Maailm

HIRM PARADIISIS: Vulkaanipurske kartuses on Bali saarelt põgenenud kümned tuhanded inimesed (10)

Toimetas Gerly Mägi, 24. september 2017, 14:24
Turvaline distants: vulkaanist tuleb hoiduda üheksa kilomeetri kauguseleFoto: AFP / Scanpix
Enam kui 34 000 inimest on maaliliselt Bali saarelt põgenenud, kuna võimud hoiatavad vulkaanipurske ja maavärina eest. 

Talvisel ajal on Bali üks eestlaste lemmikpaiku, kuhu külma ja pakase eest põgeneda. Leidub ka neid, kellele muinasjutulise loodusega saar nii armsaks on saanud, et on veetnud seal ka osa oma elust. 

Idüll tõotab saarel lõppeda, sest üle 50 aasta passiivsena turiste matkama meelitanud vulkaan ilmutab aktiivsust, kirjutab The Guardian.

Purskumisohtu on kinnitanud ka Indoneesia võimud, kes paluvad inimestel evakueeruda. Reedest alates on kodudest lahkunud inimeste hulk kolmekordistunud. „Evakueerimise protsess kestab ja evakueeritavate arv kasvab,“ kommenteeris Indoneesia katastroofide leevendamise agentuuri kõneisik Purwo Nugroho.

Kõigil saarel viibivatel inimestel soovitatakse hoida vulkaani kraatrist üheksa kilomeetri kaugusesse.

„Ma olen tegelikult lahkumise pärast mures, jätsin oma lehmad ja sead koju, sest meil kästi kohe ära minna,“ rääkis vulkaani läheduses elav Nyoman Asih.

Agungi vulkaan purskas viimati 1963. aastal ja siis sai surma üle tuhande inimese.

Mitmete riikide välisministeeriumid, teiste seas ka Eesti, on andnud hoiatuse ning palve Balile mitte reisida või vältida teatud piirkondi.

Eesti välisministeeriumi teade:

Palume olla tähelepanelikud ning järgida kohalike ametivõimude korraldusi. Sellel kaardil on punasega märgitud ala, mis vulkaani purske korral saab kõige rohkem mõjutatud. Denpasar, Ubud, Nusa Dua, Seminyak ja Kuta ei ole otseselt ohupiirkonnas.

Foto: Välisministeeriumi reisiinfo

Välisministeerium soovitab säilitada Indoneesias reisides ettevaatlikkus, eelkõige tasub vältida suuri rahvakogunemisi ning valvsust tuleks säilitada ka turistide poolt sageli külastatavate vaatamisväärsuste läheduses, ööklubides, turgudel ja ühistranspordis.

Indoneesias reisides tuleks vältida reisimist Acehi piirkonda, Sulawesi piirkonnas Palusse, Pososse ja Tentenasesse, Maluku priirkonnas Amboni ja samuti Paapuasse, kuna seal on esinenud vägivalda.

Eestil  puudub Indoneesias välisesindus ja seetõttu soovitame reisiinfo ja reisihoiatuse saamiseks tutvuda  kohapeal olevate teiste Euroopa Liidu liikmesriikide reisiinfo ja reisihoiatustega.

Samal teemal

21. november 2017, 16:05
Balil hakkas viimaks purskama Agungi vulkaan
28. september 2017, 13:15
Vulkaanipurske hirmus evakueeritakse kogu Vanuatu saar
27. september 2017, 15:13
Indoneesias hakkas purskama Sinabungi vulkaan
25. september 2017, 12:09
Balil evakueeriti vulkaanipurske hirmus üle 42 000 inimese

10 KOMMENTAARI

P
!!! 25. september 2017, 02:14
Poisiohtu ja sõjakas Kimm Junn on oma sõjamängudega vesinikupommide maa-aluste plahvatustega maakoore ebastabiilseks raputanud. Asub ju Korea tollel Vaikset ookeani ümbritseval ebastabiilsel mandrilaamade murrangujoonel. Mis on rikas vulkaanidest ja maavärinatest.
s
salliv tolerast 25. september 2017, 01:09
Käidud siin ja seal kuid Balil ei paistnud midagi erilist, Tai on on palju ilusama loodusega.
Loe kõiki (10)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee