Eesti uudised

Weekendil suures koguses narkootilist ainet käidelda tahtnud mees mõisteti vangi 

Toimetas Maria Rozbaum, 22. september 2017 10:42
WeekendFoto: Jörgen Norkroos
Pärnu Maakohus mõistis täna 25-aastase Raimondi süüdi tahtlikult narkootilise aine suure koguse ebaseadusliku käitlemise katses ja määras karistuseks kuus aastat vangistust.

Käesoleva kuriteo eest mõistis kohus süüdimõistetule karistuseks 3 aastat ja 6 kuud vangistust, mida suurendas varasemalt isikule mõistetud Harju maakohtu kohtuotsuse ärakandmata osaga, mis on 2 aastat ja 6 kuud vangistust. Süüdimõistetu on vahi all alates selle aasta 5.augustist.

Süüdimõistetult mõisteti menetluskuluna välja 1535 eurot

Prokurör Liisa Nuut märkis istungil: „Läksime koos politseiga sel aastal Weekendile vastu põhjalikuma ettevalmistuse ja suuremate jõududega. Tänane kriminaalasi ongi esimene suure töö vili, mille eesmärk on viia kohtu ette suures koguses ebaseadusliku narkootilise aine käitlejad, kes on keskseks lüliks narkootiliste ainete tootjate ja tarvitajate vahel.“

Kohtutoksikoloogiaekspert on märkinud, et kümnele isikule narkojoobe tekitamiseks piisab 1,3 grammist amfetamiinist. Seega Raimondi valduses olnud amfetamiinist piisas, et tekitada narkojoove keskmiselt vähemalt 27 inimesele. Süüdimõistetu tegu jäi katse staadiumisse, kuivõrd tegu oli Politsei- ja Piirivalveameti kontrolli all.

Kohus lahendas kriminaalasja kokkuleppemenetluses

Pärnu maakohtu kohtunik Teet Olvik selgitas kohtuotsust kuulutades, et „ Narkootilise aine ebaseaduslik käitlemine on tõsine asi ja kuna isikul on eelnev tingimisi vangistus ees, siis tuleb minna pikaks ajaks vangi. Noore inimese puhul on kurb tõsiasi, et see rikub tema tuleviku.“

Samal teemal

16.05.2018
FOTOD JA VIDEO | Politsei tabas viimaste aastate suurima amfetamiinikoguse tootjad