Roheline kärbseseen on surmavalt mürgine ka pärast kupatamist. Kogenematu seeneline võib seda liiki korjata rohelise kübaraga pilvikute päheFoto: Agostini Picture Library/UIG/REX
Siim Randla 23. september 2017 00:03
Tallinna kiirabi viis haiglasse mehe, kes oli seente söömisest saanud mürgistuse.

Juhtum leidis aset läinud nädalalõpul Koplis. 34aastasel mehel olid pärast seente söömist mürgistusnähud ja tema  seisundit tuli haiglas uurida, ütles Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas Õhtulehele. Kust mees seeni korjas, pole teada.

Ränk seenemürgistuse juhtum oli aga 2009. aasta augustis, kui viis põlvalast sõid vanaema küpsetatud seenešnitslit. Vähem kui päev hiljem viidi nad Tartu ülikooli kliinikumi intensiivraviosakonda. Nimelt olid  57aastane naine, tema 33aastane tütar ja viimase kolm teismelist poega söönud rohelist kärbseseent.

Spetsialistide sõnul sõnul kasvab Eesti looduses ligikaudu 200 liiki mürgiseid seeni, millest 12–15 liiki võivad põhjustada surmaga lõppevaid mürgistusi.

Samal teemal

Kommentaarid  (40)

peab ikka väga rumal olema 24. september 2017 22:11
kui saada seenemürgitus. Korja neid seeni mida tead, ei maksa minna ja mängida metsas tarka. Olen lapsest saadik metsas käinud , samuti oma lapsed juba 3 a. saadik. Lihtne reegel-kui ei tea, ei ole endas kindel ja ei tunne , siis ära puutu.
vöödik 24. september 2017 15:16
ajas küll hirmu peale võib mampliga segi ajada
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS