on ju kassi väärkohtlemine😁
a
asd/ 26. september 2017 21:24
suu on aga nii maias, nagu oleks äsja midagi toekat söönud
p
26. september 2017 21:47
k
Kuhu mujale?/ 26. september 2017 21:52
o
Odin/ 26. september 2017 21:24
Veganist kirjanik näitab oma lollust ja kasutab oma nn blondilikku mõtlemisviisi ära. Ma hästi ei usu, aga vahest tõesti luges talle ema muinasjutte üksnes taimedest, aga seejuures kindlasti ka lihasööjatest taimedest. Kust küll sellised ullikesed ja utopistid tulevad??? Loomariigis on kord majas, aga inimrassiga on küll midagi väga korrast ära!!! Ja aina hulemaks paistab selles nn multi-kulti demokraatilises ühiskonnas minevat.
h
Heldur72/ 26. september 2017 21:55
Veganid võiksid kusagile vegani saarele minna ja seal oma vegani elu elada. Mind paneb imestama, et miks ta üldse suhtleb nende inimestega, kes liha söövad ja miks ta raamatuid kirjutab. Ega see paber ei teki ka õhust ja armastusest, Kuidagi silmakirjalik värk.
v
../ 27. september 2017 09:45
veganid,elage oma elu, pole teie asi,mida keegi sööb.Ei imesta üldse kui varsti näeme tänavatel heinatuustidega lehvitavaid paraade.
q
Qradimaa/ 26. september 2017 21:23
m
Miks/ 26. september 2017 21:23
sellist haiget juttu üldse avaldatakse?
s
26. september 2017 21:31

s
Selge/ 26. september 2017 21:22
Kui probleeme ei ole, tuleb need välja mõelda.
p
põline taimekaitsja/ 26. september 2017 21:21
jube!!! veganid tuleb koheselt elimineerida!!!!
q
qqq/ 26. september 2017 21:17
Ärge minge lolliks selle kaitsmise ja veganlusega. Kui käib närvidele-ärge vaadake. Kirjutage vegan-lastele rohujuureseikustest, las tavalised lapsed rõõmustavad kaisukarude üle...
a
Arvamus/ 26. september 2017 21:17
See, mis vabas looduses toimub on veel kordades hullem. Terve toiduahel. Planeet maa tuleks ära keelata!
n
nujjjah/ 26. september 2017 21:17
vaata, et sa oma kassiga kunagi ei mängi, sest kassid looduses ei mängi inimestega, elik sa lihtsalt piinad ja väärkohtled oma looma.
t
Tigedik/ 26. september 2017 21:17
Kõiksugu friigid võiksid ikka kappi tagasi ronida
K
.../ 26. september 2017 21:16
Kas kass ikka hiiri püüda võib? Või tuleb tal leppida krõbuskite ja konserviga?
ü
Ülle/ 26. september 2017 21:19
Konservis on ikka takjad, ma loodan. Muidu ju kasutatakse ära....
o
26. september 2017 21:24
otseloomulikult peab kass ainult krõbuskeid sööma! kui kass hakkaks hiiri püüdma, jääksid ju krõbuskimüüjad nälga.
d
dfg/ 26. september 2017 21:33
Sa mõtled ikka hommikuhelbeid? Kassi krõbinates on liiha ju sees
m
mitte krõbuskeid/ 26. september 2017 21:46
vaid vegankrõbuskeid. nendel koeradki taimetoidu peal.
s
seda et/ 26. september 2017 22:58
ega sa päriselt usu, et kassitoidus liha sees on? rupskeid, seda küll, no et loomne. aga liha seal küll raistaud ei ole.
s
selgitamiseks/ 27. september 2017 13:01
Liha on loomade lihas-, rasv- ja sidekude, mida tarvitatakse toiduks. Samuti arvatakse sageli liha hulka mitmesugused subproduktid: keel, maks, neerud, aju, süda, diafragma, kopsud, luuüdi, nahk jne. Eri kultuurid määratlevad liha erinevalt. Mõnes kultuuris ei hõlma liha mõiste näiteks kalaliha.
h
hea nali/ 26. september 2017 23:00
aga tegelikult on koeraarmastajate gruppe, kes käivad oma koertele toomas mitmekümne km kauguselt kellegi käest mingeid mahetooteid ja muidu udupeeneid asju raske raha eest, ise nii õnnelikud. feissbukis on silma jäänud neid ullikesi, keegi jagab ja mulle jookseb ka miskipärast vahel uudisvoogu sisse. totakad :D
j
27. september 2017 17:20
m
Mika/ 27. september 2017 17:22
Teie ükskõiksus loomade ahastuse vastu viib teid KOSE VANADEKODUSSE = suhtumiste läbi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee