Eesti uudised

Kaitseväe keskpolügoonil algab Kaitseliidu nädal aega kestev suurõppus  

Õhtuleht.ee, 24. september 2017 19:03
Foto: Eveliis Padar
Kaitseväe keskpolügoonil leiab 25.09 – 01.10.2017 aset Kaitseliidu Lõuna maakaitseringkonna (LõMKR) õppekogunemine ja suurõppus SIBUL 2017, kus Lõuna-Eesti malevad koostöös Eestis asuva NATO lahingugrupiga harjutavad konventsionaalse lahingutegevuse oskusi.

Õppuse SIBUL 2017 stsenaariumi kohaselt viivad Kaitseliidu LõMKR lahingu- ja tagalakompaniid läbi kaitsetegevusi ning neid ründavad kergjalaväekompaniid, keda toetab NATO lahingugrupp.

KL Tartu maleva pealiku ja õppuse juhi kolonelleitnant Kalle Köhleri sõnul võtab õppus kokku KL Lõuna-Eesti malevate kolmeaastase õppetsükli ning valmistab staabid ja üksused ette järgmisel kevadel toimuvaks Kaitseväe suurõppuseks SIIL 2018.

"Samuti annab liitlaste osalemine õppusel kaitseliitlastele suurepärase võimaluse harjutada koostööd Eestis asuvate NATO lahingüksustega," lisas ta.

Kaitseväe keskpolügoonil aset leidev õppus toimub eskaleeruvalt, mis tähendab, et riigikaitselise õppekogunemise (RÕK) raames kogunevad esimesel päeval staap ja kompaniiülemad-rühmaülemad, seejärel jaoülemad ja erialaspetsialistid ning neljapäeval koguneb ülejäänud isikkoosseis.

RÕK lõpeb reedel ning läheb laupäeval sujuvalt üle õppuseks SIBUL 2017.