Eesti uudised

Eestis ei tegele toidurassismi küsimusega ükski ametkond (35)

ERR, 20. september 2017, 06:51
Coca-ColaFoto: Geidi Raud

Ida-Euroopa riigid on algatanud Euroopa Komisjonis nn toidurassismi küsimuse, mille puhul üks ja sama toode on Ida-Euroopa riikides teise koostisega kui Lääne-Euroopa riikides. Eesti toitukaupadele jm toodetele sellist seiret ei tee ning ükski ametkond ei pea seda ka oma ülesandeks, edastab ERRi uudisportaal.

Ida-Euroopa riigid on juba jupp aega pööranud Brüsseli tähelepanu sellele, et Euroopa Liidus müüdavad globaalselt toodetavad kaubad on riigiti pisut erineva koostisega. Veelahe koostises jookseb uute ja vanade EL-i riikide ehk Ida- ja Lääne-Euroopa vahelt, ja ikka nii, et Ida-Euroopas müüdavas tootes on kvaliteetsemaid tooraineid vähem kui Lääne-Euroopas müüdavas samanimelises tootes.

Nii on Ida-Euroopa liikmesriigid selgitanud välja, et samas pakendis kalapulgad sisaldavad Lääne-Euroopas rohkem kala ning mõnes riigis on sama brändi jäätee või limonaadi koostises osa suhkrust asendatud mõne muu magusainega.

35 KOMMENTAARI

f
Fakt 20. september 2017, 15:25
Eestis müüdavad tuntud sigaretimargid on tunduvalt halvemad suitsetada kui lääne Euroopas müüdavad. Rootsi laevasti saab kvaliteetsemad sigaretid kui Eestist.
o
osa 20. september 2017, 15:02
tehaseid ongi ju poolas leedus sloveenias mingit ehtsat polegi paulig ka eestis no ostsin seda kõige kallimat et mis on hele röst veel kirjutatud ikka sama mis odavam noh nüüd on selge vähemast
Loe kõiki (35)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee