Ri Yong-ho väljub New Yorgi hotellist, et meediaga suhelda.Foto: Reuters / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 25. september 2017 19:13
Põhja-Korea välisminister Ri Yong-ho süüdistab ameeriklasi sõja kuulutamises. Nädalaid kestnud sõnasõda kahe riigi vahel on küll pingeline, kuid välispoliitika eksperdid ei usu endiselt, et rivaliteet päris sõjaks edasi läheb, vahendab BBC.

Eelmisel nädalal kogunesid maailma riigipead New Yorki ÜRO peaassamblee kohtumisele. Seal pidas USA president Donald Trump kõne, kus kutsus Põhja-Korea diktaatorit mõnitavalt „Raketimeheks“ ja teatas, et vajadusel on Ameerika valmis paariariigi „totaalselt hävitama“. Välisminister Ri ütles oma kõnes, et Trump teeb Ameerikast „paratamatult sihtmärgi“.

Selle peale vastas Trump Twitteris taas ähvardava tooniga. „Kuulsin just, kuidas Põhja-Korea välisminister ÜRO-s kõneles. Kui ta Väikese Raketimehe mõtteid kordab, siis ei ole neid enam kauaks!“

Laupäeval lendasid Põhja-Korea õhuruumist läbi USA pommitajad. Demonstratsioonlend oli planeeritud vahetult enne seda, kui välisminister ÜRO-s kõnet pidama valmistus.

Välisminister Ri andis New Yorgist lahkudes reporteritele omapoolse kommentaari: „Trumpi sõjakuulutamise valguses on Põhja-Korea Demokraatliku Rahvavabariigi ülimusliku juhtkonna jaoks vabad kõikvõimalikud meetmed.“