Eesti uudised

Nõmme põhikoolis sai mitu last herilaselt nõelata, õppetöö peatati (28)

Toimetas Marge Sillaots, 21. september 2017 15:02
Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinnas Nõmme põhikoolis nurjasid tigedad herilased koolipere ja -laste pildistamissessiooni, mistõttu lõpetati ka koolipäev.

„Täna, 21. septembril toimus Nõmme Põhikooli juubeli jaoks kogu koolipere pildistamine kooli staadionil. Lapsed ja õpetajad kogunesid kooli hoovil ning liikusid staadionile. Peale pildistamist riivati herilasepesa. Herilased olid liikumisest ärritatud ning nõelasid mööduvaid lapsi ja õpetajaid ja lendasid ka koolimajja,“ kirjutab kool enda Facebooki lehel.

Kooli teatel aitasid õpetajad olukorra rahustamiseks õpilased klassidesse. Herilastelt nõelata saanud lapsed viidi arstikabinetti. Kohale saabus ka kiirabi.

„Seoses sellega, et majas olevad herilased oli vaja elimineerida, saadeti õpilased kodudesse. Ühtlasi kutsuti päästeamet herilasepesa kahjutuks tegema. Homme, 22. septembril on tavaline koolipäev,“ lisab kool.

Herilased on varemgi Nõmmel kooliõpilasi kiusanud, kui kaks aastat tagasi toimunud tervisepäeval otsustasid herilased Glehni pargis rünnata lapsi.

Lapsed viibisid koos õpetajatega Glehni pargi kujude läheduses, kui maapinnas olevast pesast välja lennanud herilased hakkasid lapsi ründama. Nõelata said umbes kümme last, nendest kaks väga tõsiselt. Üks laps sai nõelata nõnda tugevalt, et ta ei olnud võimeline ise liikuma ning ta transporditi minema täiskasvanu süles.

Samal teemal

16.09.2015
Agressiivsed herilased ründasid Glehni pargis lapsi, kaks last sai tõsiselt nõelata