Riigikogu liige Jaak Madison päris sotsiaalminister Jevgeni Ossinovskilt, miks toetab riik igal aastal kümnete tuhandete eurode eest homopropagandat, samas kui vähihaigete raviks raha ei jagu?

Pärast vastavasisulist pressiteadet potsatas siinkirjutaja e-postkasti teade, mille kohaselt tulevad Soome transsoolised Eestisse oma lugusid pajatama. Jutuvestjaid on ajast-aega au sees peetud ja kui leidub kuulajaid, siis laske käia. Teemu Mäki lavastus „Muutujad“ etendub ka Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis. Ei ole selleski midagi halba, sest meie rahvusmuuseumi väga suured pinnad vajavad kütmist ja muuseumitöötajate palgad väljamaksmist. Lavastuse siiatoomist toetavad teiste seas ka Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.

Emajõe Ateena tantsutreener tunnistas samas, et noortele suunatud etenduste tarvis raha küsimine on nagu peaga vastu seina jooksmine. Seda kurdavad ka kirjanikud, et kultuurkapital ning teised riigiinstitutsioonid ei kipu väärtkirjanduse avaldamist toetama. Võib-olla peaksime endale silma tunnistama, et klassikalises mõistes kultuur on ajast ja arust ning nüüd on meie kultuuris uued suunad?

Aastasadu vana romaanižanri asemel viljeldakse ja toetatakse seltskonnalugusid, klassikalise maali asemel häppeningi purgis.

Jaga artiklit

3 kommentaari

T
Tartu  /   09:51, 27. sept 2017
või mõni muu, aga omasugused toetavadki omasuguseid. Manus manum lavat.
V
vanamees  /   19:01, 26. sept 2017
ei tea küll kirjanikuhärrat ega tema raamatuid, kuid artikliga olen 100% nõus!
ps.
samas ei valiks ikkagi mitte kunagi ei kesikuid ega nende ekremente!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis