Vabamaadleja Marko Laikase kohtusaalis otsust kuulamasFoto: Tiina Kõrtsini
Eesti uudised
26. september 2017 16:25

Ühe löögiga jalgpalluri koomasse saatnud vabamaadleja läheb kolmeks kuuks vangi (46)

Harju maakohus otsustas täna, et vabamaadleja Marko Laikask peab teise mehe rusikaga koomasse löömise eest minema kolmeks kuuks šokivangistusse.

Süüdistuse järgi tekkis Laikasel 2015. aasta 5. septembri varahommikul Tallinna kesklinna ööklubi Teater ees sõnavahetus kahe noormehega. Ühel hetkel lasti käiku ka rusikad.

Laikase esimene ohver Freddy kukkus võitluskunstide viljeleja löögist pikali, kuid märkimisväärseid vigastusi ei saanud. Teisel noormehel Markol nii hästi ei läinud ning löök võttis tal silme eest mustaks, kui ta asfaldile kukkus ning seitsmeks tunniks koomasse langebs. Hiljem tuvastati Markol koljutrauma ja kuulmisnärvi kahjustus.

Viimane tegu tõi Laikasele nüüd nelja-aastase vangistuse, millest 3 kuud tuleb šokivangistusena kohe ära istuda. Kui Laikask ei soorita 4 aasta ja 6 kuu jooksul uut kuritegu, siis rohkem tal vangikongis ööbida ei tule.

Lisaks sunnirahadele peab rusikamees tasuma kooma löödud mehe kahjunõuded 4500 euro ulatuses. Kooma löödud kannatanu algne soov oli kohtunik Eha Popova sõnul 20 000 eurot. 34-aastane jalgpallur põhjendas kulu sellega, et trauma tõttu tuli tal spordiga lõpparve teha.

Kohtu jaoks ei olnu vahejuhtumis erilist vaidlust, oli ainult küsimus, kas Laikase tegu oli hädakaitse või mitte ehk kas maadlejal oli õigus teisi lüüa. Sõnagi lausumata kuulas süüdistatav, jope seljas, kohtusaalis kohtunik Eha Popova monoloogi, kes tõdes, et Laikask ei tegutsenud hädakaitseseisundis olles.

Hoopis vastupidi, kohtuniku sõnul oleks võinud kannatanud ise võtta kaitsepositsiooni. Kuid seda nad ei teinud või ei jõudnud teha, sest kogenud võitleja oli neist sammu jagu ees. „Inimene sai selle, mida oodata oli,“ kommenteeris kannatanu Marko napisõnaliselt kohtuotsust.

Kui tänavu augustis kohtuasja arutati, ilmnes, et meeste tüliõunaks oli klubis viibinud naisterahvas.

Marko Laikask end kohtuistungil süüdi ei tunnistanud. Laikasel on nüüd 7 päeva aega kohtuotsus vaidlustada.