Maailm

USA pommitajad lendasid üle Põhja-Korea rannikualade (86)

Toimetas Maarit Stepanov, 23. september 2017 20:50
USA pommitaja B-1B Lancer hiljutisel demonstratsioonil Jaapanis.Foto: STR
USA pommitajad lendasid täna jõudemonstratsioonina üle Põhja-Korea idaranniku. Põhja-Korea välisministri sõnul on Ameerika pihta rakettide tulistamine vältimatu.

Pentagoni sõnul lendas üle Põhja-Korea idaranniku Ühendriikide õhuväe B-1B Lancer tüüpi pommitaja, mida saatsid rahvusvahelises õhuruumis hävitajad, vahendab Reuters. USA ametnike sõnul oli tegemist jõudemonstratsiooniga, et näidata, millised sõjalised vahendid president Donald Trumpi käsutuses on.

"See on kõige kaugem punkt Põhja-Korea rannikul, kuhu demilitariseeiritud tsoonist (DMZ) ükski USA hävitaja või pommitaja on 21. sajandil lennanud, rõhutades tõsidust, millega me hoolimatusse käitumisse suhtume," vahendas Reuters Pentagoni kõneisiku Dana White'i sõnu.

BBC andmetel andis USA üleennust teada vahetult enne Põhja-Korea välisministri kõnet ÜRO peaassamblee istungil.

Põhja-Korea välisminister Ri Yong-ho pidamas ÜRO peaassamblee ees kõnetFoto: EDUARDO MUNOZ/Reuters

Põhja-Korea välisminister Ri Yong-Ho sõnas oma kõnes, et Donald Trump on enesetapumissioonil. ÜRO peaassambleel öeldud kommentaarides matkis ta Trumpi teisipäevaseid remarke, mille kohaselt kutsus Ameerika president Põhja-Korea liidrit Kim Jong-uni enesetapumissioonil raketimeheks. 

Põhja-korea välisminister lisas, et Trumpi väljaütlemiste näol on tegemist pöördumatute vigadega, mis muudab vältimatuks, et Põhja-Korea raketid ei tabaks Ameerikat. 

Samal teemal

29.09.2017
Donald Trump sõidab novembris 11 päevaks Aasiasse
28.09.2017
Põhja-Korea ettevõtetel tuleb Hiinas pillid kotti panna
25.09.2017
Põhja-Korea sülgab tuld ja tõrva: „Trump kuulutas meile sõja!“
24.09.2017
Trumpi ja Põhja-Korea vaheline sõnasõda võtab aina hoogu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee