Eesti uudised

Siim Kallas: Valve Kirsipuul oli kõik, mida tõelisele poliitikule vaja on (41)

Toimetas Kristin Aasma, 20. september 2017 23:43
Siim KallasFoto: Robin Roots
Reformierakonna auesimees Siim Kallas avaldas Facebookis järelehüüde Valve Kirsipuule, meenutades oma kauaaegset erakonnakaaslast kui seltskondlikku, sooja ja elurõõmsat inimest. Siim Kallase sõnul oli Valve Kirsipuul kõik, mida tõelisele poliitikule on vaja.

„Valve Kirsipuu oli alati kohal. Kohal kõikidel aruteludel, kohal seltskondlikel üritustel. Alati oli tal oma arvamus, alati küsis ta midagi, alati vaidles ta kellegagi," meenutas Kallas. 

"Näis, et see kestab igavesti. Aga teda ei ole enam. See on väga kurb teadmine. 

Valve Kirsipuu oli tõesti üks Reformierakonna loojaid, aga mitte ainult seda. Ta on lahutamatu kogu Eesti taasiseseisvumisjärgse majanduspoliitika kujundamisest. Ta oli tõeline majanduspoliitik, terava sõnaga, iseseisva arvamusega. Ilma tema kui maksu- ja rahanduskomisjoni esimehe raudse juhtimiseta oleksid paljud taasiseseisvusaja maksuseadused olnud hoopis teistsugused. 

Valve oli soe ja elurõõmus inimene. 

Poliitikuna, Reformerakonna ühe loojana, ta säras, tal oli kõik, mida tõelisele poliitikule vaja on: mõistus, teadmised, elukogemused, terav keel, kohusetunne, suurepärane esinemine ja suur isiklik veetlus.

Ruum on Valve järel tühjemaks jäänud. Kurb on."

Samal teemal

19.10.2017
Siim Kallas saab Viimsi vallavanemaks
21.09.2017
„Tundus, et Valve on igavene...“
21.09.2017
Valve Kirsipuu poeg: ema sai Korful ujumise ajal infarkti
20.09.2017
Suri majandusteadlane ja poliitik Valve Kirsipuu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee