Tõnis Erilaid (Tiina Kõrtsini)

Ivangorodi võimud süüdistasid 1998. aasta sügisel narvalasi üle jõe naabrite juures käimises – toidupoed ostetakse tühjaks ja isegi lasteaedades pole enam pisipõnnidele süüa anda.

Narva toonane linnapea Raivo Murd võttis Ivangorodiga ühendust ja tsiteeris neile piiriületusstatistikat: ivangorodlasi käib Narvas kaks korda rohkem, kui on liiklust vastupidi. Siiski, päästmaks Ivangorodi lapsi nälgimisest, otsustas Narva Punase Risti kaudu ülejõenaabritele toiduabi saata. Linn eraldas 15 000 krooni, raha andsid ka ettevõtted ja isegi lihtsad naravalased. „Kui neil on abi vaja, siis me ei hooli isegi sellest, et Ivangorod on jätnud meile tasumata veearve 15 miljonit krooni,“ ütles Raivo Murd.

Koguti jahu, makarone, teed, võid, toiduõli, hirssi, odratangu ja muud kraami. Kokku neli tonni. Narvalaste arvestuse järgi pidanuks sellest Ivangorodi lasteaedadele jätkuma kaheks nädalaks.

Narva Punase Risti saadetud abikoorem läks 16. septembril teele, aga tuli veel samal õhtul tagasi. Vene tolliametnikud autot üle piiri ei lubanud. Alles järgmiseks päevaks suutis Ivangorod piiriületuseks loa hankida ja nii jõudis narvalaste abi sealsete nälgivate lasteni.

Jaga artiklit

8 kommentaari

D
dish  /   13:41, 10. nov 2017
Kui see jutt tõsi on, paneb imestama asja mastaapsus. Üks pool on teisele võlgu 15 miljonit kr, kuid süüdistab teise poole rahvast oma poodide tühjaksostmises. Mille peale teine pool annab esimesele toiduabi (lisaks võlaootamisele) 15 tuh kr ulatuses. Selle peale ei luba esimene abi üle piiri. Aga ostlejaid lubas… Täitsa naljanumber!
J
Ja  /   11:44, 21. sept 2017
Rong ohkis raskelt, kui läks sinna ..salo..mjaso..kolbassaa.. tagasi tuli kergelt..spitski.spitski..kerosiin!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis