Foto: Vida Press
Toimetas Piret Kütt 18. september 2017 11:29
BBC eetris olnud Victoria Derbishire'i programm tõi päevavalgele loomade äärmiselt kehvad tingimused nende transportimisel.

Leiti, et loomakasvatusettevõtjate seaduserikkumised transporditavate loomade puhul on muutunud rutiiniks, vahendab BBC. Loomade vedu jälgisid sotsiaalhoolekande heategevuslikud organisatsioonid peaasjalikult Türgi ja Lähis-Ida piiril.

HM Revenue & Customsi sõnul on elusveiste, lammaste ja sigade eksport Ühendkuningriigis viimase viie aasta jooksul kolmekordistunud.

Heategevusorganisatsioonide tarbeks töötav Christine Hafner on olukorda jälginud mõnda aega Türgi piiril. Naise sõnul sureb seal hulk loomi, kuna ooteajad on pikad ja kariloomad veokis tekkinud palavuse tõttu kui ahjus.

Läinud kuul sattus BBC tunnistajaks juhtumile, kui veok 500 lambaga jäi palavate ilmadega neljaks päevaks tolli. Loomadel polnud ei vett ega toitu.

Briti rahvuslik ringhääling nägi Türki transporditavate kariloomade hulgas laialt levinud terviseprobleeme - silma ja hingamisteede haigusi, paljud loomad kannatasid ka dehüdratsiooni all.

Elusloomade kaubanduse vastu võitlejate veebilehega saad tutvuda SIIN