Pilt on illustreeriv. (TIINA KÕRTSINI)

Saade „Pealtnägija“ hakkas lekkinud info põhjal kuningas Lembitu pea legendi uurima.

Aardejaht on kestnud juba kolm aastat. Info tuli 2014. aasta oktoobris toonaselt kultuuriministeeriumi teatrinõunikult Hillar Seinilt, kes rääkis kuuldusest, et Poolas on nähtud vana kolpa, millele on peale graveeritud Rex Estoniae (lad.k.- Eesti kuningas).

Legend meie rahvuskangelase jäänustest on hägune ja salapärane ning jutud Poola sattunud kolbast on ajaloolaste seas levinud aastakümneid. Saates võtab sõna ka hobiajaloolane Eerik-Niiles Kross, kelle sõnul oli Lembitu ajal ehk 13. sajandil vihavenlase pea lahinguväljalt kaasa võtmine levinud komme.

„Pealtnägija“ kammis kogu kolba kohta varem avaldatud info läbi ja avastas, et tegemist on justkui ajaloolaste telefonimänguga, kus kuuldus suusõnal levib.

Pealuu leidmine on Poola suursaadiku sõnul keeruline ülesanne, kuna Poolas ei ole kõikides muuseumites registreid, kuhu kõik väärisesemed kirja pannakse. Rääkimata siis kirikutest või kloostritest, kuhu on aja jooksul igasugust ajaloolist kraami kokku veetud.

Väärtuslik kolp on tänini teadmata kadunud, kuid „Pealtnägija“ hoiab lootusesädeme hõõguvana, teatades, et aardejaht alles algab.

Jaga artiklit

10 kommentaari

H
hobi  /   04:29, 22. sept 2017
"Saates võtab sõna ka hobiajaloolane Eerik-Niiles Kross..." Ehehee, hobiajaloolane! :))
J
Jutu algus on ilus aga   /   00:30, 21. sept 2017
rikkusite selle Niiles-Krossiga kes on Gazpromi esindaja ja kurjategija.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis