Eesti uudised

Hirmus leid Valdeku tänavas  

Kaia OTTI, Tõnis ERILAID , 15. aprill 1999 00:00
Ehitusplatsil prügi kühveldanud töömehed sattusid eile õhtul Tallinnas Valdeku tänavas kohutavale leiule.

"Pealtnäha oli see suhkrukott, dzhuudist. Kunagi valge, nüüd juba muidugi vettinud," rääkis Tallinna politsei pressiesindaja Mart Soonik "Õhtulehele". "Uudishimulikud mehed näppisid haisva koti lahti ja leidsid sealt kolmeks lõigatud või raiutud surnukeha : jalad olid altpoolt põlvi maha löödud. Ülakeha polnud," kirjeldas Soonik.

Politsei kutsuti välja kell 5.29. Platsil ringi uurinud operatiivrühm leidis varsti lähedalt ka tapetu ülakeha.

"Nii julma juhust, et inimene on neljaks raiutud, pole kuigi sageli ette tulnud, vähemalt päris viimasel ajal mitte," ütles Soonik.

Ta käis ise leidmispaigal ja oli nähtust veel tunde hiljem ?okeeritud.

"Kingi surnukehal polnud, ta oli sinistes dressipükstes ja kas pruunis või hallis - raske on värvi määratleda - dressipluusis," nentis pressiesindaja. "Võimalik, et talle oli millegagi pähe löödud või tulistatud, kuid see on täiesti subjektiivne esialgne arvamus. Täpselt selgitab kõik ekspertiis," ütles Soonik.

Tükeldatu leiti paarsada meetrit Valdeku raudteeülesõidukohast Valdeku tänav 101. "Seal oli kunagi olnud nüüd juba lammutatud raudtee-ehitus ja kavatsetakse midagi uut püsti panna," ütles Soonik.

Arvatavalt 40-50aastase mehe surnukeha tükid olid mähitud riideribadesse ja ajalehtedesse. Võimalik, et see oli rämpsu all vedelnud paar kuud.