Tallinn-Narva mnt (Tiina Kõrtsini)

Täna hommikul pidasid kaitsepolitseiametnikud kinni mitu inimest kontrollimaks kuriteokahtlusi seoses õigusrikkumistega tee-ehitusobjektidel Narva linnas. Väidetavad rikkumised on seostud puudustega omanikujärelevalve teostamisel, mille tulemusena ei vasta ehitustööd esitatud kvaliteedinõuetele.

Teadaoleva info põhjal sai tee-ehitusfirma ebaseaduslikku tulu, mille suurus täpsustub uurimise käigus. Üks kinnipeetutest on Narva linnavalitsuse linnamajandusameti vanemspetsialist, kellele esitatakse kahtlustus riigihangete teostamise nõuete rikkumises ja kelmuse toimepanemisele kaasaaitamises. Samuti peeti kinni ehitusfirma kaks töötajat ning ehitusjärelevalve teostanud inimene.

Viru ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Jelena Filippova sõnul ei ole käesoleval hetkel detailsemaid menetlusandmeid võimaliku uurimise huvides avalikustada.

Üks kinnipeetutest on Narva linnavalitsuse linnamajandusameti vanemspetsialist Toomas Mägi, kellele esitatakse kahtlustus riigihangete teostamise nõuete rikkumises ja kelmuse toimepanemisele kaasaaitamises.

Narva linnapea Tarmo Tammiste jäi Õhtulehele tabamatuks. Linna avalike suhete nõunik Nelli Buinitskaja ütles, et pole juhtunuga kursis ja teab vaid nii palju kui raadiost kuulis. Ka linnasekretäri Ants Liimetsa vastus oli sama. Ta lisas, et linnapea ei jõua isiklikult kõigi oma töötajatega kursis olla. 

Linnapea nõunik Riina Vee ütles, et ei ole ise küll nendele küsimustele pädev vastama. "Ma edastasin teie küsimused linnapea sekretärile, teile vastatakse esimesel võimalusel."

Vahistatud Mägi otsene ülemus linnamajandusameti kommunaal- ja ehitusosakonna juhataja Tatjana Lennuk vastas alles tööpäeva lõpus: "Seoses kriminaalmenetlusega minul ei ole õigust kommenteerida."

"Töötan Toomasega alates 1. jaanuarist 2017. Selle aja jooksul pole olnud temaga seotud kaebusi ega muid rikkumisi," märgib Lennuk. 

Jaga artiklit

42 kommentaari

K
korruptant savisaare ülbete tegude järgijad  /   10:10, 26. sept 2017
Räigete kriminaalkuritegude pärast praegu kohtu all olev ja selliste kuriteokahtluste pärast Tallinna linnapea kohalt tagandatud ekslinnapea savisaar kandideerib järjekordselt Tallinna linnapeaks.
N
Nojah  /   06:54, 26. sept 2017
Kapo valib väga hoolega kus puistamas käija. Reformarite pessa Tartusse, kus lausa haiseb korruptsiooni järele, neil asja ei ole. Pärnus oli Keskerakonna päevil üks puistamine teise järel. Nüüd juba mitu aastat pole kellegi asi mis seal korda saadetakse.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis