Õhtuleht.ee 19. september 2017 13:52
Väidetavalt tulistas suurõppusel Zapad 2017 osalev ründekopter Ka-52 Alligaator kogemata inimesi. Äpardus olevat juhtunud Peterburi lähedal asuval Luuga polügoonil, kuid Venemaa kaitseministeerium eitab vahejuhtumit.

Pealtnägijate sõnul liikus ründkopter sihtmärgi suunas ja kui sihtmärgini oli jäänud 500 meetrit, siis lülitas meeskond sisse relvasüsteemi, kuid midagi juhtus ja raketid lendasid välja iseseisvalt, edastas telekanal Dožd .

Pealtnägija sõnul põlesid raketilöögi tagajärjel maha kaks masinat ning kaks inimest said raskelt haavata, kusjuures tema hinnangul olid vigasaanud ajakirjanikud.

Lääne sõjaväeringkonna teatel harjutasid 17. septembril ründekopterid Mi-28 ja Ka-52 polügoonil õhuluuret, raketilöökide andmist ja maavägede katmist õhust.

Venemaa kaitseministeerium teatas kommentaariks, et uudise näol on tegemist provokatsiooniga, kuid möönis, et kopterite taktikaõppe käigus toimus ekslik sihtmärgi lukustamine, mistõttu mittejuhitav rakett tabas veoautot, kus polnud inimesi. Ministeerium samas ei täpsustanud, kunas vahejuhtum aset leidis.

Vaata videot vahejuhtumist SIIT.