Maris Saar, Siim Sildoja, Sirje PresnalFoto: Tiina Kõrtsini
Õhtuleht.ee 24. september 2017 11:49
Õhtulehe ajakirjanik Sirje Presnal alustas uue raadiosaatega „Tunnel“, mille esimese saate külalisteks olid hüpnotisöör Maris Saar ehk Marissa ning samas valdkonnas tegutsev Siim Sildoja.

Kuidas saate külalised hüpnoosini jõudsid?

„Mul oli probleem, proovisin eri praktikaid läbi ning ainus praktika, millega ma mingigi lahenduseni jõudsin, oli hüpnoos. See lahendus tuli minu jaoks nii kiirelt, ühe hüpnoosi seansi jooksul, kohe! See lihtsalt vaimustas mind ja ma otsustasin, et see on see, millega ma tahan edasi tegeleda,“ selgitas Maris.

Siim, keda laiem avalikkus ehk nii hästi ei tunne, on vaimsete praktikatega pikka aega tegelenud. „Hüpnoosi kui sellisega ei olnud kokku puutunud, selle tõi Maris (mu ellu). Ja mulle see ka väga meeldis, sest andis vastuse paljudele puuduolevatele küsimustele. Selle tõttu hakkasin ka mina seda praktiseerima,“ rääkis Siim.

Miks ei võeta hüpnoosi tõsiselt?

„Inimesed kogevad iseennast, aga nad pole harjunud iseennast kogema. Nad jõuavad kiiremini tõelise iseendani,“ põhjendas Siim, miks paljudele ei tundu hüpnoos tõsiseltvõetava praktikana. „Meid kõiki on õpetatud kuuletuma ja kuulama, mida mõistus ütleb. Nii ei ole mõistlik teha, nii ei ole mõistlik olla… Kõike peab-peab-peab, aga kui palju sa siis selle protseduuri jooksul ennast kuuled? Mida sa ise päriselt tahad?“ nõustus ka Maris.

Kas hüpnoos on ohutu?

„Ameerika praktika näeb ette seda, et klassikalise hüpnoosiga viiakse inimene nii sügavale transsi, et ta praktiliselt magab. Ta ei suuda midagi vastata, ta on täiesti pikali, ei suuda mõelda ka,“ selgitas Maris hüpnoosi teistsugust koolkonda. „Meie ei vii inimest nii sügavale transiseisundisse, et ta ei suuda ise mõelda või iseennast kuulata või üldse midagi teha.“

Siimu sõnul päris nii ikka ei ole, et halbade kavatsustega hüpnotisöör suudaks filmilikult panna inimest hüpnoosi abil tapma või varastama või muud kurja tegema. „Inimese alateadvus ei võta vastu midagi sellist, milleks ta ise valmis ei ole,“ lisas Maris.

Millest saates veel räägiti, kuula ise järele!