5 kommentaari

T
to: mnjah  /   16:26, 19. sept 2017
Lisaks Teie arvamusele - Venemaal on probleemsete alaealiste poiste jaoks sõjakoolid. Enamasti on nad ju ka probleemsetest peredest ju. Makarenko kolooniaga on raske võrrelda - sealsed noorukid olid (kodu)sõja produkt, kodutud ja näljas hulkurid. Koloonias oli söök, distsipliin ja töö!!! Aga et Kaagveres on koos kriminaalsed (mõlemast soost) noorukid, lapsed ning, mis veelgi hullem - endise Vastseliina erikooli lapsed, on äärmine rumalus! Uhke nimi ei tee sellest kummalisest asutusest veel "kolleegiumi".
E
Eks ta ole  /   19:25, 19. sept 2017
See ongi arusaamatu.
Kuidas pandi kokku erirežiimi vajavad psüühiliselt haiged ja ehtsad pätihakatised. Millise haige aju sünnitis see olla võiks.
Ja panna kokku niigi raske kontingendi poisid ja tüdrukud, kui on teada, et poisid hakkavad tüdrukute juuresolekul esinema.
Kuidas on võimalik, et kokku pannakse kohtuotsuse alusel saadetud ja vanemate soovil vastu võetud. Üleüldse, mis juhtudel saab lapsevanem omaenda lapse Kaagverre paigutada? See kõik peaks ikka ühe instantsi, kohtu kaudu käima.
See on mingi kuritahtlik eksperiment, kus ignoreeritakse pedagoogikat ja psühholoogiat.
E
Eks ta ole  /   19:38, 19. sept 2017
Kui Tartus likvideeriti miilitsa lastetuba, seletas likvideerija (kellest sai uue asutuse juht), kui pahad ja rumalad olid lastetoa töötajad. Tema saab hakkama sõnadega, sest hea sõna võidab võõra väe. Kui aga ilmus purjus poiss ja sõitis juhatale lõuga, ununes omaenda jutt ning kutsuti politsei.
Ka Kaagveres eksperimenteeritakse moekate, kuigi elukaugete teooriatega ning kasvatamine on suures osas muutunud politsei ülesandeks. Kaagvere uhke nimega kolleegium on nende Stammkunde.
M
Mnjah  /   12:16, 19. sept 2017
Nii ongi.
Ei ole olemas universaalset pedagoogikat. Kõik sõltub konkreetsest kontingendist ja oludest.
Nii Makarenko omal ajal kui USA raskete laste eksperimentaallaagrid nüüdisajal kehtestavad esmalt oma reeglid ja distsipliini, seejärel pannakse lapsed tööle, et nad kogeksid hakkamasaamist ja näeksid oma töö tulemusi.
Esmalt distsipliin, allumine reeglitele, siis jõuab see noore inimese pähe.
Kaagveres oodatakse, et distsipliinitunnetus tekiks kuidagi iseenesest.
Venemaal tehti eksperiment, kus poisid olid aasta sõjaväeosas ja allutati sõjaväe distsipliinile. Esimesel kuul oli kohanemine raske, teisest hakkas laabuma ja kui aasta läbi sai, ei tahtnud poisid enam lahkuda. Neil oli vaja raame, raamidega tundsid nad end kindlalt ja kaitstult.
Seersandid ei hellitanud, aga poisid tundsid end täisväärtuslikuna. Neilt nõuti nagu meestelt ja karistati ning kiideti nagu mehi.
F
Feministlik pankrott  /   18:47, 18. sept 2017
Norra kasvatusmeetodeid meil rakandada on kasutu ettevõtmine. Range distsipliin ja töötegemine on esmane, mis kehtestada. Feministide hala soodustab kuritegevuse ja perverssuste kasvu.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis