Eesti uudised

Kohtutäiturite koja hinnangul peaks kõikide võlgnike andmed avalikuks tegema (31)

LISA KOMMENTAAR

Džonn 19. september 2017 20:28
METSAVEND 19. september 2017 10:28
Täiturite ahnusel ja ülbusel pole piire ja paistab ,et söna vöttev täitur on samasugune skeemitaja nagu Tartu kohtutäitur Kutsmei kes on loonud terve süsteemi kuidas völgnik varatuks teha ja siis avastada hiljem ,et völausaldaja polegi midagi saanud ,sest köik kulus lihtsalt ära . Kui on tegemist juba tuhandetesse ulatuva summaga on ainus lahendus pankrott välja kuulutada ,sest pole vaesel täituril miskit saada enam .
MIKS 19. september 2017 08:18
Risto Sepp võiks avalikuks teha mida ta tegi Saarema Golfi enampakkumisele mitte jõudnud piltide/maalidega, kas tegu võis olla omastamisega kui jah siis kui palju vara veel kohtutäiturid on omastanud ( hoiavad oma valduses kuni müüki panemiseni ) Kui kaua võib vara enda käes hoida....
Millal nende käsitlematu omavoli kontrolli alla lõpuks pannakse+
juga 18. september 2017 21:59
Tegelikult peaks avalikuks tegema üle seaduse piiride tegutsevad täiturid.Küll võetakse aeg-ajalt nulliga konto tühjaks, et siis näha kas keegi viitsib nädalaid seda tagasi nõuda. Küll tuleb korduvale küsimuste esitamisele mitme aja pärast pikk väljatoodud paragrahvidega vastus, et täituril on õigus vastata 30 päeva jooksul. Selle asemel, et poole lühema kirjaga oleks olnud võimalik hoopis küsitule vastata.
Kuratlik nahhaalsus 18. september 2017 20:25
Kohtutäiturite arvates ei tohi võlgu olev inimene sõita oma ema autoga. Nende ülbus ja ahnus on piiritu.
Mis 18. september 2017 21:05
see auto siia puutub kui ta ema oma on.
pearaamat 18. september 2017 20:21
poolt. potentsiaalsed töötajad, tööandjad, muidu äripartnerid - kõik on regitrist kohe näha kellega tegemist on.
Võtke 18. september 2017 20:08
rahulikult inimesed.See ju kõigest raha.Raha ei pidanud ju kõige tähtsam olema.Samuti on peaaegu kõik kellegile võlgu.Kasulikum oleks teha register inimestest ja asutustest kellel pole võlgnevusi.
Urmas 18. september 2017 19:46
"Ta tõi näiteks olukorra, kus võlgnikul pole registrite järgi autot. Tegelikkuses aga sõidab võlgnik ringi oma pensionärist ema autoga." Kas Te kavatsete nüüd sellepärast, et olen kellegile võlgu ja sõidan ema autoga, selle konfiskeerida? Tulge ikka mõistusele!
" Teise näitena tõi Sepp välja olukorra, kus võlgnikul on omakorda võlgnik. Sellisel juhul saaks kohtutäitur pöörduda selle inimese poole, kes tema võlanõudja võgnikule raha annab, ja paluda tal raha otse võlanõudjale maksta."
Ja kohtutäiturid on nõus hakkama vabatahtlikult välja nõudma võlgasid kolmandatelt isikutelt teise isiku kasuks, et omakorda teiselt isikult see sisse kasseerida? Nalja teete või?
"Koja hinnangul peaks võlgnike andmed avalikuks tegema, et laenu andjal oleks juba enne tehingut võimalik veenduda, kas teine pool pole kellelegi võlgu." Kas koda on valmis kahjunõueteks kui võlgniku nimi on sattunud nimekirja ekslikult? Sellise idee peale pakuksin idee, et koda võiks hakata mõtlema oma pläkkide kinnimaksmiseks vastutuskindlustuse summade suurendamise peale. Eg Te väga halvasti ei el, et ei suuda veidi suurenenud kindlustussummat teenindada.
Urmas 18. september 2017 20:06
Kunagi püüdis üks kinnivara hooldusfirma minult nõuda korteri(olin 25% mõttelise osa omanik) hoolduskulusid kui korteri reaalne kasutaja(75% mõttelise osa omanik) jäi võlgu. Helistati, ähvardati kohtuga, kuulasin ära, seletasin siis neile, et andku pealegi kohtusse, aga arvestagu sellega, et oma õiguste esindajaks kohtus valin ühe kallimaid advokaadibüroo ja hooldusfirma peab lisaks kohtus kaotusele arvestama veel ka minu õigusabikulutuste kinnimaksmisega. Lisaks seletasin, et korteri(75% mõttelise osa) reaalsel kasutajal on olemas regulaarne sissetulek(pension) ja andku raha kokkuhoiu nimel parem tema suhtes hagi kohtusse. Rohkem ei helistatud ja kohtukutseid ka millegipärast ei järgnenud.
Kommentaari mõte on selles, et ärge jääge uskuma kohtutäiturite igasuguseid ähvardusi, vaid esmalt kuulake nad ära ja kui ise kohe tark ei ole, paluda tema ettepaneku seedimiseks natuke aega, konsulteerida suts endast targematega ja reeglina järgneb soovitus täitur koos oma ähvardustega pikalt saata. Ja võimalikult kaugele!
Nii peabki tegema 20. september 2017 09:50
Võlgu ollakse, siis ei olegi vahet. Kehtib see igasuguste "firmaomanike "kohta eriti. Pole firmakesel" ja selle omanikul raha, et võlgasid maksta? Selge- maksma panna selle omaniku vanemad, vanavanemad, sugulased! Ja kaob nagu nõiaväel igasugune palkade mittemaksmine ära! Ja need, kes sms laene jagavad.. Nendel on oma viga!

Otsige 18. september 2017 19:41
välismaalt oma võlgu.Soome on täis eestist tulnud inimesi kellel on võlad kaelas.Räägivad muidugi,et eesti on halb ja tööd pole.Tegelikult põgenevad,et võlgasid mitte maksta.
Room 18. september 2017 18:09
Avalikuks peab tegema ka kohtutäiturite sissetuleku!
illar 18. september 2017 17:26
Kapi 18. september 2017 17:01
Kohtutäiturid on nii nummid puugid.
ei saa üles panna nimesid 18. september 2017 16:30
siis enamus riigivalitsejaid seal ja riigikogust veel rääkimata
Küsimus? 18. september 2017 16:05
Miks antakse näiteks SMS laene ilma et inimese tausta või töökohta uuritakse? Minul on küll selline tunne et kogu see värk on üks suur kokkumäng. Teadlikult laenatakse kas pensijonärile või suurpere inimesele sest sealt annab kohtutäituriga koostööd tehes päris ilus kopikas tagasi nõuda. Kui ei maksa siis minnakse ilusti vara kallale. Aga et uurida miks on vaja laenu ja kas ollakse ikka võimeline tagasi maksma. Kunagi keegi pakkus välja et igasugused SMS laenud tuleb keelustada kuid see jäigi hüüdeks kõrbes sest muidusööjad tahavad ka elada.
Vaid siinmail 18. september 2017 15:53
saab juhtuda nt nii:
Te saate rikkis kauba ja saadate selle tagasi, samas vahetate elukohta.
Kaupa tagasi ei võeta ja saadetakse teile nõue vanale aadressile, kus uued asukad need lihtsalt prügiks tunnistavad.
Edasi esitab kaupmees nõude Pärnu tsiviil(võla)kohtule ja see saadab teile makseettepaneku. Kuna te seda kätte ei saa ja asjast ka midagi ei tea, tehakse tagaseljaotsus ja sellele summale lisanduvad kohtukulud ja hageja õigusabikulud.
Kuna te ise asjust ikka midagi ei tea, ei saa te ka esitada vastulauset.
Asi antakse kohtutäituri kätte, kes samuti lisab sinna oma "töötasu" jms tilulilu.
Kohtutäitur saadab muidugi samuti asjad hageja poolt esitatud aadressile ja alles siis, kui temale on kasulik, voilaa-hoplaa ja teatab teile, et nüüd arestib teie arve, olles tõmmanud varrukast välja aadressi millel tegelikult olete kättesaadav.
Otse loomulikult teab ta äkki ka teie meiliaadressi, tellinumbrit jms.
Kui olete imestusest peast väljatulnud silmamunad taas oma kohtadele saanud, leiate, et te pole kaupa saanud, aga "võlgu" olete nüüd kokku ca 6x niipalju, kui see kaup oleks maksnud.
Ja midagi pole teha, sest kohtuotsus on juba aasta tagasi jõustunud!
Sarnased skeemid on väga laialt kasutatavad muide ja EV-s seaduslikud.
Te ei pruugi isegi poolt senti võlgu olla muide, aga olete sellest hetkest kohustatud maksma mittemillegi eest sadu ja ka ehk tuhandeid!
Ja muidugi ripute maksehäiretega avalikult üleval ka.
THI 18. september 2017 15:46
18. september 2017 16:28
see surim kaa.ba.kas terves riigis

Ja siis? 18. september 2017 15:39
Meie riik on jõudnud omadega niikaugele, et kui sind võlgnike nimekirjas pole, siis pole sind ka olemas.
Tänu Langi Võlaõigusseadusele ja EV kohtute erepoolikusele.
18. september 2017 16:29
kirjas pole võlglastena veel sündimata lapsed
kuidas asjad käivad 18. september 2017 15:37
selline juhtum siis oli. naise tööandja ei maksnud palka välja. tegime kogu kadalipu. töövaidluskomisjon kohustas oma otsusega viivitamatult tööandjat palk välja maksma. seda ei juhtunud. käisime kohtutäituri juures, seal pidime tasuma täituri lõivu. ja ka pärast seda ei juhtunud mitte midagi, palka ei saanud ikkagi. süsteem töötab, komisjon saab tööd, täitur saab tööd ja raha, firma ja selle juht tegutsesid edasi. öeldi, et teil on nüüd õigus kohtusse pöörduda. no... mille jaoks siis see komisjon ja kohtutäitur olemas on?!
Kas 18. september 2017 15:43
To kas 18. september 2017 17:45
On selline asi läbi tehtud ja kohtus ka käidud! Tulemus on null. Lõppfinaal on see, et see "tööandja" saab oma "palga", ja selle eest ta ära ei jookse..
on 18. september 2017 19:44
kohtutäitur enda raha peal väljas lihtsalt- poiss sai vales kohas teeületuse eest trahvi 42 krooni aga teadet ei tulnud ja peale seitset aastat võttis kohtutäitur 542 krooni poisi arvelt pangast endale kuigi oli aegunud asi juba aga mine siis kohtuid pidi veel käima, kaotad rohkem veel ja selle peale need täiturid rehkendavadki....kui tuleb aeg, saab teada anda ka täituri nime, sest paber on alles veel.
teadja 18. september 2017 20:38
Just nii nad teevadki!
Goldsteinberg 18. september 2017 15:26
Kui ausalt teemast rääkida soovitakse, siis..
Alustaks sellest, et miks üldse antakse võlgu?
Aga selleks, et mittetöiselt rikastuda...
Nüüd edasi mõelge kas peaks sellistele inimestele, kes mitte millegi tegemise eest raha tahavad teenida kaasa tundma kui nad mitte midagi tehes enda rahast ilma jäävad?
..
Nojah..
Te kindlasti toote näitena ka ja ütlete et "teile võlgu võib jääda" mitte ainult kui te raha välja laenate, vaid et ka ise töötades ja palga saamata jäädes? Jah, aga töötamine ei ole ühekordne tegevus nagu laenuandmine kus ulatatakse summa üle ja valmis,
s.t. kui teil palk pidevalt hilineb või jääb üldse saamata, ärge siis töötage selles kohas edasi, ärge olge massohist et te lähete sinna kohta veel ja veel ja veel endale võlguolemist juurde tegema tehes tööandjale tasuta tööd. Siis on ju probleem rohkem teis kui teile võlguolevas isikus kui te vaimuhaige kombel massohisti mängite.
Teeline 18. september 2017 18:15
Ilmselt ei suuda sa ette kujutada, et sõbrale või tuttavale antakse võlgu ka niisama, ilma lisaprotsendita. Milles seisneb siis rikastumine?
Raha on ületähtsustatud 18. september 2017 18:25
Ära laena sõbrale raha, kui ei ole valmis sellest loobuma.
Richard Templar
Vabakutselised täiturid 18. september 2017 14:16